Macham już ręcznikiem od...

Macham już ręcznikiem od roku (2016). Swój początek zawdzięczam całej rodzinie w Sky Tower we Wrocławiu. Tam, każda z osób miała swój wkład w to czego się nauczyłam. Odnalazłam tam kawałek siebie. Po skończonych studiach tanecznych i przeniesieniu się do Wrocławia nie miałam możliwości powrotu do tańca. Kręcenie ręcznikiem dało mi namiastkę wyrażania się przez ruch co potem okazało się moją nową pasją.

 

Ulubione zapachy podczas seansu

Ulubione zapachy podczas seansu to cytrusy oraz eukaliptusy. Choć coraz bardziej przekonują mnie drzewa

Każdy zapach jest intrygujący i wybierając jakiś do seansu zamykam oczy i upajam się nim przez chwile... myślę także o tym, jakie właściwości ma dany olejek i na co chciałabym aby działał.

 

Czym kręcę najlepiej

Myślę że to nie ma znaczenia. 

Ręcznik, flaga czy wachlarz to tylko narzędzia. Ważne jest to, czy odzwierciedlamy rytm, muzykę i jej barwę. Pomyślmy, że np. muzyka rockowa a my używamy wachlarza, który bardziej przedstawia płynny delikatny ruch. Łącze więc wiele technik i narzędzi do rozprowadzania powietrza ale zawsze one odzwierciedlają emocje i muzykę.

 

Jeśli muzyka w saunie to tylko...

Jeśli muzyka w saunie to tylko taka, która jest mi bliska. Bardzo często jest ona związana z humorem jaki obecnie panuje mi na twarzy. Jednak gdy miałabym wybrać to przeważnie liryczne utwory z nutką pikanterii (L. Styrling, Lana Del Rey). Na moich seansach często gości reggae czy nawet kubański klimat choć czasami można posłuchać  Linkin Park i Green Day.

 

Osiągnięcia i cele na przyszłość

W tak krótkim czasie w jakim macha ręcznikiem uważam, że zdobyłam naprawdę wiele. Moje pierwsze zawody w Rudzie Śląskiej (Silesian Tower Fight) drużynowo zakończyły się złotem!  Indywidualnie miejsce 10- choć już tam zostałam zauważona umiejąc o wiele wiele mnie niż obecnie. Sauna Cup był dla mnie dużym wyzwaniem. Z Marcinem udało się nam jednak zdobyć 1 miejsce drużynowo i wejść do MP. Indywidualnie zdobyłam 2 miejsce w Termach Chochołowskich gdzie wymagająca sauna i dużo elementów w moim seansie było stresujących. Jednak udało się !!! Team z Anna Kluczyńską także okazał się owocny.

Tym sposobem nawet nie odpoczęłam po jednych zawodach a już szykowałam się na następne. Tym razem Mistrzostwa Polski. Zdobyłam 2 miejsce i jestem Vice Mistrzynią

Co będzie dalej ?? Aż sama jestem ciekawa.

 

Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem w saunie

Seans 15 minutowy przy wyłączonym piecu i udawaniu ze wszystko gra, choć woda przelatywała przez piec...i w ramach rekompensaty dla ludzi po seansie przeniosła się z nimi do 2 sauny i kolejne około 15min odbywał się sens. Wiec w sumie 30min szmuna

 

Seans z którego jestem najbardziej dumna

Seans z którego jestem najbardziej dumna, to finałowy seans na Mistrzostwach Polski. Dlaczego? Ponieważ nie dość, że wyszło wszystko co sobie wymyśliłam to miałam spokój ducha. Pierwszy raz weszłam do sauny, spojrzałam na ludzi i poczułam się jak na scenie własnego teatru. Czułam, że to moje 15 minut i że teraz ja jestem na scenie, jak kilka lat wcześniej na deskach teatru.

 

Okiem poprawnesaunowanie.pl

Marcin: Kasię pierwszy raz miałem przyjemność podziwiać na Silesianie w 2016 roku. W ceremonii indywidualnej widać było jeszcze sporo niedociągnięć, choć już nie brakowało pazura i pasji. Ceremonia drużynowa z Marcinem to była prawdziwa petarda i myślę że dała jej kopa do dalszej pracy. Kwalifikacje do Mistrzostw Polski w roku 2017 były dla Kasi pełne sukcesu. Zwieńczenie polskiego sezonu saunowego, uzyskaniem 2 miejsca indywidualnie, oraz 4 drużynowo to ogromny sukces. Liczę na więcej w Holandii i mam nadzieję, że będę mógł dodać do tego opisu  jesienią podium na Mistrzostwach Świata.

Odi: Niedługo po otwarciu wspaniałego Sauariu Ślęza we Wrocławiu postanowiłem wybrać się na sprawdzenie tego obiektu. Cisza spokój i piękne wnętrza. Nadszedł czas seansu, a w saunie tylko 3 osoby :) i wtedy wchodzi Kasia. Pomyślałem, "żółtodziób nic nie pokarze, ale będzie śmiesznie". Jakież było moje zdziwienie kiedy zostałem "dopieszczony". Może nie było idealnie technicznie i widać było tremę, mimo skromnej widowni, ale było naprawdę przyjemnie. Po seansie Kasia podeszłą do nas i zapytała czy zapachy były ok i co mogła by zrobić lepiej. Byłem pod wrażeniem. Każde następne spotkanie z tą Saunamistrzynią to ogromny progres. Apogeum Kasia osiągnęła na Miestrzostwarzch Polski, do był naprawdę kawał dobrego seansu.  Kasię jaką osobę odbieram bardzo pozytywnie, skromna i pełna pokory. Dzięki temu dużo słucha i dużo się samodoskonali. Życzę wielu sukcesów i będę się bacznie przyglądał tej Saunamistrzyni. 

Krzysiek: Zdecydowanie jednym z największych odkryć saunowych roku 2016 była Kasia. Co do tego nie mam wątpliwości. Jak wielu spoza Wrocławia, pierwszy raz obejrzałem jej seanse na Silesianie. O ile występ solowy nie zapisał mi się szczególnie w pamięci (uwaga: chodzi o wersję z Silesiana, która miała jeszcze dużo do poprawy, późniejsze "edycje" tego seansu to już inna liga), to ten drużynowy z Marcinem Minkiną pamiętam po dzień dzisiejszy. Mimo swych początków w tym rzemiośle, Kasia wniosła do niego bardzo wiele. Przede wszystkim świeżość i niesamowicie dużą dawkę pozytywnej energii. Po wejściu do sauny, Kasia natychmiast wypełnią sobą każdą wolną przestrzeń. Dzięki swojemu zapleczu tanecznemu jest wyjątkowo świadoma swojego ciała i jego ruchów. Wszystko to podnosi jej seanse na wyższy poziom. Jest wściekle zdolna i pracowita. Opanowała podstawy bardzo szybko, potem je doszlifowała, w tej chwili w saunie jest zjawiskowa. Co przyniesie przyszłość, aż boje się pomyśleć. Minęło już dożo czasu odkąd miałem okazje widzieć jej seans. Jestem przekonany, że teraz jest dużo lepiej, dzięki czemu jestem spokojny o jej występ na Mistrzostwach Świata.

Przemek:  Pierwsze spotkanie z Kasią nastąpiło na Silesianie w 2016 roku. Wtedy jednak młoda saunamistrzyni nie zapadła mi w pamięć, nie wyróżniła się niczym co mógłbym zapamiętać. Następne spotkanie, to już Mistrzostwa Polski gdzie zainteresowałem się Kasi seansem. Seans opowiadający o łabędziu, hmmm... zupełnie inne klimaty niż jej mistrza/nauczyciela, co nie zmienia faktu, że jednak widać kto uczył trzymać ją ręcznik. Nienaganna praca ręcznika, a do tego baletowe kroki i historia która budzi ciekawość. Wszystko to znalazłem na jej seansie podczas Mistrzostw Polski, a w rezultacie skłoniło mnie aby pójść na niego po raz kolejny gdy przeszła kwalifikacje żeby zobaczyć czy występ nie był incydentalny i zobaczę ten spektakl raz jeszcze. Cóż, nie był to pokaz przypadkowy i jednorazowy, widać ciężka pracę i rękę Łukasza. Kasia ma duże szanse aby na Mistrzostwach Świata zdobyć wysokie miejsce, czego jej życzę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

   

Kasia kręciła ręcznikiem w:

- Fitness Academy SKY Tower Wrocław

 Obecnie:

- Saunarium Basen Ślęza

 

Największe osiągnięcia:

- 1 miejsce drużynowo z Marcinem Minkiną na

  Silesian Towel Fight 4

- 1 miejsce drużynowo z Marcinem Minkiną na

   Sauna Cup 2017 Termy Tarnowskie

- 2 miejsce drużynowo z Anną Kluczyńską na

   Sauna Cup 2017 Termy Chochołowskie

2 miejsce indywidualnie na

   Sauna Cup 2017 Termy Chochołowskie

- 2 miejsce indywidualnie i 4 drużynowo z Anną Kluczyńską na

   Mistrzostwach Polski Saunamistrzów 2017 w Termach Rzymskich

Macham już ręcznikiem od...

Mój pierwszy kontakt z ceremoniami wykonywanymi saunie miał miejsce w 2015 r. Do światka saunowego wprowadził mnie Dawid Wąsowicz, za co jestem mu wdzięczna bo poznałam mnóstwo fantastycznych saunamistrzów oraz saunamaniaków. W rytuałach saunowych urzekła mnie gracja poruszania się z ręcznikiem, techniki machania oraz aromaty. Ucieleśnieniem gracji jest dla mnie Iza Żołądź, techniki -Łukasz Dłużniewski, szaleństwa -dwóch takich czyli S. Dziurski & Ł. Stajno, płynności machania-Zbyszek Owczarek, przygotowania do seansów- Adam Górka oraz wspomniana już Iza,mistrzem aromatów drzewnych jest dla mnie Rysiu Rak.

 

Ulubione zapachy podczas seansu

Zapachy staram się dobierać do tematu, muzyki oraz nastroju. Te, do których mam obecnie słabość to werbena, kolendra, paczulka imbirowa, kajeput oraz cedr. Generalnie lubię te orzeźwiające, mięty, cytrusy oraz zapachy ziemi ale wiem, że jest jeszcze mnóstwo takich, które są mi jeszcze nieznane.

 

Czym kręcę najlepiej

Najchętniej i najlepiej macham ręcznikiem. Jeden duży w zupełności starczy by wykonać kompletny seans. Po dwa trapezy sięgam kiedy mam mnóstwo energii i mam ochotę poszaleć :) po wachlarz sięgam rzadko, parzy mnie w ręce :)

 

Jeśli muzyka w saunie to tylko...

Jeśli chodzi o muzykę to lubię energetyczne skrzypce (Vanessa Mae, L. Stirling), wyraźne bity, przyjemne wokale (Jessie Ware, Birdy,). Niesamowite są połączenia muzyki tradycyjnej z nowoczesnością. Staram się dobierać muzykę do nastroju, ale też tak, żeby współgrała z działaniem zapachów.

 

Osiągnięcia i cele na przyszłość

By ludzie byli zadowoleni z tego, co robię. Chcę się rozwijać, doskonalić umiejętności. Zawody są dla mnie testem sprawności, kondycji, wytrzymałości, to możliwość wykazania się pomysłem, umiejętnością opowiedzenia historii za pomocą ręcznika . To taki miernik postępów,fajnie kiedy ludzie to doceniają i dobrze się przy tym bawią. A wysokie miejsce to nagroda za dobrze wykonaną pracę. Chciałabym poznać jakie to uczucie wiec jeszcze sporo prace przede mną. Po bardzo długiej przerwie od sauny to dla mnie duży sukces, że w ogóle wróciłam. Dzięki pomocy i wsparciu wielu osób znów mogę cieszyć się saunowaniem :)

 

Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem w saunie

hmmm, chyba nic takiego nie miało miejsca:),jeśli coś było to niech ktoś mi przypomni bo może słabo już z moją pamięcią

 

Seans z którego jestem najbardziej dumna

Ze „złodziejki”. Ten seans zapewnił mi 3 msc na STF IV w Aquadromie, awans na Sauna Cupie do Mistrzostw Polski 2017 i 1 miejsce na MP 2017 w Czeladzi.

 

Okiem poprawnesaunowanie.pl

Marcin: Anię miałem przyjemność poznać przy okazji wizytacji nowego wtedy obiektu w Kuniowie. Już wtedy, mimo to, że jej przygoda z ręcznikiem dopiero się zaczynała, widać było że ma do tego dryg. Każdą chwilę poświęcała aby nauczyć się czegoś nowego i jak najlepiej wykonywać ceremonie saunowe. Później miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, który odsunął ją od tego zajęcia, które zdążyła już mocno pokochać. Mimo to, śledziła poczynania swoich kolegów i pozostawała na bieżąco z wszystkimi aktualnościami ze świata saunowego, trenując i nabierając doświadczenia poza sauną. Jak pokazał turniej Silesian Towel Fight 4, na którym w świetnym stylu zdobyła 3 miejsce jej niesamowitą ceremonią show - Złodziejka, nauka nie poszła w las. W 2017 roku po dopracowaniu w najdrobniejszych szczegółach swych umiejętności we Wrocławskiej Stajni Mistrzów SKY, na kwalifikacjach do Mistrzostw Polski w Tarnowskich Termach zdobyła  pierwsze miejsce, aby wreszcie uzyskać najważniejszy w Polsce tytuł Mistrza Polski. Liczę na więcej podczas Mistrzostw Świata i życzę tej pięknej i młodej Saunamistrzyni najwyższego stopnia podium na zawodach międzynarodowych.

Odi: Jakoś wybitnie się nie składało żebym trafił na seans Ani, jeśli mnie pamięć nie myli to pierwszy raz kiedy widziałem Anie w saunie był dopiero na Silesianie. Oznacza to, że zaczęła z wysokiego C :) Od razu od seansu "Złodziejka". To naprawdę dobry seans. Z każdym razem udoskonalany i poprawiany. Widać, że Ania dba o szczegóły, lubi poprawiać co nieco. Uczy się i zdobywa doświadczenie. Jest bardzo pomysłowa i potrafi realizować pomysły. Bardzo fajnie wplata historię w seans. Jej technika jest bez zastrzeżeń, Ania ma w tej materii jeszcze duże pole do popisu. Myślę, że może osiągnąć perfekcję, wymaga to tylko dużo samozaparcia do treningów, którego tej Saunamistrzyni nie brakuje. Prywatnie słabo ją znam, ale wydaje się bardzo ciepłą i pomocną osobą. Po tym jakie Ania robi postępy można mieć pewność, że daleko zajdzie. Medale na Mistrzostwach Świata są w jej zasięgu i miejmy nadzieje jeden z nich zawiśnie na jej szyi w tym roku. 

Krzysiek: Pierwszy raz byłem na seansie Ani gdy uczyła się tego zawodu zaledwie kilka miesięcy. Już wtedy można było dostrzec duży talent. Na nasze szczęście, mimo pewnych trudności, Ania zaraziła się tą pasją i nie poddawała się. Dzięki temu, już po kilku latach stanęła na podium Mistrzostw Polski zdobywając bezapelacyjnie pierwsze miejsce. To zresztą nie jedyna jej zdobycz. Najważniejsze jednak jest to, że wcale nie widać by jej zapał wygasł. Widać w niej głód zdobywania nowych umiejętności i ich doskonalenia. Myślę, że z czasem będzie jeszcze lepiej. Przed nią Mistrzostwa Świata, znając ją, jestem pewny, że postara się jeszcze lepiej dopracować swój seans. Jest perfekcjonistką i nie lubi niczego pozostawiać przypadkowi. Ma też to szczęście, że pracuje w miejscu z wieloletnim doświadczeniem, gdzie obecność mistrzów nie jest niczym nowym. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu swoich kolegów i koleżanek będzie mogła przepracować ten okres korzystając z ich rad i doświadczenia. Mistrzostwa już niedaleko. Konkurencja jest duża i aby móc z nimi konkurować, trzeba włożyć jeszcze dużo wysiłku i pracy. Na szczęście o Anię możemy być spokojni. Jestem przekonany, że da z siebie wszystko. Z niecierpliwością czekam na następne zawody, a przede wszystkim Mistrzostwa Świata. 

Przemek:  Anię poznałem w Kuniowie podczas Śląskiego Spotkania Saunowiczów. Wtedy świeża, nie opierzona Saunamistrzyni bacznie przyglądała się seansom które robił Dawid Wąsowicz, Adam Górka i ja. Widać było iż chłonie wiedzę jak gąbka, że chce machać jak my. Prosiła żeby pokazać jak coś zrobiliśmy i zaraz brała ręcznik, aby spróbować powtórzyć daną technikę machania. Nauka przychodziła jej łatwo, ręcznik ją lubi, a przynajmniej tak to wygląda z boku. Jak wiemy Ania miała mały wypadek w pracy i musiała przerwać prowadzenie seansów. Coś mi jednak mówi, że przestała je prowadzić w saunie, a po cichu w domu nadaj je robiła, no bo jak wytłumaczyć wzrost poziomu machania? Po długiej rekonwalescencji, Ania wróciła do machania w saunie, wróciła z jeszcze większą siłą i chęcią niż poprzednio. Mimo że Ania pnie się do góry w klasyfikacjach i w Polsce ma najwyższe trofeum, to jednaj widać iż nadal chce się uczyć i słucha rad kolegów i koleżanek. Życzę Ani zdobycia Mistrza Świata, choć patrząc jej w oczy widać, że nawet bez życzeń go zdobędzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

   

 

Ania kręciła ręcznikiem w:

- Sommer Residence Kuniów   

Obecnie:

 - Fitness Academy SKY Tower Wrocław 

 

Największe osiągnięcia:

- 3 miejsce indywidualnie na

  Silesian Towel Fight 4

- 1 miejsce indywidualnie na

   Sauna Cup 2017 Termy Tarnowskie

- 2 miejsce drużynowo z Kasią Klajn na

   Sauna Cup 2017 Termy Chochołowskie

- 1 miejsce indywidualnie i 4 drużynowo z Kasią Klajn na

   Mistrzostwach Polski Saunamistrzów 2017 w Termach Rzymskich

Macham już ręcznikiem od...

Ceremonie zapachowe, rytuały zacząłem przeprowadzać 4 lata temu gdy w moim obiekcie powstało Centrum Termalne.

 

Ulubione zapachy podczas seansu

Uwielbiam aromat ciemnej ziemi oraz aromat paczuli, równie ziemisty zapach, można w nim wyczuć dym, zioła ale również przerośnięte ziemniaki w starej wiejskiej, ziemnej piwnicy. Hahaha wiem, dosyć oryginalny zapach. Oprócz tego nie stronię też od zapachów cytrusowych jak również naturalnych ekstraktów z witek brzozowych czy dębowych.

 

Czym kręcę najlepiej

Nie mnie to oceniać, ale uwielbiam kręcić swoim kocykiem nazwanym przez saunowiczów derką, barankiem, w sumie jak zwał tak zwał. Oj, zapomniał bym o mojej osobistej, wyćwiczonej i jedynej w swoim rodzaju, technice na dwa związane ze sobą ręczniki.  Nazwanej przez saunowych przyjaciół „ Tajfunem”. 

 

Jeśli muzyka w saunie to tylko...

Bardzo różna. Muzykę muszę czuć całym serduchem nie ważne czy to klasyka, czy rock.

 

Cele na przyszłość

Pozbycie się stresu, który towarzyszy mi na każdych zawodach, ale przede wszystkim praca i kręcenie seansów na dużych saunach co pozwoli mi zdobyć większe doświadczenie.

 

Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem w saunie

Wprowadzenie poprawnego saunowania w Starachowicach na obiekcie Hotelu Senator. To najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem. I nie uwierzycie, udało się.

Co do samych seansów, najbardziej szalone co zrobiłem to kręcenie hamakiem podczas zawodów Silesian Towel Fight.

   

Seans z którego jestem najbardziej dumny

Seans- Czas Szamana „By w życiu odnaleźć siłę”
Historia o miłości, która odeszła i nie wróci więcej. Seans bardziej mistyczny niż oczyszczający- katharsis. Głęboka obserwacja tego co nas spotyka i jak na nas wpływa. Przedstawiłem seans bardzo osobisty. Na pewno zaskoczyłem strojem szamana w połączeniu z niekonwencjonalną  poezją śpiewaną Mirka Czyżykiewicza. Emocje we mnie były duże. Szamanem nie jest ten, kto chce, lecz ten, który został przez duchy wybrany i wprowadzony w "tamten świat". Carpe Diem.

 

Okiem poprawnesaunowanie.pl

Marcin: Szanuję Marcina za czynne działania jakie prowadzi w celu promowania kultury poprawnego saunowania. Jego zasługi są ogromne i nagrodzony został za to przez ekipę poprawnesaunowanie.pl unikalną koszulką zasłużonego partnera naszego portalu. Jest wspaniałym i klimatycznym Saunamistrzem. W każdym jego seansie można się doszukać głębszego przesłania. Mimo że na turniejach nie zawsze zostaje należycie doceniony, robi wszystko dla publiczności nie zwracając uwagi na konsekwencje. Seansem który mi osobiście przypadł go gustu najbardziej był Szaman jakiego wykonał na jednych Mistrzostwach.

Odi: Marcin "Tajfun" Radecki tak zapamiętałem tego Saunamistrza. Wymyślona przez niego technika jest bardzo efektowna i na długo pozostaje w pamięci. Podziwiam go za jego upór oraz konsekwencje w tłumaczeniu i przekonywaniu klientów do zalet stosowania się do kultury poprawnego saunownania. Jest to tym bardziej trudne w tak specyficznym obiekcie jakim jest hotel. Jeśli chodzi o seanse Marcina, to stanowią one zazwyczaj ciekawe "mistyczne" przeżycie. Saunamistrz tworzy specyficzny klimat, który zachwyca publiczność w saunie. Jeśli tylko Marcin bardziej rozluźni się na zawodach i zacznie dbać o szczegóły to myślę, że niedługo zagości w czołówce naszego rankingu.

Krzysiek: Po raz pierwszy miałem okazję zobaczyć Marcina na IV Śląskim Spotkaniu Saunowiczów. Swym brawurowym wykonaniem seansu "Tropiciel - Rytuał Świętego Kręgu" wprowadził wszystkich w niemałe zdziwienie. Przede wszystkim oryginalny ubiór, a dodatkowo serce włożone w seans, nie wspominając już o autorskiej technice. Później się okazało, że wszystkie jego seans takie właśnie są. Jak sam napisał - wprowadził poprawne saunowanie w Hotelu, za samo to już należy się mu medal. Hotele z ich zmienną klientelą to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Jemu się udało, i miejmy nadzieję, że nie zaprzestanie w swych wysiłkach, ktoś musi innym dawać przykład i bardzo dobrze, że padło na Marcina.

Przemek: Marcin charakteryzuje się epicką/szamańską muzyką, klimat na jego seansach jest wyjątkowy i nie spotykany u żadnego innego saunamistrza. Poprawne saunowanie i naturalne olejki, to jest to, na co Marcin zwraca szczególną uwagę. Marcin to "wychowanek" małej sauny (na 20 osób), lecz mimo tego włada technikami jakie można zobaczyć u kolegów którzy machają dla publiczności 60-90cio osobowej. Wymyślił technikę "Tajfun" i jako jeden z nielicznych potrafi zrobić poprawnie podwójną ósemkę na dwa ręczniki. Prywatnie miły, gościnny i wkładający dużo serca w prace i seanse człowiek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcin kręci ręcznikiem w:

 - Centrum Termalne Hotelu Senator w Starachowicach

 

Największe osiągnięcia:

 - Wprowadzenie poprawnego sanowania za zgodą właścicieli w Hotelu Senator  Starachowice i SPA ORKANA LUBLIN

 - 10 miejsce indywidualnie na

  Silesian Towel Fight 3

  (Aquadrom) 2015r

 - 32 miejsce indywidualnie na

  Międzynarodowych Mistrzostwach

  Polski Saunamistrzów 2015 

  (Termy Rzymskie)

- 14 miejsce na  MISTRZOSTWA POLSKI SAUNAMISTRZÓW 2014

- 10 miejsce na SAUNA CUP 2016 TERMY KRAKOWSKIE

Macham już ręcznikiem od...

Rytuały prowadzę od momentu rozpoczęcia pracy w Hotelu Piwniczna czyli od lata 2013 roku.

 

Ulubione zapachy podczas seansu

Bardzo lubię zapach kawy. Picie kawy to dla mnie relaks, wyciszenie się i odpoczynek więc jest to bardzo spójne z pobytem w saunie. Lubię również połączenia czekolady z miętą lub jakimś owocem, na przykład z wiśnią i pomarańczą – raj na ziemi… Z drugiej strony jako miłośnik natury uwielbiam też zapachy lasu, a w szczególności aromat uzyskany z witek brzozowych w towarzystwie cytryny. No i jeszcze mentol. Urzeka mnie to odczucie chłodu w saunie.

 

Czym kręcę najlepiej

Preferuję duże ręczniki i efektywne techniki. Staram się też wymyślić jakieś gadżety, które będą spójne z tematem.

 

Jeśli muzyka w saunie to tylko...

Do swoich seansów stosuję raczej spokojniejszą muzykę, ale nie pozbawioną rytmu czy nawet transu.

 

Cele na przyszłość

Wyższe miejsca w zawodach byłyby na pewno czymś przyjemnym, ale to nie rywalizacja mnie w tym zajęciu pociąga. Za duże osiągnięcie uważałbym raczej nabranie większej pewności siebie niż mam . Ułatwiłoby mi to wykonywanie ceremonii.

   

Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem w saunie

W saunie raczej nie jestem szaleńcem. Największy chyba mój wyczyn to użycie żagla z łódki do rozprowadzenia ciepła w seansie „Piracka bandera”.

 

Seans z którego jestem najbardziej dumny

Nie posiadam zbyt wielu autorskich, bardzo dopracowanych seansów. Jestem dumny właściwie z każdego seansu w ramach SaunaCup. Najbardziej zadowolony jestem z seansu „Cash only”. Jestem fanatycznym fanem rock and rolla, a Johnny Cash był nietuzinkową postacią więc w sensie tym jakby „sprzedałem” siebie i swoją pasję saunowiczom. Poza tym lubię polewać piec z gitary :). Byłem zadowolony również z „Drogi do Marrakeszu”. Mimo pewnych błędów i niedoskonałości, wydaje mi się, że udało mi się przenieść publikę do Maroka i pokazać część ciekawej kultury Berberów.

 

Okiem poprawnesaunowanie.pl

Marcin: Jeden z wyższych Saunamistrzów a co za tym idzie o ogromnym zasięgu rąk, co umożliwia mu pokazy z dwoma dużymi ręcznikami. Mimo że nie udało mi się jeszcze wskoczyć na pudło, jego ceremonie zachodzą w pamięć. Mnie głównie zapadły ceremonie z Sauna Cup 2015, "Droga do Marakeshu" oraz "Cash only", widać tam było pasję i dbałość o szczegóły a także niesamowitą pasję Saunamistrza. Z niecierpliwością czekam na to co zaprezentuje na nadchodzącym turnieju Sauna Cup 2016

Odi: Maciej Zaczyk, to Saunamistrz, który mam wrażenie, że nie odkrył przed nami jeszcze wszystkich swoich tajemnic. Niestety nie byłem na wielu jego seansach, ale te które widziałem były na naprawdę wysokim poziomie. Maciej ma bardzo fajną technikę i swój charakterystyczny styl. W saunie czuje się swobodnie i ma dobry kontakt z publicznością. Brakuje mu trochę śmiałości do nowych pomysłów, można to też nazwać ostrożnością. Dla mnie bardzo dobry Saunamistrz, pewnie niedługo zagości w czołówce. 

Krzysiek: Tak się składa, że Maciek jest autorem jednego z trzech moich ulubionych seansów. "Droga do Marakeshu" - seans wykonany w Termach Rzymskich. Było to na prawdę mistrzowskie wykonanie. Idealnie wpasował się w mój gust, zarówno muzycznie jak i sposobem machania i wytworzonym na seansie klimatem. Miałem też okazje oglądać Maćka w Hotelu Piwniczna, sauna tam dużo mniejsza, a Maciek mimo to, przeprowadza tam niezapomniane seanse. Dodatkowo podczas mojego tam pobytu zwracał dużą uwagę na poprawne saunownie wśród zgromadzonych gości. Ja również nie mogę się doczekać jego kolejnych seansów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maciek kręcił ręcznikiem w:

 - Hotel Piwniczna 

 Obecnie:

-

 

 Największe osiągnięcia:

- 2 miejsce indywidualnie na

Sauna Cup 2016 Termy Krakowskie

- 2 miejsce drużynowo z Damianem Rurarzem i Zbyszkiem Owczarkiem na

  Mistrzostwach Polski Saunamistrzów 2016

  (Termy Rzymskie)

 

 

Macham już ręcznikiem od...

Macham już ręcznikiem od dziesiątego roku życia. Pierwszy publiczny seans wykonałem wraz z pierwszym zawodowo pracującym saunamistrzem Marcinem w domku Alpejskim w Nemo w Dąbrowie Górniczej.

 

Ulubione zapachy podczas seansu

Ulubione zapachy podczas seansu to głównie: pomarańcza, palone drewno, czarna porzeczka, czarny pieprz. Użyty zapach zależy jednak od rodzaju seansu.

 

Czym kręcę najlepiej

Najlepiej pracuje mi się z ręcznikami o różnych kształtach i wielkościach.

 

Jeśli muzyka w saunie to tylko...

Jeśli muzyka w saunie to tylko wesoła w dość szybkim tempie.

 

Cele na przyszłość

Moim celem jest przede wszystkim rozwój własnych umiejętności, tak, by móc osiągać wysokie notowania w zawodach. Ponadto pragnę nadal zabawiać ludzi i wymyślać nowe techniki posługiwania się ręcznikiem.

 

Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem w saunie

Najbardziej szaloną rzeczą był mój występ w seansie „Barbie”.  

   

Seans z którego jestem najbardziej dumny

Zdecydowanie, póki co, jest to „Alwin i wiewiórki” przedstawiony przez Nasz Team w Belgii.
Z występów indywidualnych zaś „Freddy Krueger”.

 

Okiem poprawnesaunowanie.pl

Marcin: 

Młody Saunamistrz, który wyssał machanie z ... ok ma machanie we krwi :) Prowadzony przez swojego doświadczonego ojca, osiągnął w tym młodym wieku na prawdę wiele. Rok 2016 był dla niego naprawdę dobry, 4 miejsce na Mistrzostwach Polski i 1 miejsce! W rundzie dodatkowej w Belgi w międzynarodowym towarzystwie, to na prawdę coś. W zeszłym roku w debiucie, na poważnym turnieju Silesian Towel Fight w roli Fredyy'ego Kruegera przykuł moją uwagę i od tego czasu z miesiąca na miesiąc widać że doskonali zarówno swoją technikę, która już teraz zasługuje na pochwałę, oraz przełamuje swoją nieśmiałość.

Odi: 

Nikodem to dla mnie jeszcze "lądy nie odkryte", niestety jakoś tak składają się nasze losy, że nie miałem okazji uczestniczyć w zbyt wielu jego seansach. Tak naprawdę to kojarzę tylko jeden. Był to seans podczas którego Nikodem wcielał się w rolę Tygrysa z bajki o Kubusiu Puchatku. Pamiętam, że było ciepło i mega wesoło. Nikodem starał się dopieścić wszystkich uczestników. W saunie był zupełnie inny niż poza nią. W tzw. kuluarach jest spokojny i stonowany. W saunie rodzi się w nim "bestia" :). Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe osiągnięcia i szybki rozwój w ciągu ostatniego roku spodziewam się, że niedługo może nieźle namieszać w klasyfikacji saunamistrzów.   

Krzysiek: 

Nikodem jest dobitnym przykładem na to, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Można zaryzykować stwierdzenie, że bycie Saunamistrzem było mu przeznaczone. I bardzo dobrze. Widać, że sprawia mu to wielką przyjemność. No dobra, może nie widać, bo mimika jego twarzy raczej nie zdradza zbyt wiele podczas seansu. Nie mniej jednak to tylko dla tego, że bardzo się do tego przykłada i podczas seansu jest maksymalnie skupiony. Podczas rozmowy sytuacja się wyjaśnia. Nikodem zna się na tym, robi to już długo i stale pracuje nad doskonaleniem warsztatu. Ma już w swoim dorobku wiele seansów, które zapadły fanom w pamięć. Aż strach pomyśleć, co będzie w przyszłość. Jest to bardzo młody Saunamistrz i na pewno usłyszymy o jego dokonaniach na nie jednych zawodach.

Przemek:

Ten młody saunamistrz odziedziczył pasję do machania po ojcu. Młody, gniewny Nikodem zawsze zaskakuje tempem muzyki na swoich seansach jak również  stopniowaniem temperatury do iście piekielnej. Jego kariera idzie, a wręcz pędzi w zawrotnym tempie. Rok temu Nikodem był jeszcze bardzo nieśmiałym coś tam umiejącym saunamistrzem, po roku widać wielkie zmiany, zarówno w technice jak i w podejściu do ludzi. Świadczyć może o tym chociażby 4 miejsce na Mistrzostwach Polski i pierwsze miejsce w Belgijskiej rundzie dogrywkowej do Mistrzostw Świata. Nie wszyscy saunamistrzowie, a tym bardziej tak młodzi mogą się pochwalić takimi osiągnięciami. Nikodem jeżeli dalej będzie kontynuował tą pasję. to może namieszać w rankingach saunamistrzów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nikodem kręci ręcznikiem w:

 - AQUAfit w Mysłowicach

 

Największe osiągnięcia:

- 2 miejsce drużynowo ze Zbigniewem Jończykiem i Gabrielą Żymłą w SaunaCup 2016 w Białce

4 miejsce drużynowo ze Zbigniewem Jończykiem i Gabrielą Żymłą w Mistrzostwach Polski Saunamistrzów 2016 w Czeladzi

1 miejsce drużynowo ze Zbigniewem Jończykiem i Gabrielą Żymłą w Rundzie Dodatkowej  2016 w Belgii

 

styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
› Seanse saunowe
Kuniów, Poland
Sommer Residence Hotel & SPA
Gdzie
› Sylwester na BIS
Piwniczna, Poland
Hotel Piwniczna SPA&Conference
Gdzie
› Silvestrovská saunová noc velikánů
Brno, Czech Republic
Infinit Maximus
Gdzie
› Sylwestrowa Noc Saunowa
Kuniów, Poland
Sommer Residence Hotel & SPA
Rozpoczęcie  - 31.12.2017 20:00 Zakończenie  - 01.01.2018 05:00 Strona wydarzenia - https://www.facebook.com/events/132989657334283 Opis - Przywitaj z nami Nowy Rok !
Będzie się działo, przygotowujemy masę atrakcji, których część na pewno zdradzimy przez wydarzeniem.
Zapraszamy do śledzenia profilu i do wzięcia udziału w wydarzeniu !
› Sylwester w Chochołowskich Termach. 3 Wymiary Dobrej Zabawy!
Chochołow, Poland
Chochołowskie termy
Rozpoczęcie  - 31.12.2017 20:00 Zakończenie  - 01.01.2018 06:00 Strona wydarzenia - https://www.facebook.com/events/684467295090479 Opis - SYLWESTER 2018
3 WYMIARY DOBREJ ZABAWY!

Zapomnij o sylwestrowych standardach i powitaj Nowy Rok w jednym z 3 wymiarów niesamowitej zabawy! W Chochołowskich Termach znajdziesz wszystko, co pozwoli na uczczenie tej nocy w wyjątkowy sposób.BAL W CHOCHOŁOWSKIEJ RESTAURACJI
Rozpoczynamy o godz [...]
› Sylwester w gaciach & bez gaci
Białka, Poland
Terma Bania
Rozpoczęcie  - 31.12.2017 20:00 Zakończenie  - 01.01.2018 03:00 Strona wydarzenia - https://www.facebook.com/events/121576721885742 Opis - Powitać Nowy Rok w miejscu inny niż wszystkie? Niekonwencjonalnie, niebanalnie i w szalonym, gorącym klimacie? Tak, to jest możliwe! Terma Bania zaprasza na wyjątkowego Sylwestra u podnóża Tatr, gdzie każdy, bez względu na wiek będzie mógł cieszyć się magią sylwestrowej nocy.

Przygotowano dwie równoległe imprezy: [...]
› Sylwester FORUM Royale 2017 SAUNA
Kraków, Poland
Termy Krakowskie FORUM
Rozpoczęcie  - 31.12.2017 20:00 Zakończenie  - 01.01.2018 03:00 Strona wydarzenia - https://www.facebook.com/events/140320589942593 Opis - Nastrojowy wieczór pełen niesamowitych wrażeń w samym sercu Krakowa z olśniewającym widokiem na Wawel. Wśród atrakcji nie zabraknie podgrzewanych w saunie emocji.
Nie potrzebujesz sukni i smokingu, wystarczy kotylion i muszka.

Przewidziane atrakcje:
- pokaz ruletki z profesjonalną obsługą krupierską
- [...]
› Włoski Sylwester Saunowy
Czeladz, Poland
Pałac Saturna Termy Rzymskie
Gdzie
› Sylwester w Sauna Olimpia
Białcz, Poland
Sauna Olimpia
Gdzie
› Sylwester w Borowinowej
Kraków, Poland
Saunarium Borowinowa
Gdzie
› Sylwester w Destresso!
Łódź, Poland
destresso
Gdzie
Data :   1 Sty 2018
10
11

Napisz do Nas:

Wspieramy

27,0,0,60,1
250,600,60,1,3000,5000,25,800
30,100,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
Mistrzostwa Polski Saunamistrzów odbywające się od 2013 roku w Termach Rzymskich w Czeladzi
Mistrzostwa Polski Saunamistrzów
Więcej
Silesian Towel Fight to cykl zawodów dla Saunamistrzów odbywający się w Aquadromie w Rudzie Śląskiej w których liczy się głównie kreatywność Saunamistrzów.
Silesian Towel Fight 4
Więcej
PTS Classic
Więcej

Strona Zrzeszona

Jesteśmy na Facebooku

Partnerzy

Polecamy najlepsze usługi fotograficzne