07.04.2018 Dzień pierwszy - konkurencja indywidualna

 Sauna Olimpia nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego w Białczu to arena tegorocznej trzeciej rundy Sauna Cup, będącej eliminacjami to Mistrzostw Polski Saunamistrzów 2018. To ostatnia szansa na występ w prestiżowej imprezie saunowej, będącej jedynymi eliminacjami do Mistrzostw Świata. W szranki w tym pachnącym jeszcze nowością oddanym na początku roku obiekcie, staną zarówno starzy saunowi wyjadacze, jak i Saunamistrzowie, dla których turniej ten jest pierwszymi zawodami saunowymi. Jak zawsze można spodziewać się niebywałych emocji i dwóch niesamowitych dni wypełnionych ceremoniami show. To jakie wrażenie wywarła na nas Sauna Olimpia opiszemy w odrębnym artykule, teraz już przejdźmy do tego na co czekacie, opisu ceremonii które mieliśmy okazję podziwiać w ten piękny kwietniowy dzień.

11:00 Mateusz Malinowski - Sauna Olimpia - "Mojra"

Malina tym razem przeszedł samego siebie, była historia, było show i na prawdę przyzwoite techniki machania. Ujmująca historia, może dlatego że na faktach. Mateusz jako fan sportowy rozpoczął profesjonalnie od przedstawienia zasad poprawnego saunowania, mówił przez megafon, tak aby do każdego dotarły jego mądre słowa. Ceremonia miała tytuł Mojra, czyli przeznaczenie, Saunamistrz w pięknym stylu przedstawił historię kibica, który ulega poważnemu wypadkowi podczas powrotu z meczu, jednak nie poddając się, walczy o odzyskanie sprawności i poprzez ciężką pracę wygrywa życie. Na koniec pasmo sukcesów, wymarzona praca, piękna kobieta i grono przyjaciół. Najlepsza ceremonia Mateusza, ogromne brawa!

 

11:45 Dawid Bonkowski - Sauna Olimpia - "Powrót do przyszłości"

Bonczuś nasza kochana małpka pokazała ponownie klasę, jego techniki wachlowania to spryt, efektywność, oraz uczta dla oka. Małpka Dawid, po zjedzeniu podejrzanego owocu nauczyła się mówić, stąd wiem, że zaprezentowała nam dzień z błogiego życia człekokształtnego. Piękne cytrusowe aromaty unoszące się w powietrzu (pomarańcz, cytryna, grejpfrut) dobrze podnoszona temperatura i odgłosy natury przeplatane z pozytywnymi rytmami, poniosły wszystkich saunowiczów. 

 

12:30 Mariola Żurek - Sommer Residence - "Kraina Lodu"

Wspaniały relaksacyjny seans Marioli. Idealnie dopasowane zapachy, muzyka i płynne ruchy Saunamistrzyni, która weszła w rolę królowej lodu Elzy. Przez całą ceremonię Mariola w długiej sukni, sunęła po saunie z gracją rozprowadzając gorące powietrze a było go sporo.. Bardzo spójny seans zakończony lawendowym peelingiem, Elza swymi czarami tym razem rozgrzała wspaniale wszystkich zgromadzonych, ja prawie odpłynąłem. Brawo!

 

13:15 Oleg Levchenkov - Termy Krakowskie - "Kozacki Los"

Oleg przyjechał do Olimpii z Kozacką ceremonią, dosłownie :) Bardzo dynamiczna praca ręcznikami w technikach na jedną i dwie ręce imitująca taniec z szablami. Dobra temperatura, świetne zapachy m.in czerwona pomarańcza z pieprzem. Całość oglądało się bardzo przyjemnie, choć brakło kilku szczegółów, natomiast jest to pierwszy występ tego Saunamistrza i wierzę że wyciągnie wnioski oraz podpatrzy starszych kolegów i koleżanki aby doskonalić się, bo widać że jest potencjał.

 

14:00 Marcin Rogoziński - Termy Maltańskie - "Leszy - Duch Lasu"

Sielskie i tajemnicze klimaty ceremonii Marcina przypadły mi bardzo do gustu. Saunamistrz wszedł w rolę mieszkańca wsi na którą spadło wiele nieszczęść, m.in. wojna której ofiary użyźniły pobliski las. Podczas ceremonii Marcin próbował obłaskawić Ducha Lasu który rozgniewany poczynaniami ludzi nawiedzał las. Świetnymi żywicznymi zapachami, oraz energicznymi technikami wachlowania Duch został ugłaskany a umarli zaznali spokoju. Bardzo spójny i ciekawy seans.

 

14:45 Wojciech Draga - Sommer Residence - "Poszukiwacze Zaginionej Arki"

Indiana Wojtek zabrał nas w swą podróż abyśmy odnaleźli Zaginioną Arkę w której znajduje się najcenniejsza rzecz na Świecie której pragnie każdy człowiek. Ilość gadżetów jakie zabrał do sauny Wojtek i jego pomysłowość jest przeogromna. Dla kogoś kto oglądał filmy o Indiana Jonesie to nie lada gratka, gdyż mógł doszukać się podczas ceremonii wielu nawiązań do przygód  archeologa awanturnika. Bardzo długi, gorący i widowiskowy seans show. Brawo za inwencję twórczą i pomysł.

 

 

16:45 Jacek Gwóźdź - Basen Ślęza Wrocław - ""

Jacek pokazał nam coś wspaniałego. Był to seans w iście klasycznym stylu. Pewnie malkontentom AWM-owym nie przypadł do gustu, ze względu za nieczęste nawiązania do tematu. Ale to już ich sprawa. Mi ten seans bardzo się podobał. Był niesamowicie klimatyczny, Saunamistrz pokazał niezły kunszt machania, synchronizacja z muzyką, częste zmiany tempa, bardzo powolne i dostojne ruchy. Ja byłem wręcz zahipnotyzowany. To jest ten sposób machania, który uwielbiam. Sama historia to opowieść o utracie pamięci. Zdaje się, że oparta na filmie. Ale tak na prawdę nie ona była tu najważniejsza. Tylko ten trans, w który Jacek nas wprowadził. Jakże znany z saunarium, które reprezentuje. Był to seans bardzo spokojny i seansualny. Polecam wszystkim, którzy właśnie tego szukają w saunie.

 

17:30 Mateusz Krawiec - Termy Krakowskie - "Ogień i Miłość"

 Mateusz, na co dzień strażak w OSP, zaprezentował nam historię z życia wziętą. Opowieść o tym jak poznał swą wybrankę, poważnej akcji, zakończonej wypadkiem,  który zmusił go do przemyśleń. Na szczęście historia z happy endem, gdyż Mateusz już w prawdziwym życiu oświadczył się na koniec swej wybrance w saunie! Ogromny podziw za machanie ręcznikiem w pełnym rynsztunku strażackim, wymagało to na pewno wiele przygotowań i ćwiczeń, aby w kasku i ograniczającym ruchy ubiorze przeprowadzić pół ceremonii.

 

18:15 Mateusz Kupiński - Sauna Olimpia - "Przebudzenie"

Petarda! Mateusz w swej najlepszej formie. Zdeklasował wszystkich rywali, to co pokazał w saunie zasługuje na wyróżnienie. Historia bogacza, który osiągnął w życiu już wszystko, jednakże podupada na zdrowiu. Wszystko kończy się jednak dobrze, udaje mu się wyjść z choroby i przebudzić ze snu w którym żył. Zaczyna bardziej doceniać życie i każdy dzień wykorzystywać do granic możliwości. Ceremonia wspaniała pod każdym względem, był świetny wzrost temperatury, dobrze wyczuwalne aromaty, wspaniałe widowiskowe i efektywne techniki na jedną i dwie ręce, synchroniczne i asynchroniczne a także podrzuty. Takie ceremonie ogląda się z ogromną przyjemnością. Dziękujemy!

 

19:00 Ewelina Jarosz - "Mały Książe"

Ewelina wprowadziła nas w bajkowe klimaty opowiadając znaną wszystkim powieść o małym księciu. Mały książę wyhodował na swojej planecie różę. Dbał o nią, jednak z czasem zapragnął czegoś więcej. Wyruszył w podróż na ziemię, gdzie poznał owcę oraz lisa. Ostatecznie zatęsknił za swoją rośliną i powrócił na planetę. Cała historia osadzona była w zapachach chmielu, następnie winogrona oraz róży. Ceremonia ciepła, z odczuwalnym wzrostem temperatury. Techniki machania wymagają jeszcze doszlifowania, ale spójność oraz ilość użytych rekwizytów zasługują na uwagę. 

 

 

19:45 Alicja Deroń - Termy Krakowskie - "Cattleya"

Alicja tym razem w klimatach latynoskich, opowiedziała nam pięknie ręcznikiem historię nieszczęśliwej miłości. Gdy los zabiera jej ukochanego, zmuszona jest przejąć jego interes i stać się bezwzględnym gangsterem. Udaje jej się jednak dorwać odpowiedzialnych za utratę ukochanego i zaznaje spokoju. Pieczołowicie opowiedziana historia w której nie brakowało ani ciepła ani porządnych technik. Na uznanie szczególnie zasługują końcowe potężne strzały z ręcznika, przy tak filigranowej posturze to nie było łatwe. Oczywiście nie można nie wspomnieć o dodatkowych elementach show które choć pewnie nie do końca zaplanowane ubogaciły ceremonię ;)

 

20:30 Tomasz Fischer - Tarnowskie Termy - "Dracula"

Kolejne wspaniałe show z humorem w wykonaniu Tomka z Term Tarnowskich. Piękna narracja, wypełniona humorem historia o Lordzie Dracula poszukującym ukochanej. Po raz kolejny miałem przyjemność obserwować kunszt Tomka i muszę przyznać że poczynił ogromne postępy, dopracował swoje techniki wachlowania i teraz jego ceremonie są kompletne. Uwielbiam ceremonie na których można się pośmiać, posłuchać dobrej muzyki i porządnie wygrzać. Była to chyba najgorętsza ceremonia tego dnia, liczę że zobaczymy Tomka na Mistrzostwach Polski. Dzięki Tomku za wspaniale opowiedzianą historię. 

21:15 Weronika Skupin - Termy Krakowskie - "Shangri-la"

Weronika przedstawiła nam swoją wersje historii Wandy Rutkiewicz, polskiej alpinistki która zginęła w górach. Jej wersja jednak różniła się tym że tak naprawdę trafiła do krainy wiecznego szczęścia Shangri-la, gdzie trafiają osoby ginące wysoko w górach. Rześkimi aromatami, oraz ładną rytmiczną pracą ręcznika Saunamistrzyni zasłużyła na gratulacje, to jeden z lepszych seansów Weroniki, kilka szlifów i uśmiech na twarzy a będzie jeszcze lepiej.

 

22:00 Iabela Foryś - Termy Krakowskie - "Proszę zapiąć pasy"

Na zakończenie kolejna petarda. Iza zakończyła zmagania indywidualne w pięknym stylu. Stewardessa która najpierw rozbraja bombę w samolocie, następnie ląduje nim ratując wszystkich pasażerów a do tego w międzyczasie oszałamia nie tylko wyglądem, ale wspaniałymi widowiskowymi technikami. Tak dużo pary w takich drobnych rękach, taka zwinność i gracja do tego wspaniała muzyka i zapachy, to wszystko przekłada się na najlepszy seans tego dnia. Gratulacje! Czekamy na oficjalne wyniki.

 

 

Podium indywidualne

 08.04.2018 Dzień drugi - konkurencja drużynowa

 Po niesamowitych wrażeniach dnia pierwszego i wspaniałych ceremoniach indywidualnych, przyszła pora na zmagania drużynowe. W szranki stanie dziś sześć drużyn z całej Polski. Zapowiada się kolejny piękny dzień pełen wrażeń.

12:30 Michał Marczak / Jacek Gwóźdź / Przemysław Kurpiel - Basen Ślęza / FA SKY  

Pierwsza ceremonia tego dnia za nami. Obiecujący start, ekipa złożona z Saunamistrzów Wrocławskiego Fitness Academy i Ślęzy dała radę. Szamani reprezentujący ziemię, wiatr i wodę przy pomocy ognia wywoływali Ducha Szmuna. Świetne przebrania i scenografia, podczas ceremonii każdy z Saunamistrzów wraz z żywiołem który reprezentował budował totem który na koniec dzięki połączeniu sił trzech szamanów i wszystkich zebranych zwieńczony został bożkiem ognia i udało się wywołać Wielkiego Ducha Szmuna. Świetny pomysł, oczywiście kilka rzeczy można jeszcze dopracować, szczególnie przy świetnych technikach wszystkich Saunamistrzów chciało by się oglądać więcej wspólnych akcji.

 

13:30 Izabela Foryś / Miłosz Nycz - Termy Krakowskie - "Skarb Narodów"

Bohaterami drugiej ceremonii byli Miłosz i Iza jako archeologowie w poszukiwaniu kryształowej kuli Azteków. Skarb Narodów to ceremonia tryskająca pracą drużynową i synchronami, czyli tym czego wszyscy oczekują na ceremoniach drużynowych. Były synchrony w technikach synchronicznych, asynchronicznych, podrzuty i przejścia, kategoria team wyczerpana całkowicie.  Wspaniale przygotowany i dopracowany seans, dużo rekwizytów, rozwiązywanie łamigłówek i porządne grzanie, wszystko w temacie. 

 

 

 

 

14:30 Mateusz Kupiński / Dawid Bonkowski - Sauna Olimpia - "Życie uczy pokory"

Mateusz i Dawid to pokrewne dusze, dogadują się bez słów jak bracia, ale również toczy się między nimi ostra walka o to który jest lepszy. Tak też przebiegał seans który traktował o dwóch braciach, których współzawodnictwo doprowadziło do tragedii. Na szczęście wszystko dobrze się kończy, gdy okazuje się że cała intryga miała na celu nauczyć jednego z braci pokory i doprowadzić do tego że zapanowała między nimi zgoda. Obfitująca w szybkie akcje drużynowe ceremonia, z ciekawymi aromatami, która jak na razie była najgorętsza w dniu dzisiejszym.

 

15:30 Marcelina Kondrat / Paweł Pęcherz - Aquadrom - "Ręcznikoręki"

Marcelina i Paweł w interpretacji filmu Nożycoręki. Edwarda odwiedza handlarka olejkami eterycznymi i widząc jak cierpi pokazuje mu że może swoją przypadłość wykorzystać i uczy go machać ręcznikami. Nie wiem czy z Marceliny jest taka dobra nauczycielka, czy też uczeń był tak pojętny ale w kilka minut złapał co powinno robić się z ręcznikami w saunie. Później mogliśmy już podziwiać ładne synchroniczne akcje ucznia i nauczycielki w klimatycznej i pozytywnej ceremonii. 

16:30 Mariola Żurek / Vasyl Hrebinnyk - Sommer Residence - "Alicja w krainie czarów"  

Mariola w Krainie Czarów i Vasyl, czyli subtelna Alicja i wywijający ręcznikami jak szalony Kapelusznik, tak podsumował bym tą ceremonię. Historię zna chyba każdy, podróż pełna ciekawych perypetii przez krainę czarów zwieńczona walką ze smokiem. To co było najmocniejszym elementem tej ceremonii to wywijający niesamowicie szybko ręcznikiem Vasyl, to nie tylko uczta dla oka, gdyż takie czary ręcznikiem zawsze ogląda się przyjemnie, ale również ogniste podmuchy dla ciała, bo uderzenia były pokaźne. Bardzo przyjemna ceremonia, wymagająca doszlifowania, ale nie można się było nudzić.

 

17:30 Tomasz Jabłoński / Anita Matusiak / Bartosz Matusiak - Aquapark Reda - "Polaczek na wakacjach"

Na koniec petarda z Redy. Janusz i Grażyna wyjechali na wakacje no i ... zrobili oczywiście wiochę :) Jednakże saunowicze jak dobrze wiecie lubią wiochę, kiedyś już jeden rolnik zagarnął serca publiczności, tutaj serca publiki skradła Grażyna, boska gra aktorska Anity, pełen szacun. Może nie był to w pełni seans pod regulamin i punkty ale nie tylko punktami człowiek żyje. Kochani dostarczyliście wszystkim takiej dawki humoru, że mam nadzieję że zostanie to docenione i będziemy mieli wszyscy jeszcze raz to obejrzeć na Mistrzostwach. Czekam z niecierpliwością na kolejny lot!

 

 

 

 

Podium Drużynowe

Ostatni turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w Sauna Olimpia za nami. Tak jak obiecywaliśmy było to kolejne niezapomniane wydarzenie. Przepiękny obiekt przygotowany z największą pieczołowitością i dopracowany w największych szczegółach, wspaniała zgrana ekipa obsługująca całą imprezę oraz oczywiście ekipa niesamowitych Saunamistrzów, to wszystko złożyło się na niesamowite 2 dni wspaniałego wypoczynku i emocji.

Turniej tym bardziej dla nas niezapomniany, gdyż tutaj ekipa poprawnesaunowanie.pl wyłoniła zdobywce pierwszej nagrody specjalnej jaką ufundowaliśmy za ogromne osiągnięcia. Za walkę z przeciwnościami losu i płynięcie pod prąd a także niesamowity postęp jaki na przestrzeni lat mogliśmy osobiście obserwować otrzymał ją nasz Przyjaciel Mateusz Malinowski, "Malina" którego zna chyba każdy saunamaniak. Gratulujemy Malina, nie zmieniaj się i walcz dalej, trenuj i widzimy się na podium!

Nagroda Specjalna portalu www.poprawnesaunowanie.pl dla Mateusza Malinowskiego

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu całego przedsięwzięcia, na pewno będziemy wracać do tego wspaniałego miejsca, niebawem szczegółowy opis samego obiektu, który jest kolejnym miejscem na mapie saunowania dla każdego szanującego się saunowicza. Polecamy!