Lokalizacja: woj. dolnośląskie, Wrocław
Rodzaj obiektu: Aquapark z osobną strefą saunarium
Rytuały saunowe: TAK - 10:00-22:00 (wtorki tylko dla kobiet) do południa co godzinę, później co pół godziny
 
Opis: Saunarium Aquapark Wrocław to chyba obecnie największe Saunarium w Polsce. Strefa współdzielona jest ze strefą Wellness, od której po połączeniu przejęła wszystkie obiekty, część adaptując typowo do potrzeb Saunarium. W ten sposób powstały dodatkowe sauny, w tym strefa dla Kobiet, oraz udostępniono wspaniałe duże jacuzzi. Od początku istnienia strefa była strefą nagości, jednak w 2012 nowy Prezes Wrocławskiego Parku Wodnego po nieudaniej próbie całkowitego usunięcia nagości ze strefy, dopuścił do niej także tekstylnych. Tak więc Saunarium propaguje prawidłowe saunowanie, jednak ze względów komercyjnych, zezwala także na niepoprawne saunowanie. Strefa ma osobne wejście z własnymi szatniami ale można do niej przejść także ze strefy rekreacyjnej. Atrakcją saunarium jest ogród zewnętrzny z małym basenem oraz dwoma saunami zewnętrznymi: Bali i Kelo. Obie są nowe, wybudowane pod koniec 2012 roku, po spaleniu się jedynej sauny zewnętrznej stojącej na miejscu Bali. W obu saunach zewnętrznych odbywają się ceremonie zapachowe. Do godzin popołudniowych co godzinę naprzemiennie, w godzinach popołudniowych i wieczornych co pół godziny, w tym 2 ceremonie są równolegle w obu saunach. W Kelo wykonywane są także ceremonie z 6 "polaniami", jest wtedy naprawdę ognisty podmuch. Dodam, że tym Saunarium wykonuje się najwięcej w Polsce ceremonii zapachowych dziennie. Ceremonie wykonywane są w sumie aż przez 12 Saunamistrzyń i Saunamistrzów. 
Pełny wykaz obiektów obejmuje, oprócz wspomnianych saun zewnętrznych, także największą obecnie w Polsce saunę fińską Korkea, która swobodnie mieści 80 saunowiczów na jednym seansie, który wykonywany jest "na cztery ręce" czyli przez dwóch saunamistrzów. Są także: sauna fińska wewnętrzna, sauna solna (w strefie dla kobiet) i biosauna. Są też 3 łaźnie parowe: rzymska, aromatyczna i kamienna. Jest wspomniane jacuzzi oraz basen-jacuzzi ze słoną wodą Thalasso. Pełną listę obiektów i inne informacje można znaleźć na stronie Saunarium: http://www.aquapark.wroc.pl/saunarium
W Saunarium jest także dedykowany obiekt restauracyjny. Saunarium dostępne jest dla posiadaczy kart MultiuSport przez godzinę za darmo a drugą godzinę za dopłatą 5 zł.
W saunarium raz na miesiąc lub dwa odbywają się imprezy typu noc saunowa. W kwietniu także od tego roku odbywać się będzie Turniej Saunamistrzów.
 
 

 

Saunamistrzowie z Polskiej czołówki którzy aktualnie pracują w Aquadromie:

 

     
 

Ocena Saunowiczów:  Cena 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.62 (13 Votes) Poprawne saunowanie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.38 (12 Votes) Obsługa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.95 (10 Votes)    Wystrój / Wyposażenie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.45 (10 Votes)