12.10.2018 Runda Pierwsza - indywidualna

Szósta już edycja najstarszego w Polsce turnieju Saunamistrzów ściągnęła jak zwykle stałych bywalców oraz nowe twarze w środowisku. Prawdziwa uczta saunamaniaka potrwa 3 dni w saunarium Rudzkiego Aquadromu, ogrom ceremonii, niesamowitych wrażeń i gorącej atmosfery przed nami. Opiszemy dla was najciekawsze ceremonie na które udało się nam wcisnąć. Zapraszamy do lektury.

 

Damian Białas "Gniew Faraona" 

Nowy Saunamistrz z Term Rzymskich zabrał nas do Egiptu do swojego grobowca. Grupa saunowiczów nieumyślnie wtargnęła do grobowca strasznego Faraona i zbudziła. Ten rozgniewany zaczął raz po razie rzucać na nich klątwy, z całych sił próbując zniszczyć intruzów. Nie przewidział tego że grupa saunowiczów zaprawiona w boju widziała już niejedno, czuła już nie jeden aromat a i temperatura im nie straszna. Bardzo fajny strój przygotowany z dużą pieczołowitością, zabrakło troszkę techniki i prawdziwego piekiełka, widać za to że Saunamistrz czuje fun i o to tutaj chodzi.

 

 

 

Grzegorz Przymyk "Debiut"

Grzesiu sprawił że nasze brzuchy po ceremonii zaczęły burczeć z głodu. Prawdziwy Masterchef sauny, wspaniałe intensywne aromaty, zioła :) marchewki!!! z pieprzem, oraz czosnku i oregano. Marchewkę czułem w saunie pierwszy raz i mistrzostwo świata. Szef kuchni po odprężającym dymku ugotował przepysznie pachnącą zupę marchwiową, na koniec uraczył nas specjalnością zakładu, pizzą. W powietrzu przeważał czosnek, ale ja taką pizzę uwielbiam. Świetne wyczucie rytmu i świetna muzyka.. Red Red Wine - UB40 zrobiło robotę. Grzegorz czuje muzykę i choć jeszcze technicznie było kilka małych potknięć idzie w dobrym kierunku. Brawo!

 

 

 

Kacper Danisiewicz "Syn ulicy"

Warszawski cwaniaczek Kacper w swoim aktorskim stylu zafundował nam iście teatralną ucztę przedwojenną. Typowa historia chłopaka którego wychowała ulica, jak w życiu każdego faceta spotyka lolitę która zawraca mu w głowie i porzuca. Cóż pozostaje takiemu nieszczęśnikowi jak utopić smutki w domowej anyżówce z wiernymi kompanami. Niesamowity pokaz Saunamistrza z Wrocławia, zresztą można było się tego spodziewać po Mistrzu PTS Classic.

 

 

 

Martyna Adamska "Lara Croft"

Piękną Larę Croft już nie raz mieliśmy okazję oglądać w saunie, tym razem w rolę wcieliła się równie piękna Martyna z Aquadromu. Młoda Pani archeolog wybrała dość gorące miejsce do swych poszukiwań, była moc. Bardzo ładne techniki synchroniczne i asynchroniczne, widać że układają się jej ręczniki. Na koniec brakło troszkę pary, ale jak na debiut występ był bardzo udany. Gratulacje.

 

 

 

Ruslan Honta "Jak Jack został piratem"

Kolejna ekranizacja znanego filmu w saunie. Tym razem Ruslan, należy dodać że również debiutant, wcielił się w rolę Jack Wróblewskiego, który wyruszył na Karaiby aby zasmakować życia wilka morskiego. Jackowi było jednak mało, pragnął władzy, zbuntował załogę i przejął statek który nazwał Czarną Perłą, sam zaczął się zwać Jackiem Sparowem. Historia znanego pirata w wykonaniu Saunamistrza z Wrocławia ubarwiona została wspaniałymi aromatami w tym mojej ulubionej pomarańczy. Nie zabrakło również widowiskowych technik, widać rękę Mistrza Kacpra który z uśmiechem na twarzy przyglądał się występowi. Udany debiut, choć trochę przeciągnięty seans.

 

 

13.10.2018 Runda Druga - indywidualna

Po piątkowych emocjach, czekają nas równie duże jeśli nie większe atrakcje, przed nami 12 ceremonii turniejowych przeplatanych spontanicznymi ceremoniami dla saunamaniaków którym nie uda się dostać na ceremonię turniejową.

 

Ewa Wawrzyniak "Ja Tonya"

 Wow... tego jeszcze w saunie nie grano. Machanie ręcznikiem na rolkach zasługuje na ogromne brawa. Ewa wcieliła się w rolę amerykańskiej łyżwiarki która po dyskwalifikacji rozpoczęła karierę bokserską. Niesamowite emocje, Saunamistrzyni wysoko postawiła sobie poprzeczkę, lecz w 100% podołała zadaniu. Piękne zapachy świetnie wyczuwalne, dobry wzrost temperatury, nie żałowała wody na piecu. Wysokie miejsce w naszym poprawnym rankingu gwarantowane.

 

 

 

Dominika Wierzbicka "Furia"

Kolejna debiutantka, waleczna Dominika w walce o poprawne saunowanie pokazała prawdziwą furię. Saunamistrzyni przywdziewając wojenne barwy zafundowała nam prawdziwą przeprawę w pocie, oczyszczających aromatach i przygrzała nieźle swoim temperamentem. Ogrom gadżetów i porządne techniki, choć nie wszystkie efektywne to widowiskowe. Udany debiut choć wyczuwalne zdenerwowanie i stres, ale to minie. Gratulację!

 

 

 

Mariola Żurek  "Baba Jaga"

Każdy zna bajkę o Jasiu i Małgosi, ale nigdy nie zastanawialiśmy się nad losami Baby Jagi. Mariolka w swojej ceremonii przedstawiła nam jej perypetie w humorystyczny sposób. Świetnie przygotowany seans, z ogromną ilością rekwizytów i fajną historią w tle. Jednak na największą uwagę i uznanie zasługuje ogromny postęp Marioli w kwestii technicznej. Świetnie dogrzany i rozmachany seans, może być z siebie dumna. Jeśli jej obietnica o odmłodnieniu po ceremonii się sprawdzi to podium murowane ;)

 

 

 

 

Grzegorz Szymański  "Laboratorium Dextera"

Wielu z nas zna bajkę o szalonym naukowcu i jego wszędobylskiej siostrze. Grzesiu zaprezentował nam historię jednego z jego wynalazków, automatycznego Saunamajstra 2000. Niestety jego plan żeby wysłać wynalazek na turniej nie wypalił i musiał zmodyfikować troszkę wynalazek w swoim laboratorium. Bardzo ciekawy i pełen ciekawych rekwizytów seans, dobrze wyczuwalne zapachy i fajna temperatura. Jak dla mnie można by dołożyć parę dodatkowych minut machania w środkowej i ostatniej fazie, ale klimat był niepowtarzalny.

 

 

 

 

 

Tomasz Fischer  "Wylęgarnia talentów"

Kolejny raz Tomek zaskoczył wszystkich swym niepowtarzalnym poczuciem humoru i przygotował niesamowite show. Tytuł ceremonii idealnie pasuje do miejsca w którym została wykonana, gdyż stąd wywodzi się wielu znakomitych Saunamistrzów. Seans Tomka poszedł bardziej w kierunku sportów kontaktowych, ale zachwyt wzbudzał niesamowitymi technikami Saunamistrzowskimi, wiele podrzutów i skomplikowanych przejść ręcznika, dobrze wyczuwalne aromaty i dobra temperatura, to wszystko sprawiło że powinien znaleźć się na wysokiej pozycji w klasyfikacji turnieju.

 

 

 

 

 

Wojciech Draga  "Indiana Jones"

Pierwszy akt historii o Indiana Jonesie, awanturniku, poszukiwaczu przygód i historyku w wykonaniu Wojtka okazał się bardzo przyjemnym show. Nie brakowało pieczołowicie przygotowanych gadżetów i aromatów naturalnych. Indiana oczywiście po kilkunastominutowej wyprawie odnalazł Arkę i uraczył nas wszelką dobrocią jaka z niej się wydostała.

 

 

 

Wojtek zakończył zmagania indywidualne, oczekujemy na wyniki.

1 MIEJSCE - Piotr Biedrzycki

2 MIEJSCE - Kacper Danisiewicz

3 MIEJSCE - Paweł Pęcherz

4 MIEJSCE - Ryszard Rak

5 MIEJSCE - Grzegorz Przymyk

 

 

14.10.2018 Runda Trzecia -drużynowa

Po niesamowitych emocjach związanych ze zmaganiami indywidualnymi, przyszła pora na występy drużynowe...

 

Magdalena Brańka/ Katarzyna Brańka "Dziewczynka i Faun"

Seans, który od pierwszej do ostatniej chwili wytwarza coś wyjątkowego, klimat który trwa przez cały ten czas, jest na prawdę rzadki. Dla tego gdy już się trafi, trzeba to docenić. Początek. W saunarni ciemność. Tylko drzwi uchylone. Zza powieszonych na wieszaku ubrań przedziera się mocne światło lampy. Nie minęła chwila, czyjeś ręcę rozchylają płaszcze. Światło przebija się jeszcze bardziej. Do Saunarni wchodzi przestraszona, ciekawa świata dziewczynka. Szybciutko na jej drodzę pojawia się Faun, zwierze baśniowe o wielkiej odwadze i chęci pomocy. Razem przemierzają tę krainę. Tak zaczyna się ich przyjaźń. Kilkanaście minut pełnych przygód i niezapomnianych wrażeń. Był to seans, który przeniósł nas do innego świata. Czuliśmy się jak na deskach teatru. Nic więcej nie napiszę. Jestem przekonany, że dziewczyny powtórzą go jeszcze nie raz. Jeśli tylko będzie mieli okazję to polecam wszystkim. Zadowolenie i relaks gwarantowane.

 

 

 

 

 

Sylwia Kamińska-Konkol / Wojciech Draga "Phantom of the opera"

Od dziś fani opery i seansów saunowych mogą mieć jedno i drugie właśnie w saunie. Duet Sylwii i Wojtka był dzisiejszego dnia czymś naprawdę wyjątkowym. Było to podniosłe, wykonane z wielką klasą i wyczuciem dzieło dwóch świetnie wpasowanych w swą rolę aktorów ... yyyy to znaczy saunamistrzów (czasem, jak podczas tego seansu te pojęcia mi się mylą). Także, jeśli chodzi o przeżycia artystyczne, show i grę aktorską, dostaliśmy seans o jakim nawet nie marzyliśmy. Jeśliby tylko wpleść w seans więcej synchronów i współpracy ręcznikiem to seans miałby duże szanse by być na podiom. Nie mniej jednak, za to co dostaliśmy, możemy tylko serdecznie podziękować.

 

 

 

 

 

Kacper Danisiewicz / Bohdan Lysenko "Moda przemija STYL pozostaje"

No i nasi zwycięzcy. Im dłużej się nad tym zastanawiam tym ciężej mi to opisać. Przede wszystkim wstęp. Nie wiem jak Kacper to robi, ale gdy przemawia, to szybko i skutecznie wprowadza wszystkich w trans, nie inaczej było teraz. A to było tylko o jakimś lumpeksie, no nie jakimś tylko o Jego i Jego brata najlepszym biznesie. Taka perła w koronie, można by powiedzieć. Bracia to chłopaki lotne, za gołowąsów już wiedzieli jak sobie w życiu poradzić, tu rączka do portfelika, tu do czyjejś kieszonki się wślizgnęła. Ot ... jakoś trzeba sobie na tym łez padole radzić, na chleb i wodę trochę miedziaków zorganizować. A wino drogie, a i na kobiety trzeba czasem coś przy sobie mieć. Po jednej z miłosnych przygód mniejszy z braci (w tej roli oczywiście Bohdan), opchnął panience łaszek za cenę zacną i skłaniającą do refleksji. Refleksją ową podzielił się z tym większym (Kacper, a któż by inny). Na wnioski długo czekać nie trza było (wszak to łebscy jegomoście), tak i lumpeks otworzyli. No i to był ich koniec, a i początek zarazem. Skończyło się cwaniakowanie za grosze. Bracia wypłynęli na szerokie wody ... Seans pierwsza klasa to i pierwsze miejsce na podium. Dziękujemy i czekamy na więcej.

 

 

 

 

 

Podium 6 edycji drużynowych zmagań Silesian Towel Fight

1 MIEJSCE - Kacper Danisiewicz / Bohdan Lysenko

2 MIEJSCE - Bartosz Klag / Damian Struck

3 MIESCE - Viktoria Glasner / Łukasz Zmyślony

 

Gratulujemy wszystkim Saunamistrzom, dziękujemy za wspaniałe 3 dni emocji i liczymy na dalsze sukcesy zwycięzców Silesian Towel Fight aby tradycji stało się za dość.