Otwarcie Wellness & SPA Hotel Biały Dom Paniówki

 

Otwarcie strefy Wellness  w Hotelu Biały Dom w Paniówkach.

Hotel Biały Dom w Paniówkach postanowił rozszerzyć swoją bogatą ofertę o strefę Wellness, która mieści w sobie trzy sauny: Fińską, Infrared i Parową. Sauna Fińska pomieści około 25 osób, Infrared posiada miejsce na 2 osoby, a do parowej mieści się około 10 osób.
Wraz z naszymi przyjaciółmi z Polskiego Towarzystwa Saunowego oraz członkami portalu NNS mieliśmy przyjemność uczestniczyć na imprezie inauguracyjnej zorganizowanej przez naszego ulubionego organizatora imprez saunowych - saunamajstra Dawida. Zdecydowaliśmy się niemal natychmiast i jak zwykle nie zawiedliśmy się.
Nie mogąc się doczekać poznania nowego obiektu, przybyliśmy jako pierwsi na pół godziny przed planowanym rozpoczęciem spotkania. Zostaliśmy mile przyjęci przez pracowników Hotelu. Część właściwa strefy wellness to trzy sauny, przestronna wypoczywalnia, kilkuosobowe bardzo wygodne jacuzzi, kącik z beczką do schładzania, wiadro z zimną wodą oraz prysznic. Dodatkowo dwa prysznice z deszczownicami oraz prysznic wrażeń. Wszystko to powoduje, że czas tam spędzony mija bardzo szybko i przyjemnie.

......Kontynuacja

Nasze spotkanie planowo miało trwać 3 godziny, jednak ostatni seans nieco się przedłużył przez co zakończyliśmy je z kilkunastominutowym opóźnieniem. Przez te 3 godziny mieliśmy 5 seansów, głównie wykonywanych przez Dawida. Na nasze szczęście dali się również namówić inni. Mieliśmy seans o nazwie czyn społeczny, bez którego żadna impreza Dawida nie mogłaby się obejść, ręcznikiem umilali nam czas wszyscy chętni, osoby z publiczności, znany wszystkim Ryszard jak i nieustająco uśmiechająca się do Dawida, jego dziewczyna Magda. Magda pewnie nie raz ćwiczyła pod jego okiem, bo mimo iż robi to od niedawna, jej seans rozgrzał nas wszystkich. W trakcie seansu, użyła też bardzo ciekawej techniki, której Dawid mam nadzieję nigdy nie użyje. Otóż podczas bardzo rytmicznej i żywej piosenki wraz z ręcznikiem kręciła biodrami (o ile dobrze pamiętam wspomniała, że przypominają jej się szkolne potańcówki). Mamy nadzieję, że będzie się w rzemiośle prowadzenia seansów doskonalić i jeszcze nie raz będziemy mieli okazję być na Jej naparzaniach. Był też seans wykonywany przez Mirelę, niestety tak zasiedzieliśmy się w saunie parowej, że przegapiliśmy moment rozpoczęcia i mogliśmy go podziwiać zza szyby. Bardzo szybko rozruszała publiczność, wszyscy klaskali w rytm machania ręcznikiem, nie oszczędzała pieca, gdyż momentami od ilości buchającej pary, nic nie było widać. Po zakończeniu wszyscy wyszli zadowoleni i uśmiechnięci.
Strefa wellness jest godnym polecenia miejscem do wypoczynku, jednak jest kilka uwag, które należało by w przyszłości wziąć pod uwagę. Dziwnym zbiegiem okoliczności w regulaminie stoi, że do sauny należy wchodzić w klapkach, co jest raczej nieporozumieniem, dodatkowo dowiedzieliśmy się, że na co dzień od gości hotelowych nie będzie się wymagało przestrzegania zasad poprawnego saunowania i goście będą saunować w strojach kąpielowych. Mamy nadzieję, że w przyszłości obiekt ten zastanowi się nad wprowadzeniem poprawnego saunowania, będzie to na pewno z korzyścią dla zdrowia odwiedzających.
        Podsumowując całą imprezę można powiedzieć, że bawiliśmy się bardzo dobrze, seanse pozwalały nam się porządnie wygrzać, część artystyczna również nie zawiodła, mieliśmy zdolnych saunamajstrów, którzy nigdy nas nie zawiedli. Pracownicy dbali o naszą wygodę, nadmiar wody spod pryszniców usuwany był na bieżąco, bardzo szybko i dyskretnie. Zostaliśmy poczęstowani owocami oraz orzeźwiającą wodą, która była donoszona za każdym razem gdy zaczynało jej brakować. Wypoczywalnia jest bardzo wygodna, z wyjątkowo ciekawie urządzonym sufitem, na którym umieszczona jest fototapeta utworzona ze zdjęcia zrobionego w lesie w taki sposób, że jak się na niego patrzało leżąc na leżaku, to miało się wrażenie, że leży się w środku lasu, a głowa patrzy na niebo, które jest pozasłaniane dookoła rosnącymi drzewami – bardzo ciekawy i przyjemny efekt. Na uznanie zasługuje też prysznic wrażeń, który działa w trzech trybach: orzeźwiającej mgiełki, deszczu zimnego i ciepłego. Każdy tryb to dodatkowo zmiana koloru w kabinie, zmiana zapachu jak i dźwięku. Można usłyszeć śpiew ptaków oraz odgłosy burzy.

        Chcieliśmy gorąco zachęcić wszystkich do odwiedzenia tego hotelu. Myślę, że przy dużym zainteresowaniu, będzie dało się wynegocjować u właścicieli wprowadzenie zasad poprawnego saunowania. Wtedy będzie to ośrodek, który mógłby być stałym punktem odwiedzin dla amatorów spędzania czasu w strefach wellness i spa.

Autor: Krzysiek dla poprawnesaunowanie.pl 

 

Komentarze  

0 #8 Paulina 2017-08-25 09:54
Byłam w hotelu i hotel sam w sobie jest piękny,Spa naprawdę na wysokim poziomie, jeśli ktoś się zastanawia gdzie jechać, aby trochę odpocząć to śmiało polecam hotel biały dom w paniówkach
Cytować
-1 #7 Adam i Mirella 2016-09-25 10:51
Obecnie Sauna w Białym Domu w Paniówkach to jeden wielki bałagan , brud i nie ma po co tam chodzić , chodziliśmy razem z żoną ale bardzo się tam popsuło . Jest brudna podłoga , umywalki brudne w wc , po co te panie obsługujące saunę skoro jest tak brudno , woda w jaccuzi - strach wchodzić chyba wieki nie wymieniana . Co najgorsze że sauny żle działają . Kiedyś to było miejsce dla odpoczynku teraz zeszło na psy . Pani menadżer powinna się tym zainteresować lub cała dyrekcja Białego Domu w Paniówkach . Za wejście do sauny życzą sobie 35 zł a warunki opłakane , sauna parowa nie działa ! :sad: :sad:
Cytować
0 #6 Marek z Sośnicy 2015-08-26 23:34
Byłem parę razy w Białym Domu w Paniówkach i podzielam opinie poprzedników wypowiadających się w sumie mam niedaleko bo z Sośnicy ( dzielnica Gliwic) do Paniówek i podobało mi się choć przyznam że zrobiła ta sauna na mnie wrażenie , co do jacuzzi co mogli by wodę częściej wymieniać bo oczy pieką z tego chloru i nie da się długo posiedzieć w nim . Ogólnie to bardzo nastrojowa ta sauna , można nago sałnować się i to jest bardzo fajne że obowiązuje kultura poprawnego sałnowania i przystępne ceny mają za pobyt w saunie , mało osób i to jest fajne w tym wszystkim , dodatkowo można spotkać gości hotelowych którzy lubią sobie umilać czas z ładnymi dziewczynami co jest bardzo fajne spotkać kochającą się parę . Wszystko jest dla ludzi jak to mówią ale z umiarem . Dodam że ta sauna jest otwarta od 16 do 22 . oo w tygodniu a w soboty i niedziele od godziny 13 . oo . Fajnie że powstała taka sauna w Paniówkach co można w spokoju odpocząć i być nago w saunie . Polecam .
Cytować
+1 #5 Zee 2015-07-15 09:00
Zgadzam się z przedmówcami,ob ecnie saunowanie z rytuałami odbywa się w każdą środę od godziny mniej więcej 18.30 do zamknięcia.
Zapraszam wszystkim, szczególnie Panie gdyż jest nas mało.
Cytować
+1 #4 Tomasz z Gliwic 2015-04-06 17:39
Jak najbardziej zgadzam się z wypowiedziami i jak najbardziej polecam Saunę w Białym Domu w Paniówkach przy ulicy Darwina , to nowoczesna sauna dla wszystkich którzy chcą odpocząć , bardzo telerancyjna i co najważniejsze można saunować nago czego inne sauny w okolicy zabraniają . Sałna ta jest położona na końcu Paniówek w bardzo cichej okolicy . Szkoda ze sporadycznie mają rytuały sałnowe a tego tam brakuje ale bardzo polecam . Na pewno jeszcze nie raz się wybiorę do Sauny gdzie można się odprężyć i nikomu nie przeszkadza że jestem nagi .
Cytować
0 #3 Luiza z Mikołowa 2015-02-23 00:26
Cytuję LUIZA z Mikołowa:
[quote name="Adam"]Pocecam Wszystkim nowo otwartą Saunę w Paniówkach przy ulicy Darwina w ,, Hotelu Biały Dom '' (restauracji ) , to wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks . Sauny bardzo dobrze zagospodarowane , za 30 zł . można odpocząć . Nie trzeba liczyć się z czasem , mało ludzi , jest to sauna dla ludzi których nie krępuje strefa nagości . Polecam , warto się wybrać . Super jest wyposażone to Saunarium .[/quot
Zgadzam się z tobą super miejsce na odpoczynek i zrelaksowanie się po całym dniu pracy . Wielka swoboda i co najważniejsze że obowiązuje kultura poprawnego saunowana , polecam .

Dodam ze bywam czasem sama i musze przyznać że przychodzi do tej sauny dużo samotnych facetów nago saunujących się i jest na co popatrzeć bo warto . Nie jedno widziałam a mało razy bywam . To nowa i kameralna sauna w pięknej okolicy .
Cytować
0 #2 LUIZA z Mikołowa 2015-02-23 00:11
Cytuję Adam:
Pocecam Wszystkim nowo otwartą Saunę w Paniówkach przy ulicy Darwina w ,, Hotelu Biały Dom '' (restauracji ) , to wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks . Sauny bardzo dobrze zagospodarowane , za 30 zł . można odpocząć . Nie trzeba liczyć się z czasem , mało ludzi , jest to sauna dla ludzi których nie krępuje strefa nagości . Polecam , warto się wybrać . Super jest wyposażone to Saunarium .

Zgadzam się z tobą super miejsce na odpoczynek i zrelaksowanie się po całym dniu pracy . Wielka swoboda i co najważniejsze że obowiązuje kultura poprawnego saunowana , polecam .
Cytować
-2 #1 Adam 2015-02-22 12:46
Pocecam Wszystkim nowo otwartą Saunę w Paniówkach przy ulicy Darwina w ,, Hotelu Biały Dom '' (restauracji ) , to wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks . Sauny bardzo dobrze zagospodarowane , za 30 zł . można odpocząć . Nie trzeba liczyć się z czasem , mało ludzi , jest to sauna dla ludzi których nie krępuje strefa nagości . Polecam , warto się wybrać . Super jest wyposażone to Saunarium .
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież