Metryczka:
Strona www: http://www.infinit.cz/ 
Lokalizacja: Malletova 2350 (sport centre STEP), Prague 9 (Blisko centrum Pragi).
Rodzaj obiektu: Hotel ze strefą SPA
Rytuały saunowe: TAK, noce saunowe: było już kilka, zamierzają więcej.
Poprawne saunowanie: TAK
Opis: Jakiś czas temu dowiedziałem się, że Jiri Zakovski (Aktualny mistrz Czech Saunamistrzów) nie pracuje już w saunia.cz. Zmienił pracodawcę na Infinit Relaxacni Centrum gdzie pracuje na stanowisku menagera. W obiekcie tym jeszcze przed jego zatrudnieniem (przełom 2015/2016 roku) nie było ani profesjonalnych seansów, ani poprawnego saunowania. Właściciel zatrudnił Jirkę z zadaniem wypromowania tam saunowania na miarę naszych czasów. Trzeba przyznać, że udało mu się to znakomicie, a z rozmów z nim, wiem, że proces zmian i rozbudowy saunarium jeszcze się nie zakończył. W każdym razie, gdy to wszystko usłyszałem postanowiłem wybrać się do Pragi i odwiedzić Go w Jego nowym miejscu pracy. Samo saunarium mieści się w dzielnicy Pragi "Praga 9", dojazd jest bardzo dogodny, możemy to uczyć przy pomocy metra (wysiadamy na stacji Ceskomoravska), od metra do obiektu zostaje nam już malutki spacerek. Spa mieści się w dużym Hotelu "Hotel Wellness Step", w jego skład wchodzą: basen, basen relaksacyjny, 2 jacuzzi, kabina parowa. No i oczywiście sauny, jest ich pięć :
  • Sauna fińska (temperatura 85 – 95°C, wilgotność 10 – 20%)
  • Sauna tropikalna(temperatura 65 – 75°C, wilgotność 50 – 70%)
  • Sauna z bali (temperatura 80 – 90°C)
  • Sauna miodowa (temperatura 80 – 90°C)
  • Zewnętrzna fińska sauna z kominkiem (temperatura 85 – 95°C)

Mi osobiście najbardziej spodobała się sauna miodowa. Bukiet zapachów jaki w niej się unosi jest wręcz oszałamiający. Nie mniej jednak, w momencie gdy nadchodzi seans wszyscy jak na zawołanie, ochoczo wybierają się do Sauny fińskiej, gdzie odbywały się tego dnia ceremonie. Sauna mieści 40 osób i panuje w niej cicha atmosfera relaksu. 

W obiekcie pracuje 9-ciu Saunamistrzów. Wszyscy oni pilnie trenują pod czujnym okiem menagera. Miałem przyjemność być na dwóch seansach i mogę stwierdzić, że są to uczniowie pojętni, a na ich twarzach widać przyjemność z wykonywanej pracy. Z rozmowy z Jirką dowiedziałem się, że rozpoczęli już starania by wybudować kolejną saunę, która prawdopodobnie pomieści około 70 osób. Powiedział, że jest duża szansa, że w przeciągu roku będzie już ukończona. Czekamy z niecierpliwością. 

Infinit jest nowym punktem na mapie saunowego świata, jednak z racji tego, że stery są w rękach aktualnego mistrza Czech mogę wszystkim polecić ten obiekt. Jest on umieszczony przy bardzo dużym hotelu z dobrym połączeniem z centrum Pragi (około 12 minut metrem). Jest to idealne miejsce dla osób wybierających się na kilka dni do Pragi, można połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem w spa z wspaniałym kompleksem saun i seansami na najwyższym poziomie. A jeśli do tego dodamy fakt, że możemy korzystać z saun razem z naszymi małymi pociechami to czyni to ten obiekt idealnym miejscem na rodzinny urlop.

 
 
 

Ocena Saunowiczów:  Cena 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.29 (7 Votes) Poprawne saunowanie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.17 (3 Votes) Obsługa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (2 Votes)    Wystrój / Wyposażenie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)