20.04.2017 Dzień pierwszy klasyfikacji

Piąta edycja Mistrzostw Polski Saunamistrzów to nie lada rocznica. Jak co roku, czołówka najlepszych Saunamistrzów i drużyn Saunamistrzów, wyłoniona w ciągu turniejów Sauna Cup, zebrała się w Termach Rzymskich w Czeladzi aby walczyć o najcenniejszą nagrodę - Wyjazd na Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Holandii. Prócz zakwalifikowanych zeszłorocznych zwycięskich dwóch drużyn, Mistrzów Świata - Łukasza Dłużniewskiego i Izy Żołądź, oraz  Wicemistrzów Świata - Sebastiana Dziurskiego i Łukasz Stajno, w trakcie tegorocznych Mistrzostw wyłonionych zostanie dodatkowo 3 Saunamistrzów, oraz 3 Drużyny, aby ponownie licznie reprezentować nas w tej najważniejszej w świecie saunowym imprezie.

W trakcie Mistrzostw, Polskie Towarzystwo Saunowe organizować będzie jak w zeszłym roku, konkurs na Saunamistrza oraz Saunateam Publiczności w którym zdobędą cenne nagrody, oraz wspaniałe trofea.

Nasza ekipa przez cały czas trwania, będzie relacjonowała Wam na żywo zmagania Saunamistrzów, jeśli nie możecie być z nami, choć gorąco zachęcamy Was, aby choć na jeden dzień do nas dołączyć i współtworzyć to wspaniałe wydarzenie.

No to zaczynamy!

 

10:15 Łukasz Stajno - Termy Krakowskie - "Ale to już było"

Łukasz przedstawił nam historię stworzenia świata. Ciężką pracę którą Bóg włożył w tworzenie flory, fauny, a na końcu w stworzenie człowieka na swoje podobieństwo. Świat który powstał w sześć dni był światem idealnym. Człowiek wybrał jednak inną drogą niż ta która była mu wybrana przed Boga. Swymi czynami zaczął niszczyć idealny świat, aż do momentu gdy Stwórca powiedział dość i przywrócił pierwotny porządek na ziemi. Zapachy jakie nam towarzyszyły to Lawenda, Cytryna, Golteria, Mięta Spearmint

 

 

11:00 Izabela Foryś/Gabriela Baran - Termy Krakowskie - "The Secrets of Geisha"

Dziewczyny z Term Krakowskich ukazały nam pracę gejszy. Te panie o umiejętnościach artystycznych, bawiąca gości rozmową, tańcem, śpiewem i grą na instrumentach dbały również o kulturę przebywania w świątyni czyli o poprawne saunowanie. Te dwie panie jednak trochę zaskoczyły zebraną publiczność, bo zmieniły się w wojowniczki i pokazały nam, że mieczem władają równie dobrze jak grą na instrumentach. Seans całkiem przyjemny lecz jest jeszcze co poprawić.

 

11:45 Maciej Piczura - Chochołowskie Termy - "Chico Latino"

Jose, meksykański plantator pomarańczy, powitał nas w swym przybytku w iście aktorski sposób. Zapowiedział swą podróż, od zbiorów pomarańczy, gdy w powietrzu mogliśmy podziwiać, niespodzianka, pomarańcze. Następnie pobiegł na targowisko, aby je sprzedać gdy powietrzu unosił się zapach cedru. Na koniec po udanych zbiorach i sprzedaży towaru porwał nas na tańce. Chyba każdy z obecnych bujał się do latynoskich rytmów, w odbiorze ceremonii pomogło to, że Maciek ma niebywały talent taneczny, w przerywnikach, między pokazami wspaniałych technik machania ręcznikiem, mogliśmy podziwiać z jaką gracją porusza się po saunie. Nie było tutaj przypadkowego ruchu po saunie, każdy moment ceremonii zaplanowany był w choreografii. Wspaniały gorący seans. Brawo!

 

12:30 Maciej Zaczyk/Tomasz Dziurzyński - Lemon Resort SPA - "Vince & Jules"

Vince & Jules dostali misje "Eteryki", mieli odnaleźć olejki eteryczne takie jak cedr, cytryna, zielona mandarynka z miętą i gwajakowiec z kajeputem. Wszystkie one mieściły się w walizce pewnego zbira który ukrył ją przed szefem Vince. Mieli na tą misję tylko piętnaście minut, a okazało się, że po drodze mieli zabrać córkę szefa na potańcówkę. Vince tylko poczuł muzykę i tańcom jego nie było końca, aż w końcu Jules musiał go doprowadzić do porządku. Chłopaki wypełnili zadanie szefa w 100%, Eteryki odzyskane, córka szefa "wytańczona", a zbir unicestwiony. 

 

13:15 Izabela Krupa - Termy Krakowskie - "Męska robota"

Iza ponownie musiała wyręczyć swego zbijającego bąki męża Mariusza. W trakcie gdy on oglądał meczyk i popijał browarki, zaradna Saunamistrzyni zakasała rękawy i zabrała się za budowę pieca, który miał rozgrzać atmosferę na zbliżającej się parapetówce. Pełen profesjonalizm, zarówno jeśli chodzi o budownictwo (gruntowanie, profesjonalne układanie cegieł i wzmacnianie budowli) oraz techniki saunamistrzowskie którymi zachwyciła wszystkich zgromadzonych. Mimo drobnej budowy, Iza świetnie poradziła sobie z dogrzaniem zgromadzonych nawet na ostatnich półkach sauny, z wielką lekkością i zwinnością operowała ręcznikiem do kulminacyjnego momentu ceremonii, jaką była imprezka. Na parapetówce poczęstowała wszystkich szampanem i dużą ilością szybkich podmuchów do energicznej muzyki. A to wszystko z uśmiechem na twarzy, super!

 

 

14:00 Katarzyna Klajn/Anna Kluczyńska - Ślęza/SKY Tower Wrocław - "Arabian Night"

Ten team przedstawił nam historię dwóch sułtanek które szukały antidotum na truciznę jaką jedna z nich miała dostać od sułtana podczas pełni księżyca. Dziewczyny były świetnie przebrane, muzyka klimatyczna, a użyte gadżety jeszcze mocniej wprowadzały nas w arabskie klimaty. 

 

14:45 Gabriela Baran - Termy Krakowskie - "Fire Games"

Gabi w roli Katniss z Igrzysk Śmierci to prawdziwa gratka dla fanów tego tytułu oraz ... pięknych kobiet :) Gabrysia świetnie przedstawiła historię z książki i filmu o tym samym tytule. Dzielna łuczniczka gdy wybrana została do reprezentowania swojego Krakowskiego dystryktu, z początku nieśmiale, lecz z czasem, gdy wpadła w wir walki, z coraz większym zaangażowaniem, postępowała ze swoimi przeciwnikami, eliminując ich runda po rundzie. Końcówka należała totalnie do niej, świetne techniki, bardzo dopracowane w ogromnym tempie zaowocowały pokonaniem ostatniego przeciwnika. Zwycięska Saunamistrzyni opuściła saunę żegnana gromkimi brawami.

 

15:30 Damian Rurarz / Sylwia Skarbek - Hotel Bińkowski - "Mr. & Ms. Smith"

Pan i Pani Smith, małżeństwo z siedmioletnim stażem. Obiadek, gazetka, cieple kapcie, po prostu nuda. Tak było dopóki nie dostali zlecenie sami na siebie. Wtedy odkryli, że to pozornie nudne małżeństwo było przykrywką obojga z nich. Ci nudziarze mieli dość specyficzne zawody, byli płatnymi zabójcami. Zleceń na siebie samych jednak nie mogli wykonać, było to ponad ich możliwości, miłość wygrała. Wspólnie postanowili zlikwidować swojego szefa Mariusza G. ps. Prezes. Zlecenie wykonali i zakończyli karierę zawodową. Oddali zlecenia Vince & Jules.

 

 

16:15 Ryszard Rak - Hotel Kotarz - "Luna"

Seanse Ryśka, ach, kto jeszcze nie był, nie wie co traci. Cebula na piecu, świeżo tarte w moździerzu ziele angielskie i niesamowite, naturalne aromaty prosto od wschodnich braci, moczona pokrzywa i wanty brzozowe maczane w propolisie to wszystko było elementami seansu. Czy ktoś potrafi zrobić tyle dobrego dla naszych ciał i dusz co Rysiek? Po takich seansach nie chce się wychodzić z sauny.

 

 

17:00 Sebastiam Dziurski / Łukasz Stajno - Termy Krakowskie - "O dwóch takich..."

Sebastian i Łukasz, duet któremu nie może się nie udać seans. Są jak bracia, rozumieją się bez słów. Inni na seanse drużynowe przygotują się miesiącami, a oni wchodzą do sauny i po prostu machają, ba machają tak jakby faktycznie przygotowywali się miesiącami. Tym razem połączyli dwa swoje seanse, marionetki i lustro. Było to ciekawe połączenie ale czy na finał? Na pewno seans dobrze przemachany, dużo synchronów, dobrze dogrzany. Ciekawi nas jak to ocenią sędziowie.

 

17:45 Krzysztof Holeczek - Termy Rzymskie - "The Maori"

Na wstępie trzeba powiedzieć że to chyba najlepszy seans Krzyśka. Wcielił się on w rolę Maoryskiego wojownika o czym świadczył jego strój i charakterystyczne tatuaże. Świetnie wykorzystany temat, był taniec maoryskich wojowników (choć zabrakło trochę głośnych okrzyków jakie zwykli wydawać :) ) walka ręcznikami, odgrywanie wojennej pieśni na bębnie. Od strony fachu Saunamistrzowskiego również niczego nie brakowało, były dopracowane techniki, przerzuty ręcznika przez piec i efektywne dogrzewające podmuchy flagą, wszystko w takt muzyki. Toa mahi pai!

 

19:15 Miłosz Nycz - Termy Krakowskie - "Studenckie życie"

Miłosz wszedł do sauny jako staruszek z brodą. Żalił się nam, że teraz, to już bliżej niż dalej, ale jak wspomina swoje życie, to nie żałuje jego przebiegu. Pokazał nam swoje życie jako studenta, oj było imprezowo. Późniejsze życie, to pierwsza praca, która nie koniecznie była dobra, ale od czegoś trzeba było zacząć. Nudna praca w biurze za kilka groszy i nagle telefon z propozycją pracy jako saunamistrz i dużo wyższymi zarobkami. Miłosz zdecydował, że spróbuje nowego zawodu, w końcu nie ma nic do stracenia, a kasa lepsza. Seans zakończył w typowym ubraniu saunamistrza podczas prowadzenia seansu.

 

 20:00 Krzysztof Holeczek / Arkadiusz Ufnal - "Książę i mistrz"

Książę Arek chciał zdobyć pierwsze miejsce w zawodach saunamistrzów które organizował w swoim królestwie. Arek dostał wieści, że w jego kraju jest pewien zawodnik który aktualnie jest żebrakiem, ale wcześniej pięć razy zdobył mistrzostwa świata. Książę rozpoczął poszukiwania i w niedługim czasie znalazł owego żebraka. Stary mistrz na początku nie chciał się przekonać aby uczyć księcia, mało tego, nie był przekonany, że sam jeszcze coś potrafi. Jednak Arek wyprosił u mistrza nauki i zaczął szkolenie. Postępy Arka były ogromne, jednak mistrz zobaczył, że do wygrania zawodów brakuje im synchronów. Kolejne lekcje, to nauka machania synchronów. Lekcje nie były łatwe lecz dały rezultat. Książę Arek wraz ze starym mistrzem wzięli udział w zawodach i zajęli pierwsze miejsce. 

 

20:45 Katarzyna Klajn - Ślęza - "Black Swan"

Ostatnia ceremonia indywidualna tego dnia w wykonaniu Kasi to prawdziwa petarda. Pod każdym względem była to ceremonia kompletna. Piękna choreografia, wspaniały wystrój i niebywała atmosfera w trakcie całej ceremonii. Kasia praktycznie całą ceremonię przemachała na paluszkach pływając po saunie, nie wiadomo było czy patrzeć na ręce i fruwający ręcznik, czy układające się w nieludzkich figurach baletowych nogi. Na wielu twarzach przez całą ceremonię nie znikał zachwyt i nic dziwnego, bo było to niebywałe przeżycie. Brawo!

 

21:30 Mieszko Kluska / Michał Polakiewicz - Hotel Piwniczna - "Podróż"

Seans podobno był połączeniem dwóch seansów indywidualnych. Mieszko wcielił się w rolę czarnego górala, Michał grał mnicha. Mieszko wszedł w posiadanie mapy prowadzącej do ukrytego skarbu, jednak, pomimo wielu prób, nie mógł do niego dotrzeć. Postanowił więc zwrócić się o pomoc do Mnicha, który stwierdził, że kluczem do dotarcia do skarbu jest ujarzmienie pokus swego ciała i duszy. Rozpoczęło się wiec mordercze szkolenie Górala. Po pewnym czasie Mnich uznał, że Mieszko jest gotowy i razem wyruszyli w podróż. Po drodze czekało na nich wiele niebezpieczeństw, ale dzięki współpracy bohaterowie szczęśliwie dotarli do celu wędrówki. Na miejscu okazało się, że skarb to, wbrew oczekiwaniom Górala, nie są dudki, bowiem sens wędrówki wyjaśnił Mnich w słowach: "Prawdziwy skarb masz w sobie".

 

Przed nami kolejny dzień wzmagań indywidualnych i drużynowych, dziś wieczorem okaże się kto wystąpi jutro w finale. Jutro najlepszych 6 ceremonii indywidualnych oraz drużynowych.

 

 10:15 Daria Dembińska / Izabela Krupa - Termy Krakowskie - "Nocna zmiana"

Siostry wielokrotnie przełożone Daria i Izabela zaprosiły nas do obserwacji swojego nocnego dyżuru. Pech chciał, że nie było spokojnie jak zwykle. Pojawili się pacjenci z rozpoczętą akcją porodową. Jak zazwyczaj w takich sytuacjach więcej problemów sprawiał przyszły ojciec niż sama rodząca. Ale pielęgniarki poradziły sobie i z tym pacjentem. Zgrabne ruchy ręczników i nie tylko ich ;) szybko przyniosły poprawę zdrowia "tatusia" i można było w 100% zająć się rodzącą matką. Poród w saunie to fińska tradycja dlatego poszło bez problemu. Dziewczyny zachwyciły w saunie wieloma synchronicznymi momentami i doskonałą współpracą w duecie. Wiele trudnych technik i wszystkie wykonane z gracją i poprawnie. Było ciepło i sympatycznie. Bardzo udany aufguss, dzisiejsza czołówka murowana. 

 

 

11:00 Mateusz Kupiński - Bassau -  "Z Życia Luigi"

Luigi wiódł spokojne życie we Włoszech, wszystko było by super gdyby nie brak pieniędzy. W poszukiwaniu dobrobytu wyjechał do USA, a tam poznał "rodzinę" i zaczął pracować dla niej. Mafia daje dużo dobrobytu ale jak wiadomo nie jest w zgodzie z prawem. Interesy kręciły się całkiem nieźle, Luigi gromadził majątek i cieszył się uznaniem rodziny. Wszystko szło w dobrym kierunku dla Luigiego gdyby nie wpadka i złapanie przez policję. Nasz bohater trafił do wiezienia i został poddany resocjalizacji. Po wyjściu z wiezienia wrócił do Włoch ale do biznesu już nie powrócił, postanowił wieść uczciwe życie. 

 

11:45 Tomasz Fiszer/ Mateusz Sammler - Termy Tarnowskie - "Pat&Mat"

Pati i Mat, czyli bajka z mojego dzieciństwa. Dwóch kolegów miało restaurację ale mimo tego że ludzie do niej przychodzili to jakoś niechętnie kupowali posiłki. Do Pata doszła informacja iż niedaleko jest saunarium które do tej pory było rentowne, ale gdy zmieniło taktykę i zaczęło wpuszczać klientów w gaciach do sauny ich biznes staczał się równią pochyłą. Pat poddał pomysł, warto przechwycić klientów tego saunarium i zacząć zarabiać. Pat i Mat nie mieli nic aby rozpocząć kolejny biznes, ale co to dla takich zuchów. 

 

12:30 Marcin Ciesielski - Termy Maltańskie - "Deadpool"

Marcin ponownie pojawił się na zawodach w roli chaotycznie neutralnego superbohatera Deadpoola. Ilość przedmiotów użytych na ceremonii wymagała chyba wynajęcia ciężarówki :) Deadpool przybył do nas z całym arsenałem broni wodnej, były nieodłączne pistolety, karabin a nawet bazooka, bo podczas ratowania swej lubej nie można przebierać w środkach. Duża porcja czarnego humoru, ciepła i świetna praca ręcznikiem, tak należało by podsumować ceremonię. Marcin oczywiście uratował swą wybrankę i żyli długo i zwariowanie :)

 

13:15 Izabela Foryś / Gabriela Baran / Łukasz Stajno - Termy Krakowskie - "Lowe & Wave"

Iza i Łukasz wcielili się w parę taneczną, a Gabriela została reporterką opisującą ich występy. Łukasz z Izą czarowali nas swym tańcem, a reporterka obserwowała i robiła notatki. Łukasz jednak widział błysk w oczach Gabrysi i chęć do zatańczenia z nim. Na wspólny taniec tej dwójki nie musieliśmy długo czekać, Łukasz porwał nową partnerkę do tańca i jak się okazało pani reporterka równie dobrze potrafi tańczyć co pisać. Sielanka nowej pary jednak nie trwała długo, stara partnerka upomniała się o Łukasza. Zbuntowała Gabrysię i obie rzuciły mistrza tańca. On jednak nie mógł się z tym pogodzić i postanowił pogodzić obie partnerki i zatańczyć z obiema jednocześnie. To co się działo gdy tańczyli we trójkę przerosło oczekiwania wszystkich. Pełen synchron połączony z tańcem. Seans zdecydowanie najlepszy z widzianych do tej pory drużynówek. Coś nam się wydaje że będzie jak nie na podium to bardzo blisko.

 

 

14:00 Sebastian Dziurski - Termy Krakowskie - "Tata na medal"

Kiedy rodzą Ci się dzieci, twoje życie zmienia się nie do poznania. Musimy zrezygnować z niektórych zwyczajów, oraz podporządkować swoje życie dziecku. Sebastian pokazał nam dzień z życia tatusia, żona zostawiła go z malutką córeczką, pech chciał że akurat w dniu finałowego meczu. Oczywiście Tosia miała w nosie to że tata chciał sobie obejrzeć meczyk, absorbując mu cały czas, a to siusiu, potem papu, przy dziecku cały czas jest robota. Całą tą gonitwę wynagradza nam jednak uśmiech dziecka i rozczulające Kocham Cię. Sebastian odwalił kawał dobrej roboty, nie tylko jako tata, ale przede wszystkim jako Saunamistrz, widać że jest w dobrej formie. 

 

14:45 Damian Sołtysik / Izabela Fabiś - Termy Rzymskie - "Podboje Cezara"

Damian w roli Cezara i Iza jako Kleopatra. Na tym seansie byliśmy świadkami podbojów wielkiego Imperatora i nie mowa tu tylko o podbijaniu państw i innych narodów, ale również o podbojach miłosnych. Między walkami widzieliśmy Cezara, który potrafi okazać czułość. Kleopatra oczarowana Cezarem przyjęła zalotnika. Historia wszystkim znana, więc nie ma się co rozpisywać.

 

15:30 Karolina Jarząbek - Termy Chochołowskie - "Rytuał czerwonej kapłanki"

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Gry o Tron. Czerwona kapłanka Melisandre, w trakcie rytuału ożywienia Johna Snowa, pokazała prawdziwą magię. Od samego początku wprowadziła nas w niesamowity klimat, na uwagę zasługuje piękna przemowa w języku angielskim z pięknym brytyjskim akcentem. Kapłanka czarowała nas ręcznikiem do muzyki przewodniej serialu Gra o Tron, jestem pełen podziwu, że po tak krótkim czasie Karolina posiadła takie umiejętności. Bardo dobra synchronizacja z muzyką, duży spokój i opanowanie, od samego początku do końca ceremonii była w swojej roli, którą zagrała wyśmienicie.

 

 16:15 Bartłomiej Wybrański / Rafał Bil - Aqua Lublin - "Monasterium"

Dwóch mnichów zabrało nas do Lublina, do swojego opactwa braci Bernardynów. Tam ukoili nasze nerwy ziołami z własnej hodowli. Gdy już poczuliśmy się lepiej braciszkowie przenieśli nas w czasie do roku 1871 kiedy to wielki pożar ogarnął ich klasztor. Zapowiedzieli nam jednak, że nie mamy się czego bać, ponieważ jest z nami przeor Leszek i dyrektor Mariusz, oni nas obronią i zgaszą płomienie. Na samym końcu aby dać nam wytchnienie braciszkowie zerwali świeżą miętę, dzięki której mogliśmy odpocząć po przeżyciach ukazanej nam historii. 

 

17:00 Izabela Foryś - Termy Krakowskie - "The Cathedral"

Iza, cyganka uciekająca przed wojną, która znajduje schronienie w katedrze, takie temat przewodni towarzyszył ceremonii tej pięknej Saunamistrzyni z Term Krakowskich. Początek to tańce i swawole cygańskiej piękności, muzyce cygańskiej przygrywały dzwoneczki, które przywieszone do pasa, przy każdym ruchu Saunamistrzyni stwarzały świetny efekt. Niestety w ucieczce Saunamistrzyni zgubiła dzwoneczki i gdy znalazła schronienie na neutralnym gruncie, klimat zmienił się na bardziej spokojny i tajemniczy, tak było już do końca. Iza mimo początkowego sporego stresu, dała radę i zachwyciła nas swymi pięknymi technikami.

 

17:45 Maciej Piczura / Klaudia Szczurek - Termy Chochołowskie / Borowinowa - "Wyloguj się do życia"

Maciej, student ASP chce poderwać fajną dziewczynę. Problem w tym że Klaudia, bo o niej mowa jest dzieckiem Internetu,Facebook, Snapchat, Instagram i inne socjal media, tyle powiadomień, tyle polubień, nie ma czasu na życie poza Internetem. Maciej jednak nie daje za wygraną, robi wszystko by być zauważonym przez Klaudię. Maciej mimo tego że jest na studiach pracuje również jako saunamistrz i zabiera Klaudie do sauny gdzie pokazuje jej jak macha ręcznikiem i robi seanse, daje Klaudii ręcznik aby i ona spróbowała. Tu następuje przełamanie i wylogowanie do życia. Historię kończą machając wspólnie seanse, oraz uwolnieniem Klaudii od Internetu. Seans naszym zdaniem również godny podium.

 

18:30 Dawid Bochen - Bassau - "Game Over"

Dawid przyzwyczaił nas już do mocno imprezowych ceremonii, podczas których musi wydarzyć się coś ciekawego. Tak też było tym razem. Przywitał nas lekkoduch - imprezowicz, który za nic brał sobie rady mamy i babci aby w końcu się ustatkować. Jednakże gdy spotkał w końcu tą właściwą kobietę, wszystko uległo zmianie, stał się odpowiedzialny i rozpieszczał swą damę. Na koniec imprezowicz został uziemiony na dobre, to tytułowe game over, czyli gps założony na palec. Mimo przeciwności losu i słabego materiału z którego zrobione były spodnie, próbujące przerwać mu tą ważną chwilę, związał się na dobre ze swą ukochaną, a co było dalej, to już całkiem inna historia.

 

 19:15 Krzysztof Holeczek / Radosław Wielhorski- Termy Rzymskie - "Wielki Gatsby"

Tytułowy bohater jest milionerem, jeździ po saunach aby odnaleźć miłość swojego życia, Daisy. Te podróże trwają wiele czasu, aż w końcu lokaj przynosi wiadomość że na następnej imprezie w saunie Daisy ma się pojawić. Gatsby urządza jeszcze większe show niż zwykle, wszystko specjalnie dla swej miłości. Cała sauna kiwa się w rytmy muzyki i wiwatuje na cześć organizatora. Wydawać by się mogło, że impreza trwa w nieskończoność gdy nagle w trakcie kolejnego utworu milioner prosi, aby Daisy wyszła z tłumu. Tej jednak nie było. Załamany milioner wychodzi, a lokaj kwituje iż "Prawdziwej miłości nie kupi się za pieniądze". 

 

19:15 Anna Kluczyńska - SKY Tower Wrocław - "Złodziejka"

Poszukiwana po napadach w Rudzie Śląskiej i Tarnowie Podgórnym złodziejka dzieł sztuki Anna znów w akcji. Tym razem upatrzyła sobie obraz znajdujący się w Pałacu Saturna w Czeladzi. Pokonała niesamowite zabezpieczenia, rozbroiła alarm w ostatniej setnej sekundy, oszukała policję i zagrała na nosie właścicielowi obrazu. Wszystko to okraszone pięknymi zapachami, niesamowitą pracą ręcznika i świetnym wzrostem temperatury. Widać że Ania wciąż wzbogaca swoją ceremonię o nowe smaczki, oby tak dalej, chcemy więcej!

 

20:45 Aleksandra Ziętek / Izabela Krupa / Miłosz Nycz - Termy Krakowskie - "Moulin Rouge"

Znów seans na podium. Okazało się, że Miłosz pochodzi z saunowej rodziny i jedynej kobiecie z którą może się ożenić też musi być z szacowanego rodu saunowego,  w przeciwnym wypadku nastąpi mezalians. Miłosz pochwalił się perłami które od zawsze są w jego rodzinie przekazywane kolejnym kobietą. W szranki stanęły dwie piękne kobiety, a kunsztem machania ręcznikiem nie odstępowały nawet na trochę od siebie. Miłosz miał dylemat którą wybrać. Nie potrafił odrzucić jednej, postanowił przyjąć obie. Jedna z wybranek nie mogła się pogodzić z tym faktem, lecz Miłosz przekonał Izę iż tak będzie dobrze, bo obie darzy wielkim uczuciem i żadnej nie może odrzucić. końcówka historii to machanie seansu wspólnie, trzy osoby i sześć ręczników i wierzcie mi, to na prawdę robi wrażenie jak wszystkie sześć synchronicznie wirują w powietrzu.

 

 21:30 Damian Rurarz - Hotel Binkowski - "The Return of the King James"

Damian zaprezentował seans w swoich klimatach - kosz i rap. Przedstawił historię Jamesa LeBrona, gwiazdy amerykańskiej koszykówki. James grając w Cleveland Cavaliers szybko zdobył uznanie, za którym przyszły wielkie pieniądze i rozdmuchane ego. Doprowadziło to do opuszczenia "rodzinnego" klubu i, w pogoni za kasą i sławą, przenosin do Miami Heat. Po czasie do koszykarza dotarło, że zawiódł - zawiódł drużynę, kibiców, trenera i siebie. Powrócił więc do ukochanego Cleveland, i stawiając na czyny, a nie słowa, poprowadził swój zespół do mistrzostwa. Świetny seans okraszony dobrą, rytmiczną muzyką oraz mnóstwem widowiskowych technik.

 

Nadszedł ten długo wyczekiwany moment. Finały V Mistrzostw Polski Saunamistrzów. Cały Team Term Rzymskich pracuje jak w ukropie. Wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Saunamistrzowie podekscytowani, publiczność czeka z niecierpliwością. Przed nami wiele fantastycznych seansów. Jeszcze nie jest za późno. Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy mają możliwość tu przybyć. Jakość seansów gwarantowana, w końcu to Mistrzostwa Polski, do tego Finały. Ekipa www.poprawnesaunowanie.pl jest oczywiście na miejscu. Postaramy się opisać jak najwięcej seansów. Zapraszamy !

 

10:30 Mateusz Kupiński  - Bassau - "Z Życia Luigi"

Luigi pochodzi z Włoch. Jest to młody człowiek, który postanowił poszukać szczęścia i kariery za wielkim Oceanem. Udał się do Stanów Zjednoczonych. Traf chciał, że zainteresowała się nim mafia. Zaczął dla nich pracować. Początek jego kariery zapowiadał się fantastycznie. Luigi zarobił dużo pieniędzy. Dosłownie rzucał nimi po saunie, stać go było na wiele. Skrzynka Whisky dla niego to jedynie fraszka. Dni spędzał na zabawach i pijatykach. Takie życie jednak zmęczyło go szybko. Zatęsknił za domem rodzinnym i tam na sam koniec się udał. 

Mateusz w zabawny sposób przedstawił tą historię. Udało mu się pokazać poszczególne elementy. Najbardziej energetycznie było po drugim polaniu (gdy Luigi jest u szczytu kariery i przechodzi etap imprezowy). Byliśmy świadkami wielu wspaniałych i szybkich technik. Seans był gorący i bardzo przyjemny.

 

 11:15 Damian Rurarz, Sylwia Skarbek - Hotel Binkowski - "Mr. & Ms Smith"

Zwykła para, najzwyklejsza na świecie. Po ślubie 6 czy 7 lat (zdania są podzielone). Niby zwykła para, ale zawód mają nietypowy. Oboje są płatnymi mordercami (w tym przypadku płatnymi Saunamistrzami). Pewnego dnia, zadzwonił do nich nowy zleceniodawca. Oboje tego samego dnia otrzymali zlecenie. Niby takie jak zwykle. Trzeba kogoś załatwić. Jednak tym razem, Pan Smith miał załatwić Panią Smith, a Pani Smith miała załatwić Pana Smitha - uff jakie to skomplikowane. Jednak tu ich profesjonalizm się skończył. Postanowili odszukać zleceniodawcę i pozbyć się niewygodnego zlecenia. No, a jak to wyglądało w saunie. Myślę, że udało im się obronić z tematu. Historię było widać, co chwilę mieliśmy nawiązania do tematu przewodniego. Technicznie bywało różnie, przy czym, bardzo fajne były synchrony i przekazywanie ręcznika. Udało im się zrobić coś unikatowego co w saunie jest niespotykane. Do tego seans był ciepły i świetnie wymachany. Oby takich więcej. Gratulacje !!

 

12:00 Katarzyna Klajn  - Ślęza - "Black Swan"

Kasia to niesamowity żywioł. W saunie potrafi stworzyć klimat dla innych nieosiągalny. To tak jakbyśmy przenieśli się do innego świata. Świata, który wykreowała Ona, nasz Saunamistrz, magik wszech czasów. Zaklęta w łabędzia przedstawiła historię dobra i zła. Owiany mgłą las, to nasza sceneria. Mgła unosi się w powietrzu. Kasia rozpoczyna swoją pieśń łabędzią. Delikatny ptak, który zmaga się z mrocznymi siłami. Walka trwa na kilku płaszczyznach, na zewnątrz i wewnątrz tego pięknego zwierzęcia. Kasia przedstawiła to w sposób nie potrzebujący wyjaśniania. Każdy jej ruch to ruch łabędzia, każdy gest jest przepełniony gracją i delikatnością. Jak Ona przy tym wszystkim jest jeszcze w stanie machać ręcznikiem. Tego nie wiem. Widziałem, a nie wiem. Wszystko było dopracowane i w pełni wykończone. Kasia w bardzo krótkim czasie, wyniosła tą sztukę na wyższy poziom. Ma doskonałe wyczucie muzyki, porusza się prześlicznie. Doskonale kontroluje wytworzoną atmosferę i uśmiecha się jak siódmy cud świata. Do tego przeprowadziła jeden z najlepszych seansów jakie w życiu widziałem. Wielkie gratulację i powodzenia na wynikach :)

 

 12:45 Maciej Piczura, Klaudia Szczurek - Chochołowskie Termy, Borowinowa - "Wyloguj się do życia"

Klaudia to typowa młoda osoba. Wychowana przez internet. Jej jedynymi wartościami są "lajki". Najlepsi przyjaciele to Ci, którzy są poznani na necie. Anonimowi, nie mogący jej oceniać, przy których myśli, że może być na prawdę sobą. Pewnego dnia poznaje studenta ASP. Przystojniaka, który mocno namiesza w jej dotychczasowym życiu. Oboje postanowili "wylogować" ją do życia. By poznała, na czym ono tak naprawdę polega. Maciek, używa do tego swojej pasji. Wymyślił sobie, że kontakt z ludźmi w saunie, machanie dla nich ręcznikiem, jest idealnym remedium na Jej przypadłość. Oczywiście udało się. Zakochali się w sobie. Od tej pory razem wykonują seanse. W saunie rozumieją się doskonale. Byliśmy świadkami niesamowitej ilości synchronów, który wyszły im bardzo dobrze. Czy machali osobno czy razem. Wszystko to oglądało się bardzo przyjemnie. Szczególnie ciekawe były momenty, gdzie nie dość, że synchronizowali się ze sobą, to jeszcze z muzyką, gdy była szybka, oni szybko, gdy zwalniała - oni zwalniali. Bardzo fajnie to wyglądało. Seans podobał się wszystkim. Gorące brawa na koniec są na to wystarczającym dowodem. 

 

13:30 Karolina Jarząbek  - Chochołowskie Termy - "Rytuał czerwonej kapłanki"

Melisandre, to kapłanka z książki Gra O Tron. Czci Pana Światła. Ma on wielką moc, może nawet ożywić wybraną przez nią osobę. Wszystko oczywiście ma swoją cenę. Ona o tym wie. Zdarzyło się jednak, że John Snow został podstępnie zamordowany. Melisandre wie jednak, że Pan Światła ma dla niego plan. Wie, że jest szansa by go ożywić. Zaczęła swój rytuał. Rytuał jak zwykle w wykonaniu tej kapłanki jest krwawy i gorący. W wersji saunowej, jasne jest, że wersja gorąca będzie dominująca. Tak też było tym razem. Aby kogoś ożywić, trzeba wykonywać skomplikowane ruchy. W pełnym skupieniu wprowadziła się w trans. Raz jeden ręcznik, raz dwa. Wszystko to pomagało jej w osiągnięciu swojego celu. Rytuał nabiera tempa. Magia i czar, tym właśnie są podszyte jej dwa ręczniki. Dokonują prawdziwych cudów. Kręcą się, wiją, wzbudzają powietrze, rozprowadzają eteryki. Jak w krypcie czarownicy. Ale liczy się efekt. Nasz zmarły już zmarłym nie jest. Ożył. Chwała jej umiejętnościom.

 

14:15 Daria Dembińska, Izabela Krupa - Termy Krakowskie - "Nocna zmiana"

Tym razem mieliśmy okazję podejrzeć troszkę jak wygląda zawód Pielęgniarek. Oczywiście biorąc pod uwagę, że rzecz się dzieje w Polsce, w Polskim szpitalu. Co oczywiście nie było bez wpływu na to co mieliśmy okazję zobaczyć. Trafiła nam się zmiana nocna, w której dziewczyny miały odebrać poród. Przede wszystkim musiały się uporać z bardzo zdenerwowanym "przyszłym" ojcem. Którego trzeba było ocucić i dostarczyć mu tlenu. Przydał się wachlarz i ich umiejętności. Dziewczyny dostarczyły nam rozrywki na wysokim poziomie. Ich synchrony były dopracowane, popisy solowe były energiczne i fajnie wykończone. W między czasie, gdy techniki nam się fajnie rozwijały, dziewczyny dostały telefon z oskarżeniami o korupcję. Szybko przebrały się za policjantki (gdyby tylko takie były w rzeczywistości, to chciało by się trochę pobroić). Jednak czujna Iza postanowiła zrewidować Darię. Miała nosa. Pieniądze upchane były w staniku. Sprawa rozeszła się po kościach. Teraz już w pełni rozluźnione weszły na wyżyny swoich umiejętności. Byliśmy świadkami wielu ciekawych akcji zespołowych, które były przeplatane udanymi synchronami. Na samą myśl, człowiekowi robi się gorąco.

 

15:00 Sebastian Dziurski  - Termy Krakowskie -"Tata na medal"

Sebastian postanowił podzielić się z nami jego wizją przyszłości. Córka Tosia, mecz piłki nożnej, a On sam. Jego kobieta gdzieś wyszła. On jednak próbuje jakoś poradzić sobie i obejrzeć ten mecz. Córka przy tym, za nic sobie ma to co On chce. Wystarcza dokładnie chwila, a Tosia już podnosi płacz i przeszkadza. No trudno trzeba sobie zdać sprawę z tego, że dzisiaj meczu nie obejrzy. Trzeba się zająć córką. Przy dźwiękach przebojów dziecięcych, zaczęliśmy seans. W którym Tata Saunamistrz stara się zabawić jakoś swoje dziecko. Używa do tego, oczywiście, szerokiej gamy eteryków i swoich umiejętności w rozprowadzaniu powietrza. Tym razem, musi to być nie tylko efektywne, ale i też efektowne. Sebastian, przeszedł dziś samego siebie, dużo żartował i dobrze bawił się z publicznością. Technicznie też nie można mieć niczego do zarzutu. Wszystko było dobrze wykonane, ręcznik był szybki i słuchał się Saunamistrza w każdej sekundzie. Dzięki temu udawało mu się uśpić pociechę, a nas w pełni zadowolić i dogrzać. Dziękujemy.

 

15:45 Katarzyna Klajn, Anna Kluczyńska - Ślęza, Sky Tower Wrocław - "Arabian Night"

Sen nocy letniej. Arabska pustynia, a na jej środku pałac. W nim harem pewnego sułtana, w którym znajduje się 100 jego nałożnic. Spryciarz wymyślił sobie sposób na wymianę swoich nałożnic. Co jakiś czas częstuje je pucharami z napojem. W jednym z nich jest trutka. Jedna z nich zginie. Na szczęście dziewczyny dowiedziały się, że gdzieś na pustyni rośnie kwiat, z którego wywar jest odtrutką. Postanowiły go zdobyć. Seans po kolei przeprowadza nas przez wszystkie etapy tej opowieści. Dziewczyny przebrane za arabskie księżniczki, poruszają się w saunie niczym w transie. Ilość świetnie wykonanych technik jest duża, synchrony zapierają dech w piersi. Co chwilę mamy nawiązania do tematu. Dziewczyny wypijają puchar. Wyruszają w podróż po kwiat życia. Wszystko jest tak jak być powinno. Ich wykonanie jest hipnotyzujące. Mija zdecydowanie zbyt szybko. Nie będę osamotniony w tym, gdy powiem, że bardzo mi się podobało. Na takie seanse przychodzimy na mistrzostwa. 

16:30 Krzysztof Holeczek  - Termy Rzymskie - "The Maori"

Dźwięk migawki. Sekunda. Przenosimy się do Nowej Zelandii. Naszymi gospodarzami są Maorysi. Autochtoni, którzy regularnie przeprowadzają rytuał oczyszczenia. Złe emocje, zmęczenie, negatywna energia. Nie ma tu dla nich miejsca. Nie przy Krzyśku. Rytuał odprawiany jest w saunie. Co w wymowny sposób prorokuje to jak on będzie wykonany. Ciepło i dużo podmuchów rozgrzanego powietrza. Do tego eteryki i taniec Haka. Wojenny taniec Maorysów. Mający na celu pokazanie siły i odwagi oraz wolę zwycięstwa. Wszystko to doświadczyliśmy w saunie. Krzysiek dał z siebie wszystko. Taniec Haka w saunie widziałem pierwszy raz. Było to ciekawe doświadczenie. Jego tatuaże i ubiór również trafnie nawiązywały do Maorysów. Seans był kompletny i ciekawie wykonany. 

 

 17:15 Izabela Foryś, Gabriela Baran, Łukasz Stajno - Termy Krakowskie - "Love & Wave"

Dwie biedne dziewczyny, które wzdychają do tego samego faceta. No i "biedny" facet, który ma dwie dziewczyny. Tak mu ciężko, przy czym nie mogę się zmusić, żeby mu współczuć. Na początku miłość rozwija się "normalnie" między dwójką osób. Do tego dochodzi pewna redaktorka, która mocno namiesza im w życiu. Łukasz, ma też świetny sposób na podryw. Postanawia nauczyć ją Saunamajsterki. Staje za nią, obejmuje i razem z nią macha ręcznikiem. Wygląda to bardzo ciekawie, a przede wszystkim romantycznie. Zresztą jak cały seans. Momentami machali we troje, każdy ma dwa ręczniki. Sześć ręczników w saunie w jednym momencie - budzi respekt. A przede wszystkim podnosi temperaturę. Czyli jest to równia pochyła do sukcesu. Bo co jak co, ale my ciepło lubimy. Cała trójka świetnie machała. Technicznie są bardzo dobrzy i to było widać w każdej sekundzie seansu. 

 

18:00 Anna Kluczyńska  - Sky Tower Wrocław - "Złodziejka"

Nasza etatowa złodziejka, znowu dostała zlecenie. Tak się składa, że w Czeladzi znajduję się oryginał Mona Lisy, ręki Leonardo Da Vinci. Oczywiście, jej zadaniem jest dostarczenie tego działa zleceniodawcy. A, że na życie trzeba jakoś zarabiać. Ania zlecenie przyjęła. Obraz znajduje się w saunie. Wejścia strzegą czujniki podczerwieni. Jest na to sposób. Po spryskaniu powietrza, dokładnie widać wiązki czerwonego lasera. Dzięki temu Ania jest w stanie pomiędzy nimi, jakoś się przedostać. Gdy już była w środku. Zaczęła łamać pozostałe zabezpieczenia. Używała do tego - niczego innego - oczywiście ręczników. Latały jak zaklęte. Szybko je zmieniała łamiąc tym wszystkie blokady. W końcu udało jej się dostać do samego obrazu. Teraz pozostało tylko wydostać się na zewnątrz. By to zrobić podniosła jeszcze nieco temperaturę. Równomiernie rozprowadziła powietrze i już. Po wszystkiemu. Kolejny łup znajduję się w jej rękach. Na prawdę ciekawy seans.

 

18:45 Krzysztof Holeczek, Radosław Wielhorski - Termy Rzymskie - "Wielki Gatsby"

Pan Gatsby to bardzo bogaty człowiek. Ma domy, samochody, kamerdynera. Urządza wspaniałe imprezy. Z pieniędzmi się nie liczy. W życiu brakuje mu tylko jednego - Miłości. Od lat zabiega o nią u pewnej nieznajomej Daisy. Pewnego dnia dostał od niej list. Pojawiła się szansa, na to by ją zdobyć. By to osiągnąć urządził huczną imprezę. W saunie oczywiście. Wraz ze swoim kamerdynerem wyprawiali takie rzeczy, że nie uwierzą Ci co nie widzieli. Ręcznik dla nich to tylko przedłużenie ręki. Razem stworzyli team nie do pokonania. Ich ręczniki były wszędzie. Na nieszczęście, pomimo wszelkich pomyślnych znaków. Okazało się, że ich nadzieje były płonne. Daisy jednak się nie pojawiła. Gatsby już do późnej starości skazany jest na samotność. Całe swoje życie spędzi w saunie i wyleje swoje żale na piec. Jego cierpienia nasz zysk. Oby takich właśnie seansów było jak najwięcej. Brawo chłopaki !

 

To był już ostatni seans tych zawodów. Mniej więcej za godzinę zostaną ogłoszone wyniki. Zachęcamy wszystkich do śledzenia naszej strony bądź konta Facebook-owego. Jak tylko będzie to ogłoszone, będziemy publikować wyniki.

Kolejne, piąte już Mistrzostwa Polski Saunamistrzów za nami. Ekipa która reprezentować nas na Mistrzostwach Świata powiększona została o kolejne 3 drużyny i 3 piękne i zdolne Saunamistrzynie. Dodatkowo na rundzie relegacyjnej która będzie miała miejsce we wrześniu w Satamie, o start w Mistrzostwach Świata zawalczy Krzysiek Holeczek oraz drużyna Kasi Klajn i Ani Kluczyńskiej. Będziemy trzymać za wszystkich kciuki, szykuje się pasjonująca jesień w świecie saunowym.

W trakcie przeprowadzonego przez Polskie Towarzystwo Saunowe, konkursu na Saunamistrza i Saunateam Publiczności, zebrani saunowicze wybrali Karolinę Jarząbek, oraz drużynę Radka Wielhorskiego i Krzysztofa Holeczka. Gratulujemy!

Na koniec oczywiście dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to niesamowite wydarzenie, jakim były tegoroczne jubileuszowe Mistrzostwa. Jak zwykle mieliśmy okazję podziwiać niesamowite ceremonie, nie było tutaj przegranych, wszyscy którym udało się dostać do tego etapu są zwycięzcami. Dziękujemy również za niesamowite ceremonie podczas Mistrzowskiej nocy saunowej. Najlepsi w Polsce pokazali po raz kolejny, że wybór sędziów był trafiony i zapewnili wszystkim uczestnikom nie lada atrakcje dzięki crossoverom swoich ceremonii. Mam nadzieję że niebawem ponownie będziemy mieli przyjemność obserwować tak wspaniałe show.

Dziękujemy Termom Rzymskim za gościnę i już teraz zapraszamy na nadchodzące wydarzenia, czyli majówkowy długi weekend z Mistrzem Jirim Zakovskym oraz Lubię to party.