Metryczka:
Lokalizacja: woj wielkopolskie, Tarnowo Podgórne
Rodzaj obiektu: Aquapark z osobną strefą saun
Rytuały saunowe: TAK we wtorki, środy, piątki i soboty o 19:00, 20:00 i 21:00
 
Opis: Saunarium w Termach Tarnowskich to nowoczesny obiekt otwarty w 2015 roku. Sama strefa jak to bywa w przybasenowych saunariach, ma wyodrębnioną szatnię koedukacyjną (choć zdarzają się tam goście basenowi), z szafkami o standardowych wymiarach mieszczących ubranie, buty i plecak. Aby dostać się do strefy saun konieczne jest wspięcie się na pierwsze piętro i przekroczenie dodatkowych bramek przy których widnieje regulamin, recepcja saun póki co nie jest obsadzona i brakuje osób które już przy wejściu pouczyły by potencjalnych saunowiczów, oraz umożliwiły wypożyczenie ręcznika bądź pareo (trzeba mieć swoje). Po wejściu do samej strefy saun możemy pozostawić strój kąpielowy w przeznaczonym do tego miejscu i oddać się błogiemu wypoczynkowi.
Sama strefa przy wejściu wita nas ogromnym jacuzzi podzielonym na dwa półkola, strefą wypoczynku która jest otwarta na resztę obiektu, w niej dostępne są dwa łóżka do opalania i dodatkowe podgrzewane leżanki z widokiem na ogromne, kilku metrowe akwarium. Same sauny to, zaczynając od wejścia: sauna infrared dla trzech osób, duża, na ok 35-40 osób sauna fińska w której jest dość sporo miejsca do machania, kolejno dwie łaźnie parowe, z czego jedna aromatyczna (choć aromat ledwo wyczuwalny), oraz dość duża sucha sauna o niższej temperaturze ok 60*C. Do tego możemy dodać strefę schładzania z deszczownicami, zwykłymi i aromatycznymi, kubłem, basenikiem z zimną wodą, kostkarką do lodu i misami do podgrzewania/schładzania stóp.
 
Komentarz: Bardzo miły obiekt w nowoczesnym stylu, jest jeszcze kilka niedociągnięć i brakuje troszkę osób które oprowadzały by saunowiczów którzy są pierwszy raz, oraz dbały o kulturę saunowania. Miejscowi saunowicze przejęli obowiązki obsługi i sami propagują poprawne saunowanie oraz przeprowadzają seanse, gdy nie robią tego miejscowi Saunamistrzowie. Zdarza się że z jacuzzi niektórzy korzystają w strojach kąpielowych, podczas mojej wizyty widziałem jednakże tylko jedną taką osobę. Bardzo obiecujący obiekt, wart odwiedzenia.
 
 
 
Ocena Saunowiczów:  Cena 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.44 (8 Votes) Poprawne saunowanie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.33 (6 Votes) Obsługa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.38 (4 Votes)    Wystrój / Wyposażenie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (4 Votes)