Metryczka:
Strona www: https://www.facebook.com/SaunyKsiazece/
Lokalizacja: woj. śląskie; Tychy
Rodzaj obiektu: Strefa saun z ogrodem zewnętrznym w aquaparku
Rytuały saunowe: TAK -  w tygodniu od 16:15 do 21:15 co godzinę, w weekendy od 14:15 do 21:15
 
Opis: Oddany w 2018 roku obiekt Aquaparku Tyskiego to archiktektoniczna perełka oraz wzór nowoczesnego i dobrze zaprojektowanego obiektu. Strefa saun została zaprojektowana w taki sposób aby nie zmarnował się nawet mały kawałek przestrzeni. Ilość atrakcji oraz sposób prowadzenia strefy nie pozwala się nudzić, kazdy znajdzie coś dla siebie. Ludzie szukający wypoczynku prócz 2 saun parowych, 3 saun suchych i 1 zewnętrznej znajdą tutaj ogrom miejsc do schładzania, prócz standardowych natrysków z wiadrem i studni lodowej, można zajrzeć do rewelacyjnej groty śnieżnej. Aby wypocząć oddana została ogromna gustowna strefa przy barze podającym smaczne napoje i przekąski, ale także grota solna, teżnia i pokój snu. W ładne dni na zewnątrz strefy można wypocząć na leżakach lub wymoczyć się w świetnym podgrzewanym basenie z bąbelkami i biczami wodnymi. Ceremonie tutaj prowadzone są na najwyższym poziomie przez starych wyjadaczy saunowych i ich wspaniale radzących sobie uczniów, dlatego co godzinę warto odwiedzić najwiekszą saunę i uczestniczyć w tym widowisku. Polecamy również wspaniałe kąpiele w łaźniach piwnych ale nie tylko w piwie, dostępne są również inne kąpiele np w winie, płatkach róży czy lawendzie. 
 
Komentarz: Wspaniała strefa wypoczynku, widać ogrom włożonej pracy w to aby w strefie panowała przyjazna atmosfera i to czuć. Ekipa zgrana i robiąca dobrą robotę, nie tylko pod względem ceremonii ale i edukacji saunowiczów (również basenowych co nie jest łatwe), pozytywnie reagują na sugestie i dbają o to aby wszystko stało na najwyższym poziomie. Jak wspominaliśmy nie ma czasu na nudę, ilość atrakcji  i cogodzinne ceremonie wypełniły cały dzień i nie wiedzieliśmy kiedy się on skończył. Oczywiście przetestowaliśmy kąpiel w brzęczce piwnej, połączoną z degustacją piwka, po której następuje błogi wypoczynek na sianku. Warto przetestować bo cena i okoliczności przyrody na prawdę zacne. Będziemy częściej odwiedzać te strony, na pewno zajrzymy na jakiś event i zdamy z niego relację. Polecamy Sauny Książęce każdemu prawdziwemu saunamaniakowi
 
 

 

Saunamistrzowie z Polskiej czołówki którzy aktualnie pracują w Saunach Książęcych:


Izabela Krupa

 

 

Sebastian Dziurski

 

Adam Górka 

 

Ocena Saunowiczów:  Cena 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (6 Votes) Poprawne saunowanie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes) Obsługa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)    Wystrój / Wyposażenie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)