Macham już ręcznikiem od...

"Robię to od około 6 lat. Ciężko mi precyzyjnie określić datę rozpoczęcia ponieważ na początku nie traktowałem tego jak coś poważnego. Natomiast całkiem na serio zająłem się tematem wraz ze startem w zawodach SaunaFest 2013 w Czechach. Potem już jakoś poszło ;)"

 

Ulubione zapachy podczas seansu

"Moje ulubione zapachy to właściwie nie jeden zapach, a mieszanki. Pierwsza to imbir z pieprzem, bardzo mocny, intensywny i ciężki zapach, natomiast druga to połączenie pieprzu z czarną porzeczką, które przy odpowiednich proporcjach daje zapach grzanego wina. Można by więc wywnioskować, że to Pieprz jest moim numerem jeden. Chociaż jest też aromat „Świątynia Ognia”... Ech, dobra, pozostańmy przy pieprzu :)"

 

Czym kręcę najlepiej

"Zdarzało mi się machać chyba większością rzeczy, którymi można wywołać podmuch wiatru i nie zagraża to życiu uczestników seansu, ale jednak dobry ręcznik to podstawa. Co do technik to praktycznie każda ma w sobie coś i każdą można pokazać na milion różnych sposobów."

 

Jeśli muzyka w saunie to tylko...

"Na pewno nie jestem Saunamistrzem, u którego na seansie należy spodziewać się relaksu czy wyciszenia. Elektroniczne skrzypce, tzw. Epic music, dub­step ale i dobry rock. To są klimaty, z którymi można mnie skojarzyć."

 

Cele na przyszłość

"Całkiem sporo udało się już zrobić. Moim celem było wejść do pierwszej 10 światowego rankingu i być w nim najwyżej z Polaków. To się udało, a z racji tego, że nie jestem już tak aktywnym jak wcześniej Saunamistrzem to i nie zakładam już, że muszę być Mistrzem Świata. Jedno jest pewne, do każdego występu będę podchodził tak, żeby uczestnicy mojego seansu wyszli z niego zadowoleni. Reszta nie ma już w tej chwili większego znaczenia."

   

Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem w saunie

"Szalone rzeczy na seansach były codziennością, zwłaszcza w AD :) Ale moje „ulubione szaleństwo” to bitwy na śnieżki w saunie :)"

 

Seans z którego jestem najbardziej dumny

"Ciężko wybrać jeden konkretny. Na pewno jestem bardzo dumny z seansu „Burza” gdzie imitowałem huragan w saunie. Co ciekawe jest to seans bez machania. Seanse z Mistrzostw Świata były również dopieszczone w 100% ale jeśli mam wybrać to chyba najbardziej dumny jestem z nocy saunowej Opowieści z PRL­u i dlatego wieńczący ją seans „Czerwony Mur” uznaję, za ten najlepszy."

 

 

Okiem poprawnesaunowanie.pl

Marcin: Dawid to czołówka polskich Saunamistrzów. Z pod jego ręcznika wyszło wielu zdolnych Saunamistrzów i Saunamistrzyń, ma również świetne i niebanalne pomysły na seanse saunowe, wciąż eksperymentując wciąż mnie zadziwia. Najlepszym seansem, wg. mnie pozostanie seans z Aquadromowej nocy saunowej "Gorące wersy", oparty na popularnej książce i serialu "Gra o Tron", rozbijanie lodu na piecu płonącym mieczem, do muzyki mojego ulubionego serialu, zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Odi: Dawid jest dla mnie ścisłą czołówką światową. Jego technika jest wzorem do naśladowania, a za każdym razem kiedy widzę jego dwie „czarnulki” w powietrzu nie mogę wyjść z podziwu. Jest niesamowicie kreatywny i pomysłowy, ciągle zaskakuje mnie nowymi eksperymentalnymi seansami. Dodatkowo Dawid wie jak dogodzić mi pod względem muzycznym, gdy wchodzi do sauny, a z głośników sączy się Coma lub Lindsey Stirling to dla mnie seans jest już kompletny, a jestem „kupiony”.  Uważam, że już niedługo zobaczymy Dawida w pierwszej piątce światowego rankingu Saunamajstrów. 

Krzysiek: Oprócz tego, że Dawid jest świetnym Saunamistrzem to jeszcze jest organizatorem wielu niezapomnianych imprez saunowych, wszystkie były bardzo udane, a uczestnicy nie mogą się doczekać kolejnych. Wspólnie z wieloma fanami saunowania (w tym z www.poprawnesaunowanie.pl) jest założycielem PTS (Polskie Towarzystwo Saunowe), gdzie do tej pory jest członkiem Zarządu. Miałem przyjemność być na wielu jego seansach, jednak jako fan dobrze opowiedzianej historii w saunie oraz synchronizacji ruchów z muzyką, uważam, że do najbardziej udanych były te z Mistrzostw Polski Saunamistrzów 2014 (Sauna WM), byłem na jego dwóch seansach: "Świt 2080", "Zagrajmy w grę" (wspólnie z Dawidem Bochenem). Oba te seanse miały wszystkie te elementy, które cenię w seansach. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

Dawid kręcił ręcznikiem w:

- Stary Hangar Gliwice

- Aquadrom Ruda Śląska

- Obecnie instruktor w firmie Megiw

 

Największe osiągnięcia:

- Pomysłodawca i organizator pierwszego w Polsce turnieju Saunamistrzów

  "Silesian Towel Fight"

- Stworzenie i prowadzenie cyklicznej imprezy saunowej

  "Śląskie Spotkanie Saunowiczów"

- 3 miejsce indywidualnie na 

  Mistrzostwach Polski

  Saunamistrzów 2013 

  (Termy Rzymskie) 15.09.2013

- 2 miejsce grupowo (z Dawidem Bochenem

  i Joanną Feifer) na 

  Sauna World Cup 2013

  27.10.2013

- 1 miejsce indywidualnie na

  Silesian Towel Fight 2

  (Aquadrom) 22.02.2014

- 1 miejsce grupowo (z Dawidem Bochenem) na 

  Kwalifikacjach Sauna WM 

  (Lifeage Chorzów)  26.09.2014

- 3 miejsce grupowo (z Dawidem Bochenem) na

  Finał Sauna WM

- 2 miejsce indywidualnie na

  Sauna Fest 2015

- 2 miejsce indywidualnie na

  Sauna Fest 2015

- 3 miejsce indywidualnie na

  Silesian Towel Fight 3 

- 2 miejsce indywidualnie 

  Sauna Herbal Cup 2015

- 4 miejsce indywidualnie i 5 drużynowo z Danielem Bułką na

Sauna Cup 2016 Termy Krakowskie