Każdy prawdziwy saunamaniak, przynajmniej raz, był na turnieju Saunamistrzów w przeprowadzaniu ceremonii saunowych, które nastawione były na show i jak najlepsze opowiedzenie historii. Od dłuższego czasu brakowało bodźca, aby promować również ceremonie klasyczne, bez historii, przebrań i elementów widowiskowych, nastawionych głównie na profesjonalizm Saunamistrza, świadome użycie i dozowanie olejków eterycznych, które mają wprowadzić nas w stan relaksu i porządne dogrzanie, czego coraz częściej brakuje na ceremoniach. Przecież od takich ceremonii to wszystko się rozpoczęło, takie ceremonie odbywają się na co dzień w saunariach i to one przyciągają rzesze saunowiczów na codzienne ceremonie.

Polskie Towarzystwo Saunowe jako doświadczona organizacja, która współtworzyła wiele turniejów saunowych w charakterystyce show, podsłuchując szepty Saunamistrzów i saunowiczów, postanowiła zapełnić niszę i zorganizować tym razem turniej, w którym nacisk położony będzie na poprawne przeprowadzenie ceremonii zapachowej, nastawionej na zmaksymalizowanie efektu prozdrowotnego. Tak powstał pierwszy w Polsce klasyczny turniej Saunamistrzów PTS Classic.

Na arenę zmagań Saunamistrzów PTS wybrał swojego Partnera, Saunarium Borowinowa w Krakowie, dysponujące imponującą sauną Event w której odbywać się będą ceremonie turniejowe. 4 marca, 16 zawodników, stanie w szranki o tytuł najlepszego Saunamistrza ceremonii klasycznych, oceniać go będzie profesjonalne jury stworzone z członków PTS, oraz publiczność. 

Ekipa www.poprawnesaunowanie.pl może poszczycić się współtworzeniem turnieju i oczywiście zda relację z całego przedsięwzięcia, lecz już wiemy, że będzie to petarda i zapraszamy wszystkich prawdziwych saunamaniaków na dwa dni (4-5.03.2017) ceremonii klasycznych w Saunarium Borowinowa w Krakowie.

 Autor: Marcin dla poprawnesaunowanie.pl