4 czerwca 2016 miało miejsce nie lada wydarzenie w Termach Krakowskich. Połączenie obchodów dnia dziecka, otwarcia basenu i plaży, wspólnego grillowania oraz dziecięcego saunowania a na koniec Mistrzowska Noc Saunowa przeplatana konkursem Master of Towel.

Zacznijmy od imprezy skierowanej dla najmłodszych, na odświeżonym placu zabaw dodane zostały atrakcje w postaci hamaków do bujania się, mini basenu oraz sceny przy której odbywały się gry i zabawy prowadzone przez wspaniałe Saunamistrzynie, Izę i Kingę. Malowanie buzi, tatuaże, balony z helem, pląsy i tańce, czy pokaz nurkowania, dla najmłodszych przewidziane były również soki i napoje oraz kiełbaski z grilla. Po godzinie 16 i 17 odbywały się seanse dla dzieci, na pierwszy ogień w paszczę lwa poszedł Łukasz Stajno. Ogromna trema, bo i publiczność wymagająca, Łukaszowi mimo czapki mikołaja nie udało się oczarować samym wyglądem, musiał dać z siebie wszystko robiąc to co umie najlepiej, czyli czarując ręcznikiem do dziecięcych hitów, przekupując najmłodszych m.in coca colą z oranżadą, która unosiła się w powietrzu. Oczywiście nie obyło się na początku seansu bez lekcji poprawnego saunowania, młodzi adepci pilnie słuchali Saunamistrza i stosowali się do jego zaleceń, cieszy to że już kształcimy młodych i świadomych saunowiczów. W seansie uczestniczyła najmłodsza saunowiczka, zarazem członek ekipy poprawnesaunowanie.pl, Lena bacznie przyglądała się i chłonęła całą sobą pierwszy w życiu seans saunowy. Po ceremonii przyszła pora na lody, młodzi saunowicze po godzinie ochoczo stawili się na kolejny seans, prawie pełna sauna a w niej Mistrzowskie przedstawienie Izy Krupy  i Dawida Bonkowskiego w seansie z Mistrzostw Polski - "Mały świat wielkich odkrywców". Ponownie przypomnienie zasad poprawnego saunowania, choć młodzi adepci saunowania po poprzednim seansie już poczynili postępy. Dawid i Iza swym pozytywnym zakręceniem i radością przepełnili wszystkich obecnych na seansie przypominając o myciu zębów i tańcząc w rytm kaczuszek. Z tego miejsca chciałbym podziękować za te seanse dla najmłodszych i życzyłbym sobie aby w każdym saunarium organizowane były takie wydarzenia, podczas których możemy przekazać i wpoić naszym pociechom kulturę poprawnego saunowania, to nieoceniony wkład który zaowocuje w przyszłości poszerzeniem świadomości w naszym społeczeństwie.

Między seansami, najmłodsi mogli skorzystać z pokaźnych rozmiarów basenu który stanął nieopodal placu zabaw wraz z przylegającą plażą, na której wg. zapewnień właściciela Dariusza Rymara wyświetlane będa na ogromnym telebimie mecze EURO 2016 zapraszamy wszystkich kibiców. 

Gdy nadeszła wieczorna pora, ogromna rzesza saunowiczów stawiła się przy saunie w oczekiwaniu na pierwszy seans nocy saunowej, który przeprowadził Mistrz wyrabiania pizzy Dawid Bonkowski z Saunaparku Zielone Wzgórza. Seans z Mistrzostw "Zróbmy sobie gastro" swym tytułem zapowiadał to co miało dziać się tej nocy, ponieważ jak się mogliśmy później przekonać stoły uginały się od grillowanych potraw, sałatek, słodyczy, ciast i innych dobroci nie do przejedzenia. Wracając do seansu Dawid z seansu na seans staje się jeszcze bardziej profesjonalnym Saunamistrzem, czuje muzykę a ręcznik to przedłużenie jego rąk. Jego technika wyrabiania ciasta na pizzę jest efektowna i efektywna, wirujący na ręce ręcznik wytwarza słup ciepła który uderza we wszystkich pod nim. Brawo Dawid twoja radość w saunie udziela się wszystkim

Drugi seans dnia to Harry Potter w wykonaniu nowicjusza Miłosza. Jego seans zaliczeniowy z Akademii Saunamistrzów zaprezentował go z bardzo dobrej strony. Widać że mimo krótkiego stażu Saunamistrzowskiego opanował on już wiele technik rozprowadzania ciepła. Na pochwałę zasługuje również jego kondycja, przez cały seans prawie bez odpoczynku wachlował nas różnymi wymyślnymi technikami, nie wychodząc przy tym z synchronizacji z tytułową muzyką filmową, która przyznam była nie łatwa do machania. Troszkę czasu na dopracowanie kilku technik i dobry temat a Sauna Cup 2017 czeka.

Kolejny seans tej nocy w wykonaniu Daniela miałem już okazję oglądać, jednakże tym razem zagorzali fani Smoka Wawelskiego stawili się tak licznie, że niestety dane i było jedynie podziwiać go zza szyby. Wspomnę jedynie że Saunamistrz wciąż szlifuje swoją technikę i poczynil duże postępy, jego kreacja wspaniale wpisuje się w każdą tego typu imprezę a rzesza fanów jedynie potwierdza że charyzma to nieodłączna cecha Saunamistrza.

Po raz kolejny miałem przyjemność podziwiać Darię i Sebastiana w ich przedstawieniu o Adamie i Ewie. Obawiałem się że ich seans nasycony skomplikowanymi figurami gimnastycznymi i dużą ilością synchronicznego machania w mniejszej saunie może nie być tak widowiskowy. myliłem się, profesjonalnym Saunamistrzom nie przeszkadzało to w ogóle, dostosowali swoje widowisko do warunków i po raz kolejny przedstawili nam wspaniałą historię wygnania z raju i współczesne perypetie pierwszej pary kochanków.

Cleo w Kelo to seans Dawida Bonkowskiego i jego pięknej partnerki. Muzyczny seans przesycony wspaniałą pracą ręczników do piosenek artystki Cleo. Bardzo pozytywny i radosny seans, oby takich więcej, chillout i dobra temperatura, to jest to co tygryski lubią najbardziej.

O północy odwiedził nas Kopciuszek, pracując cały dzień przy grillu i zajmując się dziećmi, Iza o północy mogła wreszcie pójść na bal. Była to troszkę odświeżona historia z jednej z najbardziej popularnych baśni. Iza samą swą obecnością sprawia, że każdy rozdziabia paszczę jak u dentysty prezentując nawet nieświadomie swoje uzębienie, działa ona jak ziółka które uwielbiają rastamani. Dzięki Izunia za naładowanie pozytywną energią.

Po balu zjawili się menele w poszukiwaniu resztek, tym razem szef ekipy żulików z Zagłębia Sebastian dotarł do Krakowa na Zakrzówek na niewidzialny dworzec z przyszłości ze swym towarzyszem Łukaszem. Bracia spod jednego śmietnika raczyli nas swoimi mieszankami zapachowymi, podczas sprzątania po imprezie, racząc się specjałami ze śmietnika, rozmachiwali w spektakularny sposób gorące powietrze, ich synchronizacja i rozumienie się bez słów przepowiada rychłe zwieńczenie ich wieloletniej pracy Mistrzostwem Świata. Zanim jednak to nastanie, menele na chwilkę stały się Kopciuszkiem wygrywając w totka, jednakże nie tak ładnym i roztropnym jak ich poprzedniczka, roztrwonili swoją fortunę na browarki i hulanki, znaleźli jednak pracę na Zakrzówku u Darka.

Ostatni seans nocy saunowej trwał chyba pół godziny, wszyscy Saunamistzowie obecni na nocy wchodzili po kolei i próbowali dogrzać wszystkich żądnych tego saunowiczów. Wygrali Saunamistrzowie, choć nie mieli łatwo, brak tlenu i zdrowy rozsądek wygrał, jednakże każdy wyszedł z sauny z naładowanymi na maxa bateriami i uśmiechem na twarzy.

Między seansami, rozegrany został jeszcze konkurs Master of towel, czyli pokazy Saunamistrzów do muzyki poza sauną. Na scenie zewnętrznej wszyscy chętni Saunamistrzowie występowali po kolei, a oceniała ich publiczność. Zwycięzcą okazał się Łukasz Stajno, kolejno na pudle stanęli Daria Dembińska i Dawid Bonkowski. Gratulacje to były wspaniałe pokazy.

Dzień pełen wrażeń zakończony nocą saunową, minął jak każda dobra chwila, zbyt szybko.  Wspaniały pomysł na tego typu imprezy, połączenie promowania poprawnego saunowania, oraz wspaniałe pokazy Saunamistrzów, oraz pyszne jedzenie, dla każdego coś miłego. To wszystko w rodzinnej i ciepłej atmosferze. Ogromne podziękowania dla wszystkich biorących udział w tym wydarzeniu, polecam wszelkie wydarzenia mające miejsce w Termach Krakowskich. Do zobaczenia w saunie!

Autor: Marcin dla poprawnesaunowanie.pl