Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Saunamistrzów 2014 -

Termy Rzymskie - Finały

 

Finał indywidualnych Miedzynarodowych Mistrzostw Świata Saunamistrzów rozpocząłem od przywitania z wszystkimi znajomymi poprawnesaunowanie.pl 

Zasiadłem w loży dla mediów i w oczekiwaniu na pierwszy seans, zacząłem przygotowania do relacji na żywo z sobotnich występów finalistów.

Po oficjalnych otwarciu przez Pana Leszka i Gerharda rozpoczęły się igrzyska..

...........czytaj dalej

 Jiri Zakovski - Czechy - Ritual of eternal fire

Jiri rozpoczął finały w sobotni poranek rozgrzewając wszystkich swym płomiennym seansem. Ciekawe esencje zapachowe, ananas, herbata, drzewo sandałowe. Świetny strój, dodatkowym utrudnienime w machaniu recznikiem był róg na czole zawodnika. Bardzo kompletny seans, wszystko się zgadzało, było ciepło i widowiskowo. Pod koniec seansu troszkę opadł z sił, ale nie zaburzyło to odbioru seansu. 

 

 Łukasz Dłużniewski - Polska - SKY Fittness Academy - 2Dimonn

Seans w klimatach muzyki dub mimo małych problemów technicznych na początku, na szczęście nie wybiły one z rytmu saunamistrza, Łukasz zabrał nas na lot w kosmos. Jak zwykle kocie ruchy saunamistrza wprawiły wszystkich w zachwyt. Było gorąco, bardo dobry seans bez dodatkowych efektów specjalnych. Łukasz skupił się na dogrzaniu saunowiczów.

 Rene Kowatsch - Niemcy - "The Shaman"

Rene w kompletnym stroju szamana zaprezentował bardzo spokojny, spirytystyczny seans. Ciekawe zapachy, brzoza, pomarańcza, dźwięki natury, deszcz, burza, szum lasu. Bardzo fajny spektakl, brakowało trochę ręcznika, były za to witki którymi Szaman symulował deszcz. Przez większość seansu, temperatura nie była zbyt wysoka, Saunamistrz w pełnym i wyglądającym na dość szczelne umundurowaniu, nie miał lekko, co było po nim widać. Pod koniec seansu pomógł sobie trochę otwierając drzwi i wylewając kubeł wody, co uczyniło końcówkę seansu bardzo gorącą. Podsumowując bardzo fajne przedstawienie ale trochę mało pracy saunamistrzowskiej.

 

 Mateusz Kupiński - Polska - Nemo - "Oxygen 2214"

Najmłodszy Saunamistrz na zawodach dał czadu. Na razie najgorętszy seans finałowy. Mateusz zabrał nas na kolonię ziemską w przyszłości, gdzie miał za zadanie rozgrzać kolonistów z powodu awarii ogrzewania. Oj udało mu się to bezsprzecznie, publiczność szalała. Oprawa audiowizualna na wysokim poziomie. Ciekły azot, lasery, ciekawy zapach, mięta pieprzowa z truskawką. Nic dodać nic ująć, murowane podium.

 

 Zbyszek Owczarek - Polska - SKY Fitness Academy - "Khal Drogo"

Zbyszek zaprezentował po raz drugi swój seans z kwalifikacji. Bardzo dobra charakteryzacja, klimatyczna i pasująca muzyka z Gry o Tron, świetna technika Saunamistrza. Seans mniej teatralny, ale nastawiony na porządne oldschoolowe machanie ręcznikami. Zbyszek dogrzał wszystkich odpowiednio i nie pominął nikogo przy podmuchach ciepła. Zapachy też bardzo ciekawie, czarna ziemia, mięta tygrysia i sauna dymna.

 

Paweł Gimza - Polska - Fittness Academy Kraków - "Heaven and Hell"

Paweł zabrał nas do odmiennych stanów świadomości jakimi są niebo i piekło. Przy wejściu podzieleni zostaliśmy na niebo i piekło otrzymując kolorowe fluorescencyjne pałeczki. Nie wiem jak w niebie ale w piekle było gorąco, może nie piekielnie, albo przywykłem już zbytnio do gorąca ale przyjemnie. Technika Saunamistrza stoi na wysokim poziomie, był to po raz kolejny bardzo fajny porządny aufguss. Fittness Academy z całej Polski przywiozło na Mistrzostwa naprawdę mocną ekipę.

Sabine Quaschning - Niemcy - "The Amazon"

Sabine ponownie zaprezentowała swój seans z kwalifikacji i podgrzewała atmosferę jako Amazonka. Seans bardzo atrakcyjny, Saunamistrzyni pełna gracji poruszała się po saunie i nie wychodziła z roli. Pełna uśmiechu, od początku do końca prowadziła seans, nie było tu miejsca na żadne pomyłki, pełna synchronizacja z muzyką (Two Steps From Hell), wszystko pieczołowicie przygotowane. Na początku było trochę mało ręcznika, ale pod koniec dała czadu wachlarzami. W powietrzu unosił się zapach lawendy i cytryny a czadowa muzyka dopełniała seans. Nie był to może najlepszy technicznie show, ale niebywałe show poruszającej się z gracją Sabine.

 

Daniel Bułka - Polska - Termy Rzymskie - "Herkules"

Najgorętszy seans dnia, Daniel, grecki półbóg, zabrał nas na swoją wyprawę, machając w szaleńczym tempie wachlarzem, ręcznikami i flagą. Saunamistrz wczuł się świetnie w swoją rolę, od początku do końca w niej pozostał. Bardzo dobre zgranie z muzyką. Samo show zostało już opisane w relacji z kwalifikacji, więc nie będę sie rozpisywać. Myślę że Daniel obronił swój zeszłoroczny tytuł wicemistrza i jeden z pucharów na pewno zostanie u gospodarzy.

Felix Reschke - Niemcy - "Let me entertain you"

Seans Felixa nastawiony był na rozrywkę, niestety mało w tym seansie było pracy saunamistrzowskiej. Była za to bardzo fajna, rozrywkowa muzyka, głównie kawałki Robbiego Williamsa  Jak na razie najsłabszy pod względem techniki, brakowało również temperatury, albo siedząc na ostatniej półce już straciłem czucie. Nie można odmówić temu Saunamistrzowi jednego, ma duszę wodzireja, kobietom mógł się też podobać striptiz naszego niemieckiego kolegi, ale patrząc na pozostałe seanse, poziom jest tak wysoki, że Felix raczej powinien uplasować się na końcu stawki. 

 

Janina Lindner - Niemcy - "Agent J."

Agentka Janina pokazała świetne aktorskie show. Kolejny przykład teatru Satama, niestety z początku było więcej gry aktorskiej, niż machania ale pod koniec proporcje się wyrównały. Temperatura była średnia, nie za ciepło, ale też nie zmarzłem. Ciekawym fragmentem seansu była żonglerka lodowymi kulami, ale ten fragment niestety nie wyszedł Saunamistrzyni. Bardzo fajne zapachy, pomarańcza i mięta pieprzowa, ale ja lubię cytrusy, więc to możę być mało obiektywne.

Iza Żołądź - Polska - SKY Fittness Academy - "Pozytywka"

Iza jak można było przypuszczać powaliła na kolana swoim seansem. Świetnie przygotowany seans, strój, gracja, muzyka (skrzypce i pioruny mnie porwały), zapachy(pistacja, czarna ziemia z lotosem i rokitnik). Zeszłoroczna Mistrzyni Polski nie zwolniła tempa nawet na chwilę, dogrzała saunę odpowiednio i do końca nie było po niej widać zmęczenia, jej ruchy cały czas były lekkie, a podmuchy wydajne. Kolejny faworyt do dzisiejszego pucharu.

 

Farid Atai - Afganistan - "Prince of Persia"

Mistrzowski seans Farida o Księciu Persji oczywiście musiał porwać wszystkich, to show jedyne w swoim rodzaju. Miałem okazję obserwować już ten pokaz na występach Satamy w Termach, moim subiektywnym zdaniem wtedy wypadł lepiej. Farid oczywiście jak zwykle w teatralnym stylu wykonał poprawnie całe swoje show, ponownie zdobył sztylet, ale chyba troszkę zbyt dużo wody poszło na piec8, i zrobiło się przez chwilę piekielnie gorąco. Saunamistrz chyba też nie do końca wytrzymał do końca w tej temperaturze, bo zwolnił swe niebywale szybkie machnięcia ręcznikiem i nie pokazał akrobacji z których słynie.

Sędziowie poszli teraz na naradę, czekamy z niecierpliwością na wyniki!
 
Na szybko wyniki:
Tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Saunamistrzów 2014 
Miejsce 1 - Iza Żołądź
Miejsce 2 - Daniel Bułka 
Miejsce 3 - Sabine Quaschning
Tytuł Mistrza Polski Saunamistrzów 2014 
Miejsce 1 - Iza Żołądź
Miejsce 2 - Daniel Bułka 
Miejsce 3 - Zbyszek Owczarek
 
Sabine oddała swój bilet do Bussloo i w zamian pojedzie Zbyszek Owczarek. Czyli nasz kraj na Mistrzostwach Aufguss WM w Holandii reprezentować będą Iza, Daniel oraz Zbyszek. Gratulacje!!!
 
1. Iza Żołądź - SKY Fitness Academy Wrocław
2. Daniel Bułka - Termy Rzymskie Czeladź
3. Sabine Quaschning - Niemcy
4. Zbyszek Owczarek - SKY Fitness Academy Wrocław
5. Janina Lindner - Niemcy
6. Farid Atai - Afganistan
7. Felix Reschke - Niemcy
8. Jiri Zakovsky - Czechy
9. Mateusz Kupiński - Nemo Dąbrowa Górnicza 
10. Rene Kowatsch - Niemcy
11. Paweł Gimza - Fitness Academy Kraków
12. Łukasz Dłużniewski - SKY Fitness Academy Wrocław
13. Iza Krupa - Termy Rzymskie Czeladź
14. Mirela Kazuś-Barańska - Stary Hangar Gliwice
15. Maciej Zaczyk - Hotel Piwniczna
16. Marcin Ciesielski - Termy Maltańskie Poznań
17. Maciej Pawlikowski - Terma Białka
18. Jiri Sonntag - Czechy
19. Zsolt Szolari - Węgry
20. Dorota Pogorzelska - Saunamaniacy
21. Adrianna Kacała - Aquadrom Ruda Śląska
22. Tomek Dziurzyński - Hotel Piwniczna
23. Damian Rurarz - Hotel Binkowski
24. Sebastian Grabowski - Aquadrom Ruda Śląska
25. Tomasz Księżycki - SPA Zakrzówek Kraków
26. Przemysław Półtorak - Terma Białka
27. Janos Zelenak - Węgry
28. Diana Dombo - Węgry
29. Marcin Wardzała - Wrocławskie Centrum SPA
 
 
Przed ogłoszeniem wyników miałem jeszcze okazję uczestniczyć w seansie Sebastiana Dziurskiego, który brał udział w konkurencji Saunamistrz Publiczności, puchar w dniu dzisiejszym zdobył jednak Dawid Wąsowicz.
 
Rzutem na taśmę, przed samymi wynikami, swój seans prezentował również jeden z jurorów Ong Lay Pang. Był to bardzo ciekawy seans pod tytułem Jing Jang. Saunamistrz prezentował ciekawe techniki, jak machanie ręcznikiem jednym palcem. Był to niepowtarzalny, relaksujący i wyciszający seans. Szacun dla 80-cio letniego Saunamistrza, pod koniec otwarciem drzwi i kontynuowaniem w otwartej saunie, uratował wiele osób przed ucieczką.
 
Po ogłoszeniu wyników rozpoczęła sie pokazem sztucznych ogni i pieczonym prosiakiem Mistrzowska Noc Saunowa, której główną atrakcją są dzisiejsi Mistrzowie Sauny.
 
Przed chwilą Zbyszek jeszcze raz powtórzył swój mistrzowski seans, był pełen luz, pokazał że zasłużył na tytuł. Noc saunowa trwa, dyskoteka na całego, teraz swój seans powtarza Daniel.
 
Niespodzianka przygotowana przez Satamę. Niesamowity, spontaniczny seans na osiem !! rąk. Czworo zawodników Satamy, Farid, Felix, Sabine i Janina pokazali się z najlepszej strony. Każdy zaprezentował swoje najmocniejsze atuty. Niepowtarzalna okazja do obejrzenia aż czterech Saunamistrzów w seansie którego nie da sie powtórzyć. Żałujcie że Was tutaj nie ma!!!
 
Pomiędzy seansami Disco !!! Jak siębawią Saunamistrzowie i Saunowicze?
 
 
Kolejny Mistrzowski seans, Mateusz pokazał ponownie swój kwalifikacyjny seans "Maska", wyszedł mu lepiej niż finałowy, pełen luz. Zabawa w saunie jaką zafunodwał nam ten najmłodszy na zawodach Saunamistrz nie odstawała od tej na parkiecie.
 
Jiri Zakovsky ten obłędny Saunamistrz pokazał nam przed chwilą swój kolejny niesamowity seans "Path of the warrior" , ten człowiek ma tyle pozytywnej energii, że starczyło by do obdzielenia kilku Saunamistrzów. To chyba pierwszy człowiek który użył tarch do rozprowadzania ciepłego powietrza. Schapeau bas !!!
 
Ostatni seans nocy saunowej poprowadziła Iza, dwukrotna Mistrzyni Międzynarodowych Mistrzostw Polski Saunamistrzów 2014
 
Autor: Marcin dla poprawnesaunowanie.pl 
Zdjęcia: Ryszard Rak (fotorak.com.pl)
            Zbyszek - Saunaporadnik (http://sauna.wloka.pl/)
             

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Saunamistrzów 2014 -

Termy Rzymskie - Finały drużynowe

 

 

Ostatni dzień zmagań to Drużynowe Mistrzostwa Polski. Sauna mistrzowie, walczyli o miejsce w dwóch kategoriach: Polskiej i Międzynarodowej Polskiej.

Wszyscy już nieco zmęczeni po trzech dniach i po wczorajszej Mistrzowskiej Nocy Saunowej, ale to nie oznaczało, że poziom będzie niższy.

Kategoria drużynowa ma większe pole do popisu, lecz wymaga dużo więcej przygotowań, za rozsynchronizowany seans, za brak współpracy w drużynie nikt punktów nie przydziela. Poniżej, krótki opis tych Saunamistrzów, którzy tego dnia odważyli się podjąć to trudne wyzwanie. 

 

Łukasz Dłużniewski i Zbyszek Owczarek - SKY Fittness Academy "Trattoria Wratislavia"

Użyte zapachy: Pepperoni, chleb.

 

Dawid i Zbyszek jako Mario i Luigi wcielili się w rolę włoskich restauratorów i zabrali nas do kuchni w ich restauracji. Przynajmniej była to wersja restauracji według ich pomysłu. Przebrani za kucharzy postanowili przygotować pizze i makaron – włoskie specjały. Za łopatę piekarską służył liść do machania w saunie przymocowany do długiego kija. Za jego pomocą załadowali na piec Pizzę tzn. duży kawał lodu. Oboje też ubijali ciasto, w którego rolę wcieliły się ręczniki. Bardzo fajny pomysł na seans. Niestety wykonanie nie było tak dobre jak można było się spodziewać po tej dwójce sauna mistrzów. Muzyka była zbyt cicha, a samo wykonanie nie było zgrane pod pracę zespołową. Oczywiście oboje pokazali świetną technikę wachlowania, ale w konkurencji drużynowej to jest za mało na zdobycie tytułu. Myślę, że kilka prób więcej i mógłby to być seans na podium.

 

Zofia Szymańska i Dorota Drozdek - Vitalya SPA "Eye of the tiger"

Użyte zapachy: Trawa cytrynowa, Grapefruit z mango, orzech.

 

W rytmie piosenki Survivor – „Eye Of The Tiger” dziewczyny rozkręciły mocno publikę. Sama piosenka to był strzał w dziesiątkę, ponieważ to mocno podwyższało część artystyczną tej ceremonii. Dziewczyny nie mają jeszcze bogatego zasobu tricków sauna mistrzowskich. Zamiast tego mają dużo zapału i bardzo dużo radości podczas przeprowadzania seansu. To było wyraźnie widać i wszyscy goście tą energię od nich odebrali. Była to bardzo dobra zabawa dla wszystkich.

Ewelina Kasica, Marcin Ciesielski i Iwona Kochman - Termy Maltańskie " Roztańczony deser"

Użyte zapachy: Pomorańcza, Tutti Frutti.

 

Był to pokaz taneczny w rytm muzyki z filmów Pretty woman, Dirty Dancing oraz Pulp Fiction. Marcin wcielał się w bohaterów tych filmów, był Patrykiem Swayze, Vincentem Vega, a jego koleżanki wcielały się w partnerki tych panów. Rewelacyjnie wyszedł taniec z Dirty Dancing, natomiast odegranie sceny napadu z Pulp Fiction z bardzo charakterystycznym tekstem w tej scenie (gdzie sypie się kilka przekleństw), a po tym bardzo szybkie przyspieszenie muzyczne z tej sceny. W trakcie tego przyspieszenia polanie pieca i energiczne tempo wachlowania. Na mnie zrobiło to piorunujące wrażenie. Uważam, że był to najlepszy polski zespół tego dnia. Ale to tylko moja subiektywna opinia. Całej trójce brakuje zgrania i wyćwiczenia w drużynie. Gdyby nad tym popracowali to ten seans byłby nie do pobicia.

 

Daniel Bułka, Iza Krupa - Termy Rzymskie „Passion”

Użyte zapachy: Pomarańcza i Śliwowica.

 

Namiętność, to temat przewodni tego seansu. Na samym wstępnie Daniel wręczył Izie bukiet kwiatów. Jak to u Izy był jej taniec, który bardzo przyjemnie się ogląda. Daniel starał się wywachlować serce u Izy, starał się jak mógł, lecz na początku Iza była dla niego nieuchwytna i broniła się swoim ręcznikiem. Jednak starania Daniela nie poszły na marne, udało mu się Izę zdobyć, ukoronowaniem tego było wciągnięcie Izy na piec, na którym stał Daniel. Seans był bardzo gorący, wszyscy wyszli dogrzani i zadowoleni. Mi brakowało tylko wachlarza w rękach Daniela. Przydałoby się tylko tej parze więcej zgrania i dbania o szczegóły, tak jak to robią drużyny z Satamy. Kolejne ich występy są we Wrześniu i czeka ich wiele pracy, liczymy na to, że przywiozą medal.

Przemysław Półtorak, Maciej Pawlikowski - Terma Białka "Night Dreaming"

Użyte zapachy: Mandarynka, Cytryna, Rabarbar.

Jak sami powiedzieli odgrywają sceny z marzeń sennych. Przemek był w śnie Macieja, a Maciej w śnie Przemka.

 

Chłopaki z Termy Białki postawili w tym seansie na bardzo dobrą robotę sauna mistrzowską. Nie było u nich zbyt dużo gry aktorskiej. Za to włożyli wiele sił w wachlowanie i rozprowadzenie gorącej pary. Mi ten seans bardzo się podobał, to był seans na który mógłbym chodzić co dzień. Był bardzo spokojny i relaksujący, dużo powiewów powietrza w widownie. To jest taki seans, na który z chęcią chodzi się do saun, niestety samo show na tym ucierpiało.

 

Janine Lindner,Sabine Quaschning - Niemcy "White Witches"

Użyte zapachy: Cytrusy, pieprz z miętą.

Był te seans wręcz idealny, nic dodać nic ująć. Dziewczyny wywalczyły nim pierwsze miejsce. Jestem przekonany, że zdania nie były podzielone wśród Jury, publika bez dłuższego namysłu głosowała właśnie na tą parę.

Głównymi atutami Janiny i Sabine była wręcz idealna synchronizacja z muzyką jak i z partnerką z duetu. W tym seansie nie było ruchów nie na miejscu. Każda zmiana osoby machającej była przez tą drugą osobę odprowadzana cały czas machając ręcznikiem, obie dziewczyny idealnie się wyczuwały, robiły wiele rzeczy synchronicznie. Miało się wrażenie, że nie było ani jednej sekundy, która nie była przez nich przemyślana. Wszyscy wręcz oniemieli z wrażenia. Zasłużone pierwsze miejsce.

 

Sam seans był spokojny, relaksacyjny, dziewczyny ubrane w biel pląsały po saunie lekko jak wiatr. Na seansie w powietrzu latały chochle i ręczniki, dziewczyny wymieniały się tymi atrybutami rzucając je do siebie, było to bardzo widowiskowe. Polecam wszystkim ich seanse.

Felix Reschke, Farid Atai - Niemcy "Highlander'

Ten seans zdobył drugie miejsce w kwalifikacji międzynarodowej. W 100% zasłużenie. Ponownie ekipa z Satamy udowodniła, że w drużynie nie mają sobie równych. Widać było, że ich seanse są wyjątkowo zsynchronizowane i przemyślane. Dużo czasu musieli włożyć w treningi było to widać niemal na każdym kroku.

 

Felix i Farid w kiltach góralskich rozgrzali saunę do wysokiej temperatury co zachwyciło wszystkich gości. Na początku bardzo spokojnie by potem w bardzo energiczny sposób pokazać mistrzostwo rzemiosła sauna mistrzowskiego. Seans ten bardzo wszystkim się podobał. Owacjom nie było końca.

 

Iza Żołądź, Patrycja Łapeta, Natalia Zawadzka - SKY Fittness Academy "Dream Girls"

Użyte zapachy: Kawa, Czekolada z maliną.

Dziewczyny zdobyły tym seansem pierwsze miejsce w rywalizacji polskiej.

 

Seans był wyjątkowy pod kątem charakteryzacji i muzyki. Dziewczyny bardzo dobrze wcieliły się w rolę popkultury amerykańskiej lat 60-tych. Sposób poruszania się i gra aktorska pozwalały przenieść się w tę epokę. Do tego sposób machania w trakcie ruchów tanecznych do muzyki Lolly Pop. Wszystko to sprawiło, że publiczność była zachwycona. Same dziewczyny bardzo dobrze się bawiły, była to w końcu prywatka w gronie znajomych przy dźwiękach zakazanej muzyki. 

 

 

Mamy już wyniki w Konkurencji Drużynowej. Puchary i nagrody rozdał Starosta Będziński. Wszystkim Zawodnikom dziękujemy, a Zwycięzcom gratulujemy. 

1. Międzynarodowi Drużynowi Mistrzowie Polski Saunamistrzów

JANINA LINDNER i SABINE QUASCHNING - Niemcy

2. Międzynarodowi Drużynowi V-ce Mistrzowie Polski Saunamistrzów 

FELIX RESCHKE i FARID ATAI - Niemcy

3. Międzynarodowi Drużynowi II V-ce Mistrzowie Polski Saunamistrzów 

PATRYCJA ŁAPETA, IZA ŻOŁĄDŹ i NATALIA ZAWADZKA - Sky Tower 

1. Mistrzowie Polski Saunamistrzów 

PATRYCJA ŁAPETA, IZA ŻOŁĄDŹ i NATALIA ZAWADZKA - Sky Tower 

2. V-ce Mistrzowie Polski Saunamistrzów 

DANIEL BUŁKA i IZA KRUPA - Termy Rzymskie

3. II V-ce Mistrzowie Polski Saunamistrzów 

ŁUKASZ DŁUŻNIEWSKI i ZBYSZEK OWCZAREK 

 

Podsumowując całe mistrzostwa, można śmiało powiedzieć, że były to cztery wspaniałe i magiczne dni. Poziom seansów był bardzo zróżnicowany, każdy znalazł coś dla siebie. Włożono mnóstwo pracy w przygotowania, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Organizacyjnie była to impreza, która nie miała niczego do zarzucenia. Wspaniałe nagłośnienie specjalnie na tą imrezę, na zewnątrz sauny przekazywano obraz z kamery, dla tych, którzy nie mogli być na seansie. Jasny i przejrzysty sposób głosowania. Brak kolejek przed seansami. Jasne zasady uczestnictwa dla sauna mistrzów. Wszystko to sprawiło, że atmosfera była wyjątkowa i wszyscy czuliśmy się tam bardzo dobrze.

 

Czekamy z niecierpliwością na kolejną imprezę. Ekipa poprawnego saunowania na pewno na niej będzie i zda z niej relację.

Dziękujemy wszystkim Saunamistrzom, Organizatorom i współtworzącym to wspaniałe wydarzenie.

Autor: Krzysiek dla poprawnesaunowanie.pl