Hello, Aloha, Halló, Witajcie!
Z pięknego Pałacu Saturna w miejscowości Czeladź w Polsce, wita Was, wasz międzynarodowy korespondent Marcin Poprawna Stopa. Zebrały się tutaj na pograniczu Śląska i Zagłębia, na czerwonym dywanie, największe sławy w fachu Aktorsko-Saunamistrzowskim. Reprezentanci Hawajów, Angli i Islandii, oraz nasi rodzimi, najlepsi Mistrzowie Ceremonii, zwabili tutaj dziś niebywałą liczbę gości spragnionych wrażeń i ciepła. Zapowiada się noc pełna atrakcji w wyśmienitym towarzystwie. Postaram się na bieżąco przekazywać Państwu to, co będzie się tutaj działo, pomagać będzie mi w tym wirtuoz aparatu i wspaniały Saunamistrz Ryszard Rak, dzięki jego zdjęciom będziecie mogli poczuć klimat tego wydarzenia. Biegnę na pierwszy seans filmowy w roli głównej Solveig Valgardsdottir z Islandii jako Czarodziejka w filmie "Magic". Niestety nie przedarłem się przez mur paparazzich i fanów i nie udało mi się dostać na spektakl. Bazując jednak na opiniach uczestników, wiem że gra aktorska stała na bardzo wysokim poziomie, a Islandzka gwiazda z ogromną gracją i opanowaniem zaczarowała wszystkich widzów.

Zwarty, gotowy i tym razem bardziej czujny, ustawiłem się przed salą kinową, aby nie przegapić kolejnego seansu. Tym razem wystąpić miała gwiazda Światowego formatu Lisa Pobre Christensen z Hawajów. Aktorka o egzotycznej urodzie, występowała w największych hitach filmowych ostatnich lat, wielokrotnie nagradzana za efekty specjalne i charakteryzację, którą wykonuje sama! Ponownie przed salą kinową ustawił się szpaler żądnych wrażeń fanów. Tej nocy będziemy mieli okazję zobaczyć wszystkie hity z hawajską pieknością w roli głównej. Rozpoczynamy od hitu "Pantomime", niestety jak to bywa w kinie najpierw kilka reklam i zapowiedzi hitów.

Uwaga! Uwaga! Konkurs portalu www.poprawnesaunowanie.pl na najciekawszą relację. Przesyłajcie swoje relacje z imprez saunowych na których przestrzegane są zasady kultury poprawnego saunowania, lub inne artykuły związane z saunowaniem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do końca lutego. Od marca przez miesiąc wasze prace będą wystawione na ocenę saunowiczów, najlepszy artykuł nagrodzony zostanie unikalną koszulką poprawnego saunowania. Więcej tutaj

Zdążyłem zjeść przez te reklamy cały popcorn, ale w końcu zaczęło się. Na ekranie ujrzeliśmy Lisę w niesamowitej charakteryzacji, wyglądała jak statuetka Oscara, którą powinna dostać za całokształt jej działalności. Niezwykła gorąca atmosfera i niepowtarzalny klimat, żonglerka świecącymi pałeczkami w oszałamiającym tempie, ogromna gracja i niezwykle płynne ruchy aktorki. Nie wspomniałem jeszcze, że seanse odbywają się w najnowocześniejszej sali kinowej 4D, gdzie prócz efektów wizualnych możemy doświadczać takich zjawisk jak zmiany temperatury i wilgotności, oraz niesamowite zapachy, aby poczuć się tak jak byśmy na planie oglądanych filmów. Na wspomnianym seansie poczuliśmy zapach róży, ziół i cytrusów, a temperatura choć nie wysoka jak na początek nocy Mistrzów, była wystarczająca. Lisa zebrała burzę oklasków po zakończonym spektaklu i ogrom gratulacji a ja pobiegłem na czerwony dywan gdzie przybyła cała masa polskich gwiazd z takich wytwórni jak: licznie reprezentowana Fitness Academy SKY Tower z Wrocławia, Termy Krakowskie, Megiw, Bassau czy też Aquadrom z gwiazdą ostatniego hitu "Kobieta w wojsku", Gabriela Żymła.

Kolejny hit w wykonaniu wyśmienitego aktora i zdobywcy wielu nagród na scenie międzynarodowej Łukasza Dłużniewskiego "Itsari" przeniósł nas do lasów Amazonii. Równikowe lasy przywitały nas parnym klimatem i ziołowo-miętowymi aromatami. Łukasz jako wojownik Itsari z włócznią i bębenkiem na którym wygrywał wojenne pieśni zaczarował nas swą techniką władania orężem. Widać również było jak szczegółowo i pieczołowicie przygotował się do tego filmu, prócz nauki gry na bębnie, wyglądem upodobnił się niesamowicie do człowieka z buszu. Ogromne brawa i uśmiechy na twarzach wszystkich widzów po zakończonym seansie. W chwili przerwy miedzy kolejnymi hitami organizator całego tego niesamowitego wydarzenia, prezes Leszek Pustułka przedstawił nam wszystkich znakomitych gości jacy tutaj dziś zjechali i zaprosił nas na spektakl kolejnej Gwiazdy międzynarodowego kina, Izabeli Żołądź.

Największy hit pięknej aktorki z Wrocławia "Pozytywka" to opowieść o życiu baletnicy. Z początku smutna opowieść zaszufladkowanej i uwięzionej w pozytywce dziewczyny zmienia się w radosną historię baletnicy podbijającej serca wszystkich widzów na świecie. Niesamowita gorąca atmosfera, emocje sięgały zenitu, zebrani na seansie goście wręcz piszczeli z zachwytu, gra aktorska na bardzo wysokim poziomie, oraz ogromne poświęcenie Izy. Po wspaniałym spektaklu przyszła pora na bankiet z wyśmienitym dzikiem w roli głównej a zaraz po nim wyświetlony miał być hit ostatniego roku, "50 twarzy sauny".

Międzynarodowa obsada, m.in. aktorki które mieliśmy już przyjemność dziś podziwiać, czyli Lisa Pobre Christensen i Solveig Valgardsdottir, a także Steve Daw. Przed seansem uczestnikom rozdane zostały białe opaski na oczy, Lisa wprowadziła nas w świat pragnień i pożądania. Jednakże zgodnie z tym jakie było przesłanie filmu "What happens in sauna stays in sauna" , aby przekonać się co tu się wydarzyło musicie obejrzeć to sami...

Po gorącym spektaklu, nie zdążyłem jeszcze ochłonąć a przed salą kinową czekał już duet, Dawid Wąsowicz i Dawid Bochen, główni bohaterowie popularnej opowieści o magii "Szkoła magii". Pierwszy w roli nauczyciela tajemnej sztuki, drugi w roli gapowatego ucznia którego czeka egzamin  na czarodzieja. Z początku niezbyt rozgarnięty uczeń, przyswaja trudną sztukę podnoszenia temperatury i otrzymuje zaczarowaną muchę i rękawicę Saunamistrza. Niesamowite efekty specjalne, wyśmienita gra aktorska i niezwykłe emocje, oklaskom nie było końca. Na koniec niesamowity pokaz świateł z różdżek magików.

Jesteśmy na półmetku imprezy, obejrzeliśmy 6 niesamowitych hitów ostatnich lat, ogromna feta, między seansami w największej sali 4D, równolegle wyświetlane są seanse z udziałem naszych gwiazd w mniejszych salach kinowych, przed nami nie lada atrakcja, ostatni zdobywca wszystkich nagród "Kobieta w wojsku" z wyśmienitą Gabrielą Żymłą w roli głównej. Wzruszająca i dynamiczna opowieść o kobiecie, która zmuszona jest pozostawić swą rodzinę, nie ugina się przed przeciwnościami losu i odbywa mordercze szkolenie wojskowe. Wyszkolona trafia na misję w której traci wielu przyjaciół, lecz udaje jej się przetrwać. Odznaczona wraca do swej rodziny. Opowieść pełna skrajnych emocji, niesamowita gra i umiejętności zaprezentowane przez tą zdolną aktorkę. Było to niesamowite wprowadzenie do kolejnego hitu kinowego z przed kilku lat.

"Avatar" z Lisą w roli głównej , ten film zna chyba każdy miłośnik kina. Opowieść o ludzie Naavi na odległej Pandorze. Młoda niebieska bohaterka ukazuje nam swój świat, wędrujemy dzikimi lasami, pijemy rosę z liści, możemy wręcz poczuć gorący klimat jaki panuje na tej planecie. Uczestniczymy też w walce o planetę, aby na końcu zjednoczyć się nią. Niesamowite przeżycie, dotychczas oglądałem ten film tylko w 3D, ale to czego doświadczyłem dziś tutaj jest nie do opisania.

Następna historia, to opowieść o Daenerys Targaryen "Zrodzona z burzy" w roli głównej Izabela Żołądź, towarzyszą jej Łukasz Dłużniewski i Zbigniew Owczarek, ucharakteryzowani niesamowicie do roli smoków. Matka smoków opiekuje się powierzonymi jej jajami starożytnych stworzeń. Jej upór i poświęcenie sprawia, iż smoki wykluwają się i służą swej Pani gładząc jej wrogów. 

Rozgrzani i podnieceni oczekujemy na kolejny megahit. Niesamowita obsada, same znane nazwiska.  Lisa Pobre Christensen w roli Sary Connor, Dawid Wąsowicz jako Terminator , Sebastian Dziurski jako model Terminatora T-1000 oraz Hugo Pustułka jako John Connor. Tak proszę Państwa wchodzimy na seans "Terminator & Sarah". Historia jaką zna zapewne każdy, Sara ochrania swojego syna przed maszynami z przyszłości, które przybywają aby pozbyć się przywódcy rebelii. Niesamowita walka dwóch terminatorów, świetna gra aktorska wszystkich bohaterów, wspaniałe efekty specjalne i charakteryzacja za którą należy się Oscar. Lisa nie tylko w roli aktora, ale również reżysera sprawdziła się wyśmienicie. Wiem z za kulis również że film powstawał w niewyobrażalnym tempie, jednak przy takich wspaniałych wykonawcach nie odbiło się to na jakości i mogliśmy podziwiać prawdziwe arcydzieło. Mój osobisty faworyt tej nocy.

Proszę Państwa, aby poczuć emocje jakie tutaj panują trzeba tu być, nie da się tego opisać w żaden sposób, takich seansów filmowych, takiej obsady i tak wyśmienitej atmosfery nigdzie indziej Państwo nie przeżyją. Wchodzę właśnie na spektakl już dość wiekowy, ale za to jaki, "Bonnie & Clyde" w rolach głównych Solveig i Steve. Angielsko-islandzka mieszanka w roli kochanków i gangsterów siejących postrach w Ameryce w latach wielkiego kryzysu. Mimo że to Clyde nosił spodnie, to były raczej spodnie Bonnie, to ona okazała się mózgiem operacji i bez skrupułów planowała kolejne napady, gubiąc za każdym razem pościg. Niestety dla nich zgubiła ich pewność siebie i zostali osaczeni, lecz nie sprzedali tanio swej skóry zabierając wszystkich dookoła ze sobą powodując wybuchem niewyobrażalną falę gorącego powietrza. Niesamowite odczucia i jak zwykle gra aktorska na wysokim poziomie.

Ostatni, lecz nie gorszy od pozostałych seans filmowy "Irish Zbynson whisky", w roli głównej Zbigniew Owczarek. Opowieść o recepturze na najlepszą whisky, przechodzącej z pokolenia na pokolenie, niesamowita gra aktorska, niebywałe umiejętności ekwilibrystyczne, ciekawe techniki podgrzewania kadzi z whisky, jedyne czego mogło tutaj zabraknąć to poczęstunek tym wspaniałym trunkiem, bo po tak przeprowadzonej procedurze i zapachach jakie jej towarzyszyły, każdemu ciekła ślinka na myśl o tym złocistym trunku.

To już koniec, podziwialiśmy prawdziwą elitę z Polski i zagranicy, niesamowite seanse 4D w ogromnej sali kinowej, i nie gorsze mini seanse w pozostałych salach pozostaną w naszej pamięci na zawsze. Bufet uginał się od przekąsek z różnych stron świata. Radosny nastrój panował w każdym zakątku obiektu w Czeladzi, która stała się tego dnia stolicą światowej rozrywki. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić na kolejną tego typu imprezę za tydzień, w święto zakochanych. Ponoć odbędą się tutaj zdjęcia do kolejnej odsłony show "Rolnik szuka żony", jeśli poszukujecie drugiej połówki, lub chcecie zapewnić swojej ukochanej/ukochanemu wyśmienitą rozrywkę zapraszam.

Z Pałacu Saturna w Czeladzi, komentował dla Państwa to niezwykłe wydarzenie, Marcin Poprawna Stopa.

Goodbye, Aloha, Bless, Farvel, Do zobaczenia!

Autor: korespondent Marcin Poprawna Stopa dla poprawnesaunowanie.pl

Zdjęcia: Ryszard Rak www.fotorak.com.pl