Silesian Towel Fight 2 - Aquadrom

 

Mamy przyjemność przedstawić Państwu krótką relację z kolejnej imprezy organizowanej przez ekipę Aquadromu w Rudzie Śląskiej. Silesian Towel Fight 2 odbył się 22.II.20014 roku. Zmagania sanunameistrów podzielone były na dwa etapy: Eliminacje i Finały, w każdym etapie seanse były wykonywane co pół godziny. Eliminacje planowo miały trwać w godzinach 11:00 - 18:00, natomiast finały w godzinach 19:00 - 23:00. Po każdym seansie uczestnicy proszeni byli o oddanie głosu, co polegało na rozlaniu wody do kubłów z etykietami "Technika", "Show", "Relaks". Do dyspozycji było maksymalnie 200 ml, które można było nabrać do plastikowego kubka. Na punktację sładało się 100 punktów jakie mogli przyznać saunujący i 100, od niezależnych sędziów obecnych na seansach.

Formułą impreza nie przypominała lubianych przez wszystkich fanów - nocy saunowych, przede wszystkim był to dzień otwarty dla wszystkich, którzy wykupili tego dnia bilet do saunarium, czy też bilet łączący basen z saunarium, taka formuła pozwoliła na dużą rotację gości, jak i obecność osób na co dzień nie mających styczności z taką formą spędzania czasu. Sam pomysł na pewno pozwolił na szerokie rozreklamowanie tego typu spotkań, jedynym efektem ubocznym była obecność wielu osób nie znających reguł poprawnego saunowania, jednak w wielu przypadkach osoby te były pouczane przez obsługę i "starszych stażem uczestników", dzięki czemu Towel Fight miał w dużej mierze charakter edukacyjny.

Jedynym uchybieniem organizacyjnym był brak procedur pozwalających w jasny sposób określić skład gości, mogących uczestniczyć w danym seansie, powodowało to tworzenie się kolejek przed seansami, co nie pozwalało na wykorzystanie tych krótkich przerw na wypoczynek. Na straży stała Pani Oliwia która dzielnie dbała o to aby goście którzy jeszcze nie uczestnicznyli w seansach wchodzili jako pierwsi. Jesteśmy jednak pewni, że ekipa z Aquadromu ten fakt zauważyła, a jako profesjonaliści i osoby o bardzo dużej elastyczności i pomysłowości, będą stanie to jakoś rozwiązać w nadchodzących imprezach.

 

ROUND ONE - ELIMINACJE - FIGHT !!!

11:30 Zbigniew Owczarek – Fitness Academy SKY Tower -  Wrocław

Niestety nie było nam dane od początku uczestniczyć w Mistrzostwach, tak jak to było w zeszłym roku, jednakże udało się od znajomych otrzymać informacje o pierwszym seansie tego dnia. Zbyszek rozpoczął drugie Mistrzostwa Silesian Towel Fight w Aquadromie przy dość ostrych brzmieniach muzyki i aromacie rokitnika, dziwi natomiast brak awansu do finału ponieważ jego świetny kontakt z saunowiczami i dobra technika zaowocowała gromkimi brawami na koniec seansu, ale być może oceniający ostrożnie wypełniali kubki wodą, mają c na uwadze że to pierwszy seans tego dnia.

 

12:00 Łukasz Dłużniewski – Fitness Academy SKY Tower -  Wrocław

Łukasz zafundował nam gorętszy i bardziej imprezowy seans, mocne powiewy ciepłego powietrza (ma chłopak parę w rękach) w rytmach cygańskiej muzyki sprawiły, że szybko się rozgrzaliśmy. Energia jaką przekazał nam Łukasz przy wszechogarniającym aromacie piwka radler, spowodowała że był to świetnie relaksujący seans.

 

12:30 Dawid Wąsowicz  - Aquadrom -  Ruda Śląska

Saunameister Dawid, według mnie najlepszy technik, nie bójmy się tego słowa, w Polsce, jak zwykle pokazał co potrafi. Przedstawił nam kompletną historię poszukiwacza złota, fasolowo - cytrynowy zapach :), później kaktusowy, gdy przemierzał pustkowia w poszukiwania cennego kruszcu, łapówka w postaci szybko roztapiających się samorodków złota, i gorąca atmosfera poszukiwania złota sprawiła, że jego seans był w iście teatralnym stylu. Muzyka może nie była porywająca, ale pasowała do całości a Dawid jak zwykle nie pozostawił niedosytu, gdy na koniec roztopił ogromną bryłę lodu i rozdmuchał po saunie, lubimy takie ciepełko.

 

13:00 Sebastian Dziurski  - Fitness Academy 3 Stawy – Katowice

Sebastian zafundował nam swój pokazowy seans, tym razem pod nazwą "podróż do wnętrza ziemi" przy akompaniamencie Ed Sheeran - I see Fire i Prince – Purlpe Rain, płynne, taneczne ruchy w ultrafiolecie i gorąca atmosfera, gdy weszliśmy do wulkanu, sprawiły że według wielu saunowiczów (szczególnie kobiet), zasłużył on na najwyższe oceny. Sebastian również jako jeden z nielicznych pamiętał o napomknieniu o zasadach poprawnego saunowania i schładzania.

 

13:30 Daniel Bułka – Termy Rzymskie – Czeladź

Daniel, reprezentant Term Rzymskich, przybył na Silesian Towel Fight z pełną gamą gadżetów. Jego seans, mający nawiązywać do  Syberyjskiej imprezy saunowej, zaczął się niestety z dużym opóźnieniem, ku oburzeniu wielu saunowiczów. Gdy nareszcie w saunie pojawił się Daniel w iście zimowym ubiorze, rozpoczął się spektakl. Daniel dwoił się i troił aby pokazać wszelakie techniki wachlowania. Nie można mu zarzucić braku techniki, naprawdę włożył wiele pracy przy przygotowaniu układu i całej otoczki seansu. Niestety pod koniec seansu, dało się wyczuć zmęczenie saunamistrza, przecenił swoje możliwości i nie dotrwał do końca, co niestety odbiło się na ocenach saunujących, lasery na sklepieniu saunarium niestety nie pomogły.

 

14:00 Łukasz Stajno - Aquadrom -  Ruda Śląska

Nasz "chuderlawy" kolega z Aquadromu, na swoim seansie ponownie pokazał, że nie jakieś wymyślne historie, nie gadżety, ale świetny kontakt z saunowiczami i po prostu świetne machanie od serca, zdobywa publiczność. Łukasz mimo technicznych problemów, zachował zimną krew i uczynił swój seans po prostu świetnym, relaksującym, gorącym seansem dla współsaunowiczów, czym zdobył ich serca i pełne kubki podczas głosowania co zaowocowało oczywiście maksymalną ilością punktów od saunowiczów i niezaprzeczalny awans do finału.

 

15:30 Wiktor Maniowski - Fitness Academy SKY Tower -  Wrocław

Wiktor, reggae saunameister z Fitness Academy Wrocław, przy klimatycznej relaksującej muzyce oczywiście reggae, pokazał chyba wszystkie techniki wachlowania i udowodnił że wszyscy saunammistrzowie z Wrocławskiego SKY FA, są niebywale otwarci i charyzmatyczni, czym na wejściu zdobywają serce saunujących. Ciekawe aromaty, m.in. herbata brzoskwiniowa, płynne ruchy i taniec przy piecu, zaskarbiły sobie wielu wielbicieli zielarstwa spośród uczestników, co odbiło się również w szczodrości podczas oceniania seansu.

 

16:00 Robert Żukowski  - Aquadrom -  Ruda Śląska

Przebrany za mnicha Robert postawił na wprowadzenie do sauny tajemniczej atmosfery, było dużo ultrafioletu, który z racji jego białego stroju był do przewidzenia. Pojawiły się również fluorescencyjne pałeczki na ręcznikach aby spotęgować efekty świetlne, występ został bardzo wysoko oceniony, co przyniosło Robertowi awans do finału.

 

16:30 Mateusz Kupiński  -  Nemo – Dąbrowa Górnicza

Najmłodszy saunamistrz z Dąbrowskiego Aquaparku, wparował do sauny w wojskowym umundurowaniu i rozpoczął musztrę przy piecu, z uwagi, że męskie zapachy mogły by nie wszystkim przypaść do gustu, tutaj może trochę dopuścił, bo mandarynkowa herbata to raczej dla oficerów. Nie odpuścił natomiast z temperaturą i tempem, oraz mocą uderzeń ręcznika, ratując niczym medyk na polu walki kulami lodu rozbijanymi o sufit saunarium. Całkiem dobry seans, są chęci do nauki, para w rękach i zalążki techniki. Oby tak dalej.

 

17:00 Gabriela Żymła - Aquadrom -  Ruda Śląska

Jedyna kobieta na zawodach, seans wysoko oceniony przez uczestników, choć nic tego nie zapowiadało na początku, spokojna muzyka i ubiór Gabrysi niczym na spotkanie kółka gospodyń wiejskich (troszkę przesadzam, ale miał on być kontrastem dla części drugiej i tak właśnie się stało). Po spokojnym utworze, nastąpiła krótka chwila ciemności i na chwile przed wznowieniem usłyszeliśmy Miauuu, dobiegające z ust przebranej w Koci strój Gabrysi. Zrobiło się cieplej i żywiej, bardzo dużo, wręcz za dużo technik, jak na tak krótki czas, co moim zdaniem nie pozwoliło w pełni zrealizować założeń na przygotowane show. W związku z czym Gabrysia miała bardzo dużo roboty, którą wykonywała z wielką gracją i polotem.

Na zakończenie opisu, dla tych saunameistrów, którzy zastanawiają się czy warto próbować sił w realizacji takich pomysłów - posłużę się cytatem z filmu Chłopaki nie płaczą:

"– O, spójrz, jak oni się ruszają! Te kocie ruchy! Te gesty rękami!

– A po co nasi chłopcy mieliby się tak gibać?

– Po co? Po co?! Po to, żeby nie wyglądać jak żelbetonowy kloc! Polski saunameister nie ma luzu. Rusza się jak wóz z węglem, a przydałoby się trochę polotu i finezji w tym smutnym jak .... mieście"

Oczywiście powyższy cytat nie dotyczy wszystkich saunameistrów, a na pewno nie większości obecnych na Towel Fight 2.

 

17:30 - Przełożony na 18:30 - Piotr Biedrzycki  - Termy Rzymskie - Czeladź

Piotrek jest nam dobrze znany z Term, mieliśmy okazję być na jego seansach prowadzonych w Termach które raczej nie są górnolotne. Seans nie powalił na kolana, było poprawnie, ale nic co by zapadło w pamięć. Ładny zapach porzeczki z miętą, fluorescencyjne pałeczki na ręczniku i przyzwoite machanie.

 

18:00  Ryszard Rak – Hotel Kotarz - Brenna

Świetny seans, nawiązujący do historii "seansów" saunowych. Ruska Bania – specjalność Ryśka, który w zeszłym roku takim właśnie seansem zaskarbił sobie przychylność sędziów i saunujących wygrywając tym pierwszy Silesian Towel Fight. Bardzo ciepły seans, aromat brzozy - kojący i relaksujący, obfite polania, dokładne rozprowadzenie ciepła po obiekcie, a na końcu coś, czego jest niestety bardzo mało na seansach, czyli okładanie brzozowymi witkami. Moim zdaniem jest to idealny przepis na udany seans, byłem już na nim kilka razy i nigdy mi się nie znudzi. Była to dobra robota saunamajsterska, i mimo iż seans nie zdobył największej liczby punktów to moim zdaniem był najbardziej relaksujący.

 

FINAL ROUND - WYSTĘPY FINAŁOWE - FIGHT !!!

 

19:30 Sebastian Dziurski  - Fitness Academy 3 Stawy – Katowice

Seans Sebastiana uważam, za jeden z najlepiej wykonanych seansów finałowych z punktu widzenia technicznego. Na podziw zasługuje fakt, jak dużo energii można włożyć w seans, a tym co najbardziej mi się podobało to bardzo płynne machanie ręcznikiem czy też ręcznikami, a co najważniejsze, Sebastian nie zaprzątał sobie głowy odkładaniem ręczników i "graniem" na czas, by zyskać kilka chwil na oddech, nie pozwolił sobie na odpoczynek nawet na krótką chwilę, "zużyte" ręczniki fruwały za niego i nim dotknęły ziemi, Sebastian miał już w rękach kolejne atrybuty swojej pracy, tych zmian było wiele dzięki czemu seans był bardzo widowiskowy i doskonały technicznie.

Gdyby Technika była kluczem w ocenianiu, to moim zdaniem Sebastian stałby na podium.

 

20:00 Wiktor Maniowski - Fitness Academy SKY Tower -  Wrocław

Hasłem przewodnim seansu Wiktora, był konflikt na Ukrainie, a sam seans miał być protestem w odpowiedzi na sytuację jaka tam ma miejsce. Uczestnicy zostali przeszkoleni jak korzystać z "pistoletu miłości", który miał strzelać w akompaniamencie podkładu muzycznego.

Seans był bardzo spokojny, po obiecującym wstępie oczekiwałem czegoś bardziej dynamicznego, lub też pompatycznego, co dałoby wyraz chęci zaprotestowania. Wiktor wykazał się pomysłowością, lecz brakami w realizacji - bardzo chętnie powtórzyłbym ten seans, z tym samym wstępem, ale innym podkładem muzycznym i dobranymi do niego technikami wachlowania.

20:30 Mateusz Kupiński  -  Nemo – Dąbrowa Górnicza

Mateusz jest bardzo młodym saunameistrem,  dobrze rokującym (o czym świadczy obecność w finałach). Brakuje mu jednak doświadczenia w realizacji show saunowego. Seans był idealny dla tych, którzy do sauny przychodzą by się zrelaksować, wyciszyć i ...  po prostu odpocząć. Muzyka była bardzo wolna, Mateusz używał głównie wachlarzy, machając i poruszając się w tempie spacerującego Pawia. Brakowało show, brakowało zróżnicowanych technik.

21:00 Dawid Wąsowicz  - Aquadrom -  Ruda Śląska – Miejsce I

 

Dawid jak zwykle nie zawiódł przygotowując się do swojego seansu, ciekawie dobrał światła do swoich atrybutów pracy, wszystko to pięknie wyglądało gdy latało w rytm muzyki praktycznie po całym pomieszczeniu. Dawid wygrał Towel Fight 2 tym seansem, moim zdaniem dzięki doskonałej technice i wyjątkowemu w tym dniu doborowi efektów wizualnych. To co on potrafi wyprawiać z ręcznikami to jest na prawdę coś wyjątkowego, technika machania dwoma dużymi ręcznikami, w pełni rozwiniętymi jest u niego opanowana do perfekcji, gdybym nie zobaczył to bym nie uwierzył. Szybkie polania, idealna technika, bardzo dużo tempo, gorąco i widowiskowo - kilko punktowy przepis na zwycięstwo. Gratulacje.

 

21:30 Łukasz Stajno - Aquadrom -  Ruda Śląska – Miejsce III

 

Łukasz zajął 3 - cie miejsce, jednak moim zdaniem był to seans, który powinien być oceniony jako najlepszy finałowy seans Silesian Towel Fight 2. W ten seans włożono tyle energii, że można by nią obdarować kilka innych i jeszcze by starczyło na tydzień pracy dla pracownika na budowie. Ręczniki fruwały,  Łukasz był wszędzie, muzyka bardzo rytmiczna, a dobór strojów wyjątkowo ciekawy. Do sauny wszedł mnich, a wyszedł z niej raper, muzyka oczywiście dobrana odpowiednio, a przejścia pomiędzy ręcznikami lepsze nawet niż przejścia Sebastiana, że nie wspomnę o tym jak Mnich przeobraził się w Rapera - w zasadzie widziałem ale nie zauważyłem, wpadło do sauny kilku pomocników i Habit został z Łukasza zdarty w ułamku sekundy - wyjątkowo widowiskowy trick. To już jest poziom, którego może pozazdrościć każdy saunameister.

 

 

22:00 Robert Żukowski - Aquadrom -  Ruda Śląska

Kolejna nowość podczas seansu - saunameister w opasce na oczach. Sam pomysł jest bardzo odważny i ciekawy, a co zaskakujące wykonanie wyjątkowo udane, wszyscy śledziliśmy Roberta, przecież  to nie możliwe, by komuś tym ręcznikiem po głowie nie przyłożył, jednak udało mu się poruszać po jednej linii pomiędzy drzwiami a piecem, wszystko to nie przerywając machania wykonywanego dobrą techniką. Był to fajny i ciekawy seans. Moim zdaniem, ten pomysł można jeszcze rozwinąć i nad nim popracować, gdyż daje wiele możliwości.

22:30 Gabriela Żymła - Aquadrom -  Ruda Śląska – Miejsce II

 

Gabrysia zdobyła drugie miejsce z wielu powodów, choć na pewno wielkie znaczenie miał fakt, że były dwie Gabrysie, Ona sama i jej bliźniacza asystentka. Wytłumaczenie na to jest, ale ja wracam do seansu, był to seans z pilingiem, jak zwykle dobry technicznie i z dopracowanymi szczegółami show. Był pilling, było orzeźwiające spryskanie chłodną wodą, a na koniec dostaliśmy miód, który mieliśmy rozprowadzić na twarzy (ja tam swój zjadłem). Seans był bardzo odprężający i dobrze oceniony przez uczestników, wygląda na to, że interakcja z uczestnikami (pilling), w raz z dobrym doborem muzyki i dobrą techniką też jest dobrym przepisem na podium.

23:00 Ryszard Rak – Hotel Kotarz - Brenna

Kawowy pilling i kawowe aromaty na piecu o tej godzinie, to bardzo dobry pomysł na seans, dodatkiem był szampan z truskawkami, a wiadomo, że nic tak nie wpływa na dobrą atmosferę jak odrobina alkoholu w dobrym towarzystwie. A o takie w gronie sauna fanów nie jest trudno. Seans był bardzo dobrze rozwachlowany i wrażenia zapachowe jak i muzyczne, pozwoliły na bardzo przyjemne spędzenie tego czasu (szampan oczywiście też się do tego przyczynił). W eliminacjach dostaliśmy witki, teraz szampan i kawę, wygląda na to, że Rysiek potrafi urządzać dobre imprezy. Czekam na jego kolejne pomysły.

 

Podsumowując była to bardzo udana impreza organizowana przez wesołą ekipę z Aquadromu. Myślę, że każdy uczestnik dostał to czego chciał, wiele ciekawych seansów i super atmosferę jak i niepowtarzalny klimat jaki zawsze towarzyszy w Rudzie Śląskiej.

Czekamy na kolejne !

 

GAME OVER

 

Autor: Krzysiek i Marcin dla poprawnesaunowanie.pl 

Komentarze  

0 #3 pożyczka pozabankowa 2017-11-05 10:26
Heya i'm for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out
a lot. I hope to give something back and aid others like you
aided me.
Cytować
0 #2 pożyczka pozabankowa 2017-10-29 01:32
Greetings! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you
using for this website? I'm getting fed up of Wordpress because
I've had issues with hackers and I'm looking at options for another platform.
I would be great if you could point me in the direction of a good platform.
Cytować
0 #1 Jerzy Majs 2016-12-10 00:06
Hej. Strona co jakiś czas nie działa, dlaczego ?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież