31.05.2018 Dzień pierwszy klasyfikacji

Szósta już edycja Mistrzostw Polski Saunamistrzów jak co roku ściągnęła do Term Rzymskich w Czeladzi czołówkę najlepszych Saunamistrzów i drużyn Saunamistrzów w Polsce. Mistrzostwa Polski w Termach Rzymskich w Czeladzi to jedyna szansa na kwalifikację do Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się w Satamie w Niemczech. Na Mistrzostwach wystąpią już zakwalifikowane rok temu piękne dziewczęta Kasia Klajn i Ania Kluczyńska, dołączy do nich niesamowita ekipa którą poznamy już w sobotę. Nie możemy doczekać się tych emocjonujących ceremonii które czekają nas przez najbliższe trzy dni

W trakcie Mistrzostw, Polskie Towarzystwo Saunowe organizować będzie jak w zeszłym roku, konkurs na Saunamistrza oraz Saunateam Publiczności w którym zdobędą cenne nagrody, oraz wspaniałe trofea.

Dodatkowo ekipa poprawnesaunowanie.pl przygotowała nagrodę specjalną którą w dowód uznania przyznamy podczas zawodów.

Śledźcie nasz portal, gdzie zdamy wam relację z tego gorącego wydarzenia w Czeladzi.

 

10:15 Dawid Bonkowski - Sauna Olimpia - "Spacer po dżungli"

Niestety nasza małpeczka Bonczuś podczas spacerów po dżungli nabawił się ała w łapkę i nie mógł nas uraczyć dziś swoimi harcami w saunie. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 

 

11:00 Luiza Szymczak/Ewa Wawrzyniak - Termy Maltańskie - "Bonnie & Clyde"

Znana wszystkim historia Bonnie i Clydea w wydaniu pięknych dziewczyn z Term Maltańskich to miły początek zmagań w ten gorący czwartkowy dzień. Wspaniałe wyczuwalne aromaty, lawenda która ulżyła postrzelonemu Clydeowi, mięta pieprzowa którą obezwładnili strażników i herbatka z doprawiona krwistą pomarańczą w powietrzu oraz wysoka temperatura. Wspaniały debiut dziewczyn, brawa!

 

11:45 Krzysztof Holeczek - Termy Rzymskie - "Mały książę"

Krzysiu w bardzo ciekawej ceremonii "Mały książe". Mieszkając na swej gorącej planecie nie docenia swej towarzyszki Róży, opuszcza ją udając się na Ziemię w celu nawiązania nowych znajomości. Niestety to co zastaje na naszej planecie dalekie jest od ideału, wszechobecna pogoń za pieniądzem i bałagan, powodują że zaczyna doceniać to co miał i wraca na swą planetę. Niestety długa nieobecność sprawiła że Róża zwiędła, wszystko jednak kończy się dobrze i Saunamistrzowi udaje się odratować swą Towarzyszkę rozganiając potężnych ręcznikiem gorące powietrze znad wulkanu. Ciekawy pomysł na ceremonię, choć brakowało trochę bajkowej scenografii, reszta stała na wysokim poziomie.

 

12:30 Katarzyna Klajn/Łukasz Dłużniewski - Ślęza - "Alter ego"

WOW!!! To powinno idealnie podsumować tą ceremonię. To już jest poziom Mistrzostw Świata. Historia zakręconego pisarza, któremu przeszkadza w ukończeniu dzieła swego życia wewnętrzny głos. Niesamowite teatralne wydarzenie, wspaniała synchronizacja w punkt z miejscami w których synchro było przesunięte o kilka taktów co wyglądało imponująco. Ilość gadżetów na tą saunę trochę za duża ale w Satamie znajdą dla nich miejsce. Jeszcze raz gratulacje, świetna Mistrzowska robota!

 

13:15 Adam Górka - Termy Krakowskie - "Ikar - Prawdziwa historia"

Historia Ikara w wydaniu Adasia to zawsze niesamowite doznania. Ikar zgodnie z notatkami swego ojca Dedala konstruuje skrzydła w piekielnej pracowni ojca, aby uciec przed pościgiem. Historia jak wszyscy wiemy kończy się dla Ikara źle. Jednakże biorąc pod uwagę wspaniałe techniki jakich użył Adam, oraz wspaniałe zapachy i równomierny wzrost temperatury, jestem pewny że dla Saunamistrza ta historia skończy się bardzo dobrze.

 

 

14:00 Damian Sołtysik/ Hugo Pustułka - Termy Rzymskie - "Kung Fu Panda"

Mistrz Oogway podczas wielkiej ceremonii miał wybrać Smoczego Wojownika. Tygrysica, Małpa, Żmija, Żuraw i Modliszka, to któreś z nich miało dostać ten wielki tytuł. Los jednak zdecydował inaczej, Smoczym Wojownikiem został panda imieniem Po. Mistrz Shifu nie był zachwycony tym wyborem lecz Oogway nakazał szkolenie Po. Panda mimo swojej ciamajdowatości okazał się pojętym uczniem i w niedługim czasie  pokazał iż los wybrał właściwie, że to on jest Smoczym Wojownikiem - Obrońcą Doliny. Przypieczętowaniem tego stała się walka ze złym Tai Lung który uciekł z więzienia i chciał zburzyć spokój doliny. Po obronił mieszkańców, a świętowaniom nie było końca.

 

 

14:45 Damian Rurarz - Hotel Binkowski - "I'm number 4"

Damian tym razem w klimatach science fiction jako android z usterką. W niedalekiej przyszłości gdy androidy pozbawione wszelkich uczuć służą ludziom, powstają jednostki z usterką które potrafią obejść blokadę i nauczyć się ludzkich uczuć to właśnie tytułowy numer 4. Damian stopniowo podczas ceremonii upgradeował swoje oprogramowanie i z każdą chwilą stawał się bardziej ludzki, jednakże miało to swoje konsekwencje, nie mógł się ładować, bo wtedy utracił by to czego się nauczył. Na koniec gdy odczuwał wszystko jak człowiek niestety rozładował się i uległ zniszczeniu, lecz poczuł i przeżył choć chwilę jako człowiek. Piękne techniki, szybkie i precyzyjne, sporo udanych podrzutów i przekładanek. Damian pokazał prawdziwą klasę i dał z siebie wszystko, świetna temperatura i intensywne ciekawe aromaty.

 

15:30 Anna Czmyr/Krystian Buła  - Termy Krakowskie - "Strażnicy  Ziemi"

Ania, Strażniczka Ziemi, strzegąca największego skarbu jakim jest kwiat róży, oraz Krystian, jej uczeń i następca. Ania przekazywała całą swoją wiedzę Krystianowi i mimo że ten z początku, fajtłapowaty i butny cwaniaczek niezbyt dobrze rokował, okazało się że przeszedł test i przejął po swej mentorce całą wiedzę aby godnie ją zastąpić. Przyjemna ciepła ceremonia i dobra praca zespołowa.

 

 

 

16:15 Maciej Piczura - Chochołowskie Termy - "New World - New begining"

Maciek w roli Krzysztofa Kolumba wyruszającego na podbój Nowego Świata to strzał w dziesiątkę. Wspaniały pomysł i jeszcze lepsza realizacja. Scenografia (np. drewniany statek służący za konewkę nad piecem z suchym lodem w środku) i strój jak z tamtej epoki, to wszystko okraszone wspaniałym podkładem muzycznym i niesamowitymi technikami Saunamistrzowskimi. Brawo Maciek! Widzimy się w sobotę!

 

 

17:00 Izabela Foryś/ Miłosz Nycz - Termy Krakowskie - "Prawdziwy skarb"

Poszukiwacz skarbów i piękna Pani Archeolog na tropie kolejnego skarbu, tym razem w Termach Rzymskich czekała na nich niesamowita, pełna zagadek podróż przez którą przeszli z uśmiechem na twarzy i pięknym synchro. Wspaniale przemyślane rekwizyty jak z filmów o Indiana Jonesie, emocjonujące zwroty akcji i wspaniałe aromaty. Pod koniec piękne piekiełko, choć jak bym miał się przyczepić to wzrost temperatury nie był stały szczególnie pod koniec i tutaj można jeszcze się poprawić, ale myślę że w sobotę będzie okazja.

  

17:45 Radosław Wielhorski - Termy Rzymskie - "Szerokie wody"

Radek zabrał nas w podróż po morzach i oceanach na swej łajbie "Black Betty". Jak można było się spodziewać, na morzu, nieprzewidywalna pogoda uczyniła podróż niebezpieczną. Radek ze swa załogą dzielnie walczyli, ręczniki latały jak szalone, podrzuty, podrzuty dwoma ręcznikami na raz, techniki asynchroniczne, tak jak by chciał pokonać wiatr. Udało się mu jednak dotrzeć na stały ląd aby uhonorować poległych na morzu i wrócić do swych ukochanych.

 

18:30 Marcin Ciesielski/Marcin Rogoziński/Piotr Sikorski  - Termy Maltańskie - "Sauna Basterds"

Bękarty Sauny z Poznania pojechały po bandzie! Świetny humor, doskonała gra aktorska i fantastyczne synchro, co tu dużo pisać, można by już zaprzestać i poczekać na występ w sobotę. Dodam jednak zarys historii. Na początku dwóch posługujących się dziwnym językiem jegomościów łapie przedstawiciela tzw saunowych naturystów, aby ten zdradził gdzie się ukrywają. Po długotrwałych torturach.. no ok po chwili straszenia, wyśpiewał wszystko i wyruszyli do Czeladzi na zlot saunowych saunaświrów. To co działo się na miejscu można skwitować jednym słowem, BUMM!!! Brawo chłopaki!

 

 

 

19:15 Weronika Skupin - Termy Krakowskie - "Shangri-la"

Weronika przedstawiła nam swoją wersje historii Wandy Rutkiewicz, polskiej alpinistki która zginęła w górach. Jej wersja jednak różniła się tym że tak naprawdę trafiła do krainy wiecznego szczęścia Shangri-la, gdzie trafiają osoby ginące wysoko w górach. Niestety podczas pozbywania się stroju alpinisty Wanda napotkała pewien opór spodni, ale mistyczne siły pomogły jej dokończyć ceremonię. Piękny uśmiech nie schodził z ust Saunamistrzyni, machała z dużą gracją i ogromną frajdą co udzielało się wszystkim zgromadzonym.

 

20:45 Zbigniew Owczarek - SKY Tower Wrocław - "House of blues"

Zbyniu rozwalił swoim seansem system. Piękna ceremonia o historii bluesa. Machać z taką pasją, lekkością i perfekcją potrafi tylko Zbyszek Owczarek. Wspaniale opowiedziana historia podczas której bałem się mrugnąć, aby nie stracić nawet sekundy. Nie da się tego opisać to trzeba zobaczyć. Kto może niech przyjeżdża w sobotę bo Zbyszek na pewno powtórzy swój występ. Gratulacje!!!

  

21:30 Marcelina Kondrat / Paweł Pęcherz - Aquadrom - "Ręcznikoręki"

Paweł Ręcznikoręki i jego słodka Towarzyszka Marcelina opowiedzieli nam historię swojej znajomości. W ponurym zamczysku w którym widać brak kobiecej ręki, Edward zatrudnił piękną dziewczynę do sprzątnięcia i przy okazji ta nauczyła go machać ręcznikiem. Bardzo ładne synchra i niesamowite asynchroniczne techniki Pawła nie dały się nudzić na ceremonii, temperatura też przyzwoita jak na ostatni seans tego dnia.

  Jutro dalszy ciąg zmagań, zapraszamy od rana aby podziwiać kolejnych saunamistrzów i drużyny.

 

10.06.2018 - Drugi dzień eliminacji czas zacząć, wieczorem okaże się kto wystąpi jutro

10:15 Zbigniew Owczarek/Damian Rurarz / Maciej Zaczyk - SKY Tower Wrocław/Hotel Binkowski - "Dobry, zły i brzydki"

Kojoty na początek dnia podniosły poprzeczkę drużyną pod samo sklepienie sauny. Fantastyczna westernowa historia w wykonaniu trzech świetnych saunamistrzów. Aby odnaleźć skarb, zmuszeni byli połączyć swe siły i odbyć razem swą podróż obfitującą w ogromną ilość fantastycznych technik synchronicznych i asynchronicznych na dwie ręce, podrzutów oraz wyśmienitych idealnie zgranych podmuchów, nikt nie mógł zostać pokrzywdzony. Kolejny wspaniały teatralny seans i niesamowita gra aktorska, choć role mieli dopasowane perfekcyjnie więc było trochę łatwiej :)

  

11:00 Izabela Foryś - Termy Krakowskie - "Fasten your seatbelt"

Wszechstronna stewardessa Iza zabrała nas ponownie w obfitujący niespodziankami lot. Ponownie pechowo podczas jej lotu musiała rozbrajać bombę i przejąć stery, ale chyba już się przyzwyczaiła że nie może nudzić się podczas swojej zmiany. Wspaniały uśmiech nie schodził jej z ust, a ręczniki układały się wspaniale, mimo trudnego początku i dużego stresu Iza może być spokojna o finał.

 

11:45 Karolina Przybylska/Kinga Juszczyk - Termy Rzymskie - "Single ladies"

Najlepsze psiapsiuły za czasów gdy były nastolatkami, wymarzyły sobie jak ma wyglądać ich ślub i postanowiły to zrealizować. Ślub w saunie to raczej niecodzienny widok, ale wiemy że już takowy miał tutaj miejsce, więc można i tak. Niestety wybranek panny młodej nie stanął na wysokości zadania i spanikował, ale od czego ma się przyjaciółkę. Dziewczyny poszły w miasto i oglądało się to bardzo przyjemnie. Ciepły i żywiołowy seans, brawo dziewczyny!

 

12:30 Marcin Ciesielski - Termy Maltańskie - "Marsjanin"

Kolejny udany występ Marcina tym razem w roli Marsjanina Marka. Jak już zdążył nas przyzwyczaić, świetne przygotowanie, trafione rekwizyty i seans zrozumiały nawet dla tych którzy nie widzieli filmu. Podczas straszliwej burzy piaskowej ekspedycji na Marsie porzuca na czerwonej planecie Marka, myśląc że ten nie żyje. Gdy ten odzyskuje przytomność, stara się za wszelką cenę przetrwać w złowrogim otoczeniu.  Nad techniką nie ma co się rozwodzić bo jest świetna, mimo kontuzji Marcin pokazał klasę i mamy chyba kolejnego finalistę

 

13:15 Aleksandra Ziętek/Izabela Krupa - Termy Krakowskie - "Duet idealny"

Piękne dziewczyny w klimatach westernowych to musiała być petarda. Prócz przyjemności oglądania Izy i Oli tutaj mogliśmy jeszcze podziwiać całkiem przyjemną lekka historię walczących o swą famę sióstr. Napad na bank to oczywisty wybór szalonych dziewcząt, wachlarze strzelały jak rewolwery, a ręczniki pięknie układały się rozmachując ogromne ilości pary wodnej, bo wody dziewczyny nie szczędziły. Świetna zabawa, nie tylko dla saunowiczów ale widać też że dziewczęta bawiły się przednio i to to tutaj chodzi.

  

14:00 Mateusz Kupiński - Sauna Olimpia - "Przebudzenie"

Mateusz - Ma wszystko, jest bogaty, ma żonę, dzieci, zwiedził już cały świat, nie ma rzeczy którą chciał by zobaczyć albo kupić. Pewnego dnie jednak Mateusz wstaje i stwierdza że coś jest nie tak, jest chory, nie ma już radości ze swojego życia. Ten okres trwa dość długo i nie widać drogi ratunku. Lecz pewnego dnia Mateusz stwierdził że nie ważne są pieniądze, one szczęścia nie dają i zaczął doceniać i cieszyć się z przyziemnych spraw. 

Aromaty jakie nam towarzyszyły podczas tego seansu były doskonale dobrane do historii.

Cedr Himalajski z mandarynką podczas ukazywania nam swojego bogactwa, w czasie swojego załamania poczuliśmy golterię, a gdy Mateusz znalazł nowy sens życia i zaczęły cieszyć go małe rzeczy poczuliśmy zapach drzewa róży. 

 

14:45 Maciej Piczura/Karolina Jarząbek - Chochołowskie Termy - "Lost and found"

Piękna i emocjonująca historia miłosna w wykonaniu Saunamistrzów z Chochołowa. Pominę piękny teatralny wstęp w obu językach, choć ten zasługuje na uwagę. Opowieść o młodym maklerze i studentce sztuk pięknych. Początki jak to w prawie każdym związku słodkie i wypełnione staraniami po obu stronach. Później niestety przychodzi rutyna, praca i mniejsze zainteresowanie. Jednakże prawdziwa miłość przetrwa wszystko, nawet chorobę i kochankowie wspierać się będą to samego końca. Tutaj koniec mimo że dość smutny to głównie ze względu na to ze ceremonia tak szybko się zakończyła. Piękna praca zespołowa i ogromny podziw dla Karoliny która końcówkę ceremonii przemachała z przepaską na oczach. Brawo!

 

15:30 Hugo Pustułka - Termy Rzymskie - "Mechanik"

Najmłodszy saunamistrz Mistrzostw Polski jako mechanik samochodowy z zadatkami na kierowcę rajdowego. Było szybko i gorąco. Hugo pokazał mnogość na prawdę trudnych technik, nie żałował też wody na piecu. Młody miłośnik mechaniki odziedziczył po ojcu warsztat samochodowy, a w nim samochód wyścigowy. Bez zastanawiania się rozpoczął przygotowywanie wozu do wyścigów. Końcówka to szaleńczy wyścig po puchar, zobaczymy jak się ona zakończy. Ogromne brawa dla Saunamistrza, wiele pracy jeszcze przed nim ale obecność w tak wyśmienitym gronie to już ogromny sukces.

 

16:15 Jacek Gwóźdź / Przemysław Kurpiel / Michał Marczak - SKY Tower Wrocław/Centrum Ślęza Wrocław - "Totem Żywiołów"

Spontaniczny team jaki wystąpił po raz pierwszy w Sauna Olimpia poczynił ogromne postępy jeśli chodzi o synchroniczne techniki i zgranie. Bardzo przyjemne klimaty, mistyczno-szamańskie, chłopaki świetnie wczuły się w swe role i profesjonalnie wywołali ducha sauny. Gdyby jeszcze aura im trochę bardziej sprzyjała i deszcz jaki witał nas przed ceremonią pożegnał by nas po nim, można by przypuszczać że moc żywiołów jaka drzemie we Wrocławskiej trójcy jest wielka, choć i tak to co pokazali było imponujące.

  

17:00 Łukasz Dłużniewski - Centrum Ślęza Wrocław - "Janko muzykant"

Uejn to klasa sama w sobie, tym razem nie mogło być inaczej. Skrzypek w rozgrzanej saunie marzący o prawdziwych skrzypcach i karierze wspaniałego artysty to kolejna odsłona w jakiej pokazał się Łukasz. Wspomniana historia Janko muzykanta to pokaz wspaniałej gry aktorskiej w pieczołowicie sporządzonej scenografii okraszony ogromną ilością niesamowitych technik. Łukasz jak każdy zapewne wie robi z ręcznikiem wszystko co się da oraz to o czym nikt by nie pomyślał że się da.  Oj w sobotę będziemy mieli prawdziwą ucztę teatralnych i świetnych technicznie ceremonii.

 

17:45 Mariola Żurek/Vasyl Hrebinnyk - Sommer Residence - "Alicja w krainie czarów"

Alicja oraz Szalony Kapelusznik po raz kolejny zabrali nas w swą podróż pełną wyzwań. Mariola i Vasyl dwoili się i troili w walce ze smokiem, podmuchy Vasyla powaliły by nie jedno potwora, więc bez trudu udało im się pokonać Żaberzwłoka. Przyjemna i cieplutka ceremonia, można było troszkę bardziej pociągnąć temat ale i tak nie ma się do czego przyczepić.

 

 

18:30 Miłosz Nycz - Termy Krakowskie - "Druga Szansa"

Pierwsza transplantacja serca w saunie, no może druga, udana! Miłosz wykonał pionierską ceremonię podczas której wykonał operację przeszczepu serca, niestety pierwszą nieudaną, jednakże nie stracił nadziei i po dopracowaniu całego procesu, spróbował jeszcze raz. Do drugiej operacji przygotował się już dużo lepiej i używając całej swojej mocy oraz wszelakich technika machania ręcznikiem, uratował pacjenta. Dobrze dogrzany i wymachany seans Miłosz i super pomysły na rekwizyty.

  

 

19:15 Radosław Wielhorski / Krzysztof Holeczek - Termy Rzymskie - "Bracia Wright"

Najgorętszy seans tego dnia, jak na Mistrzów Polski przystało, chłopaki pokazały klasę. Były elementy humorystyczne wRIGHT? emocje podczas prób aeroplanów wRIGHT? oraz niesamowite synchroniczne akcje ręcznikami wRIGHT! Radek i Krzysiek pokazali że nie powiedzieli ostatniego słowa, choć w Gatsbym chyba rozumieli się troszeczkę lepiej, mam nadzieję że pokażą to w sobotę wRIGHT?

  

20:00 Tomasz Dziurzyński - Lemon Resort & Spa - "Historia Taternika"

Tomek przedstawił nam historię taternika, jak się później okazało, historię jego dziadka. Młody taternik rozpoczął zmianę z myślą że posiedzi sobie w toprówce, napije się kawki, a tutaj życie przyniosło mu poważną akcję ratunkową. Zagubieni w górach turyści byli zdani tylko na sokoli wzrok Taternika, który trudził się niesamowicie, aby do nich dotrzeć, oszalała praca ręcznikami, wspinaczka na linach i walka z wiatrem, przyniosło to jednak wspaniałe efekty. Tomek uratował turystów, tym samym kończąc pozytywnie ceremonię a to wszystko w rytm świetnych utworów i przyzwoitym ciepełku, to nie przypadek że się tutaj znalazł.

  

20:45 Weronika Skupin/Wojciech Draga - Termy Krakowskie/Bassau - "Pewnego razu w Meksyku"

Weronika i Wojtek w roli meksykańskich łowców sędziów stali się ulubieńcami publiczności. Zaskakująca ceremonia w rytm znanych latynoskich piosenek z wykorzystaniem ogromu rekwizytów i świetnych aromatów. Największą niespodzianką (prócz tequili na koniec ;) ) był wywar z płatków róż który Saunamistrzowie przyrządzili samemu. Może i technicznie saunamistrzowie mają jeszcze troszkę do dopracowania ale publiczność dopieścili zarówno z zewnątrz temperaturą jak i od wewnątrz "wywarami" ;) Super!

 

 

21:30 Tomasz Fischer - Tarnowskie Termy - "Pijawka"

Wampir z Tarnowa Podgórnego tym razem zjawił się w Czeladzi, aby skosztować tutejszej gorącej krwi, a gdzie taką znaleźć jak nie w saunie w Termach Rzymskich. Tomek w humorystyczny sposób opowiedział historię z przesłaniem i wziął sobie do serca rozgrzanie naszej krwi, to udało mu się wyśmienicie. Występ w eliminacjach był lepszy, być może na większym luzie, ale tutaj presja jest ogromna i trzeba zrozumieć że stres jest ogromny. Tomku uwielbiam twoje poczucie humoru i czekam na więcej takich ceremonii.

Zmagania Saunamistrzów dobiegły końca, czekamy na wyniki, kto wystąpi w dniu jutrzejszym i powalczy o występ w Mistrzostwach Świata.

 

Wyniki indywidualne kwalifikacji, najlepsza szóstka która wystąpi w sobotę

 

Wyniki drużynowe kwalifikacji, najlepsza szóstka która wystąpi w sobotę

 

FINAŁ!

10:30 Tomasz Dziurzyński - Lemon Resort & SPA - "Historia Taternika"

Młody Taternik rozpoczął swoją akcją ratunkową finałowy dzień zmagań VI Mistrzostw Polski. Tomek ponownie wyrwany został w trakcie picia pysznej kawki ze swojej toprówki i ruszył na ratunek turystom. Zabrakło jednak tej dynamiki jaką miał wczoraj, oczywiście cała akcja zakończyła się pozytywnie mimo drobnych problemów technicznych. Wspaniałe zapachy w powietrzu i na prawdę dobra temperatura, zabrakło trochę szczęścia.

  

11:15 Aleksandra Ziętek / Izabela Krupa - Termy Krakowskie - "Duet idealny"

Cudne dziewczęta znów uraczyły nas swą energią i promiennymi uśmiechami. Każdy ich seans dostarcza tyle pozytywnych fluidów, że trudno się po nim nie uśmiechać. Piękne kowbojki ponownie napadły na bank, aby ratować swoje ranczo, jednakże tym razem w jeszcze lepszym stylu. Świetna synchronizacja i dużo energicznych technik z podrzutami i przerzutami nad piecem włącznie. Wspaniale dziewczyny!

 

12:00 Marcin Ciesielski - Termy Maltańskie - "Marsjanin"

Marcin ponownie na Marsie, tym razem również obronną ręką udało mu się wydostać z niegościnnej czerwonej planety. Świetna teatralna ceremonia z kupą gadżetów i klimatycznym wystrojem (marsjański łazik podający kule lodu to coś co każdy Saunamistrz powinien mieć :) ) To już nie są żarty, tutaj liczy się każdy drobiazg, Marcin jednak po ceremonii wyszedł zadowolony tak więc plan wypełniony, reszta już nie zależy od niego. Trzymamy kciuki!

 

 

12:45 Damian Rurarz / Maciej Zaczyk / Zbigniew Owczarek - Hotel Binkowski / SKY Tower Wrocław - "Dobry, zły i brzydki"

Trójka gringos ponownie łączy siły aby odnaleźć skarb. Drugi finałowy odcinek westernu pod tytułem "Bad, good and ugly" obfitował podobnie jak poprzedni w świetne synchrony, choć nie były już tak perfekcyjne jak wczoraj, wspaniałe aromaty i dużą dawkę humoru i gry aktorskiej. Wspomnę ponownie, że role przypisane do kojotów pasują idealnie i długo będą powtarzali tą ceremonię na prośby saunowiczów, bo ceremonia jest na prawdę zacna.

 

13:30 Mateusz Kupiński - Sauna Olimpia - "Przebudzenie"

Kolejny dojrzały wykon Mateusza. Ceremonia "Przebudzenie" opowiadająca o przemianie mającego wszystko ale pustego miliardera, w osobę która odnajduje radość życia. Pieniądze to nie wszystko, choć czasem pomagają, to ich namiar może mieć zgubne skutki i doprowadzić nas na skraj, wtedy można się podnieść lub zagubić na zawsze. Na szczęście Mateusz obrał tą pierwszą ścieżkę i pokazał nam bardzo emocjonalną ceremonię. Wolne zgrane z muzyką ruchy ręcznika, wspaniale dobrze dopasowane aromaty oraz panowanie nad temperaturą. Świetna robota!

 

14:15 Radosław Wielhorski / Krzysztof Holeczek - Termy Rzymskie - "Bracia Wright"

Bracia Wright ponownie zabrali nas w przestworza opowiadając historię o pionierach lotnictwa. Śmiem stwierdzić że poszło im lepiej niż w kwalifikacjach, były synchrony, przerzuty przez piec, zupełnie jak rok temu w mistrzowskim Gatsbym. Piękne zapachy w powietrzu, wyśmienita temperatura i ciekawa historia, trzymam kciuki za wysokie miejsce.

 

15:00 Maciej Piczura - Chochołowskie Termy - "New World - New begining"

Krzysztof Kolumb ponownie dobił do brzegu Term Rzymskich i zabrał nas w podróż ku nowemu. Tym razem wszystko udało się Maćkowi jeszcze lepiej, umieszczony nad piecem statek buchał parą i polewał piec jeszcze bardziej obficie, ręczniki układały się jeszcze lepiej a aromaty unosiły jeszcze piękniej. 

 

 

15:45 Łukasz Dłużniewski / Katarzyna Klajn  - Centrum Ślęza Saunarium - "Alter - ego"

Kolejny wspaniały występ Łukasza i Kasi. Pisarz po raz kolejny z sukcesem dokończył swą powieść, powiedziałbym że tym razem wszystko odbyło się perfekcyjnie. Każdy szczegół wszedł tutaj w 100%, ceremonia przygotowana z pieczołowitością pod każdą z kategorii można było się tutaj doszukać elementów które zaowocują cennymi punktami. Wspaniały występ Kochani, jestem pewny że wyjazd na Mistrzostwa Świata macie w kieszeni, poczekajmy tylko na informację z którego miejsca. Hektolitry wylanego potu na treningach opłaciły się i przyniosły ten efekt WOW w synchronach wykonywanych bez porozumienia z pełną perfekcją.

 

16:30 Zbigniew Owczarek - SKY Tower Wrocław - "House of blues"

Zbyniu ponownie zabrał nas w Świat Bluesa, niestety kilka drobnych błędów spowodowało że seans nie był już tak perfekcyjny jak w czwartek, mimo to nadal oglądało się go świetnie. Niesamowita atmosfera jaka panowała podczas ceremonii udzieliła się wszystkim, każdy z zapartym tchem śledził poczynania Bluesmana, który raz za razem zaskakiwał w każdej rundzie opowiadając o innej odmianie Bluesa. Mam szczerą nadzieję że Zbyszek będzie mógł zauroczyć międzynarodową publiczność w Satamie.

  

17:15 Marcin Ciesielski/ Marcin Rogoziński / Piotr Sikorski - Termy Maltańskie - "Sauna bastards"

Powróz, młot, kajdany. Bat na zło czające się w saunie. Zbiór degeneratów i ludzi bez zasad. Nie mają skrupułów, poświęcą wiele by osiągnąć cel. Swój czas, zdrowie, a nawet życie. Nie będą jeść, nie zależy im na spaniu, ani odpoczynku. Mają tylko jeden cel - dopaść wszystkich przestępców saunowych. Na początku jest ich dwóch, złapali jeńca, trwa przesłuchanie. Trzyma się twardo, ale sierżant Donnowitz ma na to sposób, na jego widok każdy mięknie. Wyśpiewał wszystko, jako ochotnik przyłącza się do drużyny. Trwa akcja. Świątynia Saturna, mają ich, dopadli, zniszczyli, spalili. Bękarty Sauny.
Jutro mogą być u was .....
Strzeżcie się !

 

18:00 Łukasz Dłużniewski - Centrum Ślęza Saunarium - "Janko muzykant"

Mistrz Uejn znów w akcji, dubstep z folklorem w taki sposób potrafi połączyć tylko on. Jak na prawdziwego profesjonalistę przystało wszystko w punkt, bez stresu i utrzymane w niesamowitym klimacie. Janko urwis od zawsze marzył o profesjonalnych skrzypkach, dane mu było jednakże przygrywać na zbitej z kilku deseczek imitacji. Nic dziwnego że kiedy pewnego razu w oknie sąsiada spostrzegł piękne altówki, zapragnął je mieć. Nie zdążył, jednakże nic straconego, wyobraźnia w śnie zrobiła z niego wielkiego artystę który oczarował tłumy, podobnie jak Łukasz swym kunsztem nas.

 

 

18:45 Maciej Piczura / Karolina Jarząbek - Chochołowskie Termy - "Lost and found"

Podobno przeciwieństwa się przyciągają. Romantyczna, artystyczna dusza, bujająca w obłokach, może związać się bez pamięci z twardo stąpającym pracoholikiem. Niestety nie zawsze takie kombinacje przetrwają próbę czasu, jednakże aby w związek nie wkradła się nuda i obojętność, obie strony muszą się starać i poświęcać sobie na wzajem czas. Historia Maćka i Karoliny zachwyciła głównie żeńską część widowni, choć widziałem że i kilku facetom oczy się zaszkliły. Wspaniała, perfekcyjnie przygotowana z ogromną pieczołowitością ceremonia. Chyba mamy Mistrzów Polski.

 

Zmagania najlepszych polskich Saunamistrzów dobiegły końca, czekamy z niecierpliwością kto będzie nas reprezentował na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Satamie.

 

WYNIKI INDYWIDUALNE

I MIEJSCE i występ w Mistrzostwach Świata - Łukasz Dłużniewski

II MIEJSCE i występ w Mistrzostwach Świata - Maciej Piczura

III MIEJSCE i występ w Mistrzostwach Świata - Zbyszek Owczarek 

IV MIEJSCE i występ w Rundzie Dodatkowej - Marcin Ciesielski

V MIEJSCE - Mateusz Kupiński

VI MIEJSCE - Tomek Dziurzyński

 

WYNIKI DRUŻYNOWE

I MIEJSCE i występ w Mistrzostwach Świata - Maciek Piczura / Karolina Jarząbek

II MIEJSCE i występ w Mistrzostwach Świata- Kasia Klajn / Łukasz Dłużniewski

III MIEJSCE i występ w Mistrzostwach Świata- Radek Wielhorski / Krzysiu Holeczek

IV MIEJSCE i występ w Rundzie Dodatkowej - Damian Rurarz / Maciek Zaczyk / Zbigniew Owczarek

V MIEJSCE - Ola Ziętek / Iza Krupa

VI MIEJSCE - Marcin Ciesielski / Marcin Rogoziński / Piotr Sikorski

 

NAGRODA SPECJALNA PORTALU WWW.POPRAWNESAUNOWANIE.PL

 

MARCIN CIESIELSKI / MARCIN ROGOZIŃSKI / PIOTR SIKORSKI