Metryczka:
Strona www: https://parkofpoland.com/pl/poznaj-park/saunaria
Lokalizacja: woj. mazowieckie; Wręcza 
Rodzaj obiektu: Aquapark z osobną strefą saun
Rytuały saunowe: TAK -  w tygodniu od 11:00 godzinę do zamknięcia, w weekendy od 10:00 co godzinę do zamknięcia.
 
Opis:Nowy obiekt na pustynnej mapie Mazowsza.

Strefa sauny na wejściu wita nas ogromną wypoczywalnią, tuż za nią zaczyna się moc atrakcji jakie przygotował dla nas obiekt Suntago.

Zacznijmy zwiedzanie od lewej idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pierwsze co widać gdy miniemy wypoczywalnie to dwa baseny z hydromasażami. Jedna niecka posiada wodę o nazwie „Karlowe Wary, a druga wodę „Vichy”. Wody w basenach mają właściwości lecznicze, jedna czerpie inspirację z Czeskiego uzdrowiska, a druga jest wodą termalną markowaną przez firmę Vichy.

W centrum strefy saun znajduje się ogromny prysznic Calla. Woda płynąca z w płatków tego kwiatu orzeźwia i chłodzi po pobytach w saunach. Rewelacyjne odczucia po gorących seansach.

Tuż za wodami termalnymi jest sauna parowa. Jest to sauna podzielona na 6 mniejszych pomieszczeń ze zróżnicowań kolorystyką wystroju i oświetlenia. Każdy znajdzie odpowiednią aranżację dla siebie.

Tuż za sauną parową po kilku schodach schodzimy do Wieliczki czyli do groty solnej. Wysoki sufit, piękne podświetlenie ścian, wszystko to sprawia iż po pobycie wychodzimy w pełni zrelaksowani i gotowi na kolejne atrakcje.

Następne pomieszczenie iście dla morsów. Mont Blanc czyli grota śnieżna, prawdziwy śnieg do nacierania po pobytach w saunach.

Sauna Akwarium na wzór sauny z niemieckiego ośrodka Thermen & Badewelt Sinsheim. Nie tak przestronna jak oryginał ale mimo tego przyciemnione światło i obserwacja ryb pozwoli na oderwanie się od rzeczywistości świata zewnętrznego.

Kolejny punkt to Koreańska wypoczywalnia – muzyka i aranżacja przeniosą cię do pomieszczenia odpoczynku wprost z koreańskich szkół sztuk walki Taekwondo.

Sauna Valhalla – najbardziej klimatyczna sauna. Wchodząc do niej przenosimy się do świata wikingów. Ozdoby na ścianach i światło imitujące płomienie tworzą wyjątkowy klimat tej sauny.

Sauna Aromatyczna jest alternatywą relaksu przy trochę mniejszej temperaturze. Ciekawa struktura ścian i fototapeta przenoszą nas do lasu w środku sezonu wakacyjnego.

Sauna rajska plaża – sauna z widokiem iście z bungalow na Malediwach.

 Wioska egipska jest to miejsce stylizowane na wnętrza egipskich budowli. Małe sauny w tym obszarze sprzyjają wygrzewaniu ciał i cichym rozmowom w gronie znajomych.

 

 
Komentarz: Poprawnesaunowanie zostało zaproszone na imprezę przed otwarciem dla klientów. Wiecie jak to jest? Wszyscy elegancko ubrani, przemówienia oficjeli, zdjęcia na ściance i uroczyste przecięcie wstęgi.
Nie był to normalny dzień pracy obiektu więc i obsługa była zapewne w wyjątkowy składzie aby VIPy i celebryci czuli się zaopiekowani. Mimo tego pracownicy strefy sauna stali na straży poprawnego saunowania i nie wpuszczali osób w strojach kąpielowych na strefę. Jak będzie wyglądał typowy dzień relaksu na saunach? Zapewne trochę tłoczno ale bez zapachu chloru i suszenia strojów po saunach. Poprawnesaunowanie jeszcze wróci do tego obiektu aby w przebraniu typowego klienta sprawdzić jak przebiega całodzienny relaks na strefie. 
 
 
 
 

Ocena Saunowiczów:  Cena 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.15 (13 Votes) Poprawne saunowanie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes) Obsługa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)    Wystrój / Wyposażenie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)