Zeszłoroczny turniej PTS Classic cieszył się tak ogromnym powodzeniem, zarówno Saunamistrzów (zgłoszenia zamknięte zostały w kilka godizn) jak i Saunowiczów. Naturalnym więc było zorganizowanie kolejnej edycji tego wspaniałego klasycznego turnieju Saunamistrzów. Tym razem Polskie Towarzystwo Saunowe, na arenę zmagań, wybrało saunę w odnowionej strefie saun Aquaparku Fala, który to jest Członkiem Wspierającym oraz Partnerem PTS. Z perspektywy czasu, muszę stwierdzić że był to strzał w dziesiątkę.

3 marca do Łódzkiej Fali zjechało 16 Saunamistrzów, wyłonionych w równie szybkiej jak rok temu rundzie zgłoszeniowej, 7 sędziów, zastępy pomocników Organizatora, media oraz wielu spragnionych wrażeń Saunowiczów z całej Polski. Od samego początku dało się odczuć ogromne przejęcie obsługi strefy, służyli pomocą w każdej chwili i dbali o dobre samopoczucie wszystkich obecnych, dopieszczając co chwila to owocami, to soczkami wszystkich Saunowiczów oraz odpowiedzialnych za to zamieszanie saunamaniaków.

Mimo ogromnego zainteresowania zawodami, i dużej ilości saunowiczów spragnionych ceremonii klasycznych, sauna turniejowa, dzięki talentowi logistycznemu naszego wspaniałego Napoleona Zbysia, pomieściła wszystkich chętnych, dzięki każdy mógł doświadczyć wspaniałych seansów saunowych. W trakcie zawodów prócz sędziów, zawodników oceniali również saunowicze, dzięki naszym dwóm wspaniałym pomocniczkom, Sylwii i Małgosi, proces oddawania głosów przebiegał perfekcyjnie.

Przejdźmy jednak do sedna, czyli ceremonii wykonywanych podczas zawodów. Na turnieju zjawili się zarówno starzy wyjadacze, którzy nie jeden piec polewali, jak i nowe twarze, Saunamistrzowie którzy pierwszy raz mieli styczność z tego typu imprezą i zgodnie z celem tej imprezy mogli skorzystać z wiedzy jaką przekazali im bardziej doświadczeni koledzy, oraz zintegrować ze środowiskiem. Każda ceremonia, bez względu na punktację, była wyjątkowa, i nawet te trochę słabiej oceniane miały bardzo ciekawe elementy a ich wykonawcy zaskakiwali pod wieloma względami zgromadzonych.

Podium drugiej edycji PTS Classic - od lewej Piotrek, Kacper i Paweł

Na turniej stawiła się między innymi ekipa Wrocławskich Saunamistrzów, którzy debiutowali już na zeszłorocznym Silesianie, po wynikach widać że jednak formuła klasyczna przypadła im dużo bardziej do gustu, widać ogrom włożonej pracy i nie trzeba było długo czekać na efekty. Dużym zaskoczeniem okazał się debiutant Vasyl Hrebinnyk, oczarował w saunie swoimi technikami, które choć trochę chaotyczne i wymagające uspokojenia i większego luzu, wyglądały widowiskowo, bardzo udany występ. Również jego koledzy Michał i Bohdan przeprowadzili bardzo udane ceremonie, z bardzo dobrze dobraną muzyką oraz eterykami. Petardą jednak okazał się Kacper Danisiewicz, który oczarował głownie damską część widowni zdobywając tytuł Saunamistrza Publiczności oraz Mistrza drugiej edycji PTS Classic. Kacper, myślę że mogę śmiało powiedzieć, to już pretendent do poważnych miejsc na poważnych turniejach, widać tutaj opanowanie, dobry warsztat, dobrą koordynację, słuch, oraz nienaganną prezencję, czyli wszystkie najważniejsze atuty Mistrza. Czuję że w najbliższym czasie może mocno zamieszać w rankingu Saunamistrzów.

 

Na PTS Classic zjawiła się również mocna ekipa z Rudy Śląskiej, m.in drugi Wicemistrz pierwszej edycji Paweł Pęcherz, mocno utytułowany Robert Żukowski oraz Piotr Biedrzycki, który tym razem okazał się lepszy od swych kolegów. Wziął sobie do serca rady z zeszłego roku i przygotował bardzo spokojną ceremonię relaksacyjną z wachlarzami w roli głównej, dobre dawkowanie olejków oraz temperatury, co w tej saunie nie było takie proste zapewniły mu bardzo dobre drugie miejsce tej edycji PTS Classic.

Stolica tym razem również dorzuciła swoje trzy grosze do turnieju, Saunamistrzowie Przemek Iberszer, oraz Paweł Pawelec, wpadli dogrzać nas w swoim stylu (Przemo nawet we Wrocławskim stylu :) ). Paweł robił to tak dobrze, że Publiczność oraz Jury wybrali go jako Drugiego Wicemistrza PTS Classic 2018, jego bardzo klasyczna ceremonia do muzyki, a jakże klasycznej oraz bardzo rytmiczne machanie zostało docenione. Brawo!

Oczywiście jak wspominałem, każda ceremonia miała coś ciekawego, jednakże jak to na zawodach ktoś musi wygrać a ktoś stanąć na ostatnich, wcale nie najgorszych przy tak zacnej ekipie, pozycjach. Wspaniali Saunamistrzowie z całej Polski z dwoma rodzynkami Mariolą i Weroniką zasługują na ogromne podziękowania, mam nadzieję że wynieśli z tego spotkania nowe doświadczenia i wzbogaci to ich warsztat, aby w kolejnej edycji powalczyć o lepsze pozycje.

Podsumowując całą imprezę, należy stwierdzić bez zbędnego kadzenia, że druga edycja turnieju PTS Classic w Łódzkiej Fali okazała się ogromnym sukcesem. Pod każdym względem impreza się udała, o czym mogły świadczyć uśmiechnięte twarze Saunamistrzów po zawodach i na after party :), ale również bardzo duża frekwencja saunowiczów oraz wspaniała atmosfera podczas całego minionego weekendu. Również ceremonie Mistrzów, odbywające się w niedzielę, odwiedzała spora rzesza saunowiczów, którzy dzień wcześniej nie załapali się na bilety. Mamy nadzieję że w przyszłym roku uda się rozszerzyć imprezę, tak aby mogła w niej wziąć udział większa ilość Saunamistrzów.

Dziękujemy za wspaniałe chwile spędzone pośród sauna-krejzoli, wszystkim zaangażowanym w projekt sponsorom (Bassau, Can You Escape?, Destresso), organizatorom, jury, saunamistrzom, obsłudze, za poświęcony czas oraz energię, Prezesowi PTS Mariuszowi Górskiemu, bez którego by się to na pewno nie udało. Rysiowi za wspaniałe fotki którymi dzielimy się tutaj z Wami oraz Kamilowi i Sławkowi za migawki z imprezy.

Widzimy się w saunie!

 

Wyniki drugiej edycji turnieju PTS Classic 2018

 

 Autor: Marcin dla poprawnesaunowanie.pl